MOJA skromna działeczka

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
colli28
500p
500p
Posty: 908
Od: 2 cze 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zach-pomorskie

MOJA skromna działeczka

Post »

Witam ;:7 witam postanowiłam założyć swój watek działkowicza aby mieć również większa mobilizacje do pracy w ogrodzie jak na razie większość pracy robi mój mąż ja zajmuje się domem i dziećmi wkleję kilka zdjęć mojego ogródka który przeszedł już małą metamorfozę resztę zdjęć po metamorfozie dojdzie w niedalekim czasie Pozdrawiam

ps.Mam pytanie jak mogę zagospodarować ścieżkę na działce wjazdową która ma ok 18m.???
mogę dodać że ścieżka wygląda tak po całej długości są ułożone pytki chodnikowe po bokach malutkie kamyczki no i miejsce na kwiaty i inne są odgrodzone kamieniami polnymi jest tam wyłożona już agro włóknina żeby było mniej pielenia i teraz co tam wsadzić zasadzić itd.może ktoś pomoże/ ;:173

-- 2 cze 2012, o 23:06 --

Obrazek
Awatar użytkownika
colli28
500p
500p
Posty: 908
Od: 2 cze 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zach-pomorskie

Re: MOJA skromna działeczka

Post »

Obrazek

folia długa 7m szer 4 są tam już krzaczki pomidorków ok 80;-)

klomby wklejam fotki przed metamorfozą!
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Postaram się jak najszybciej wkleić zdjęcia nowej ścieżki i innych ciekawych miejsc i wykopalisk z naszego ogródka:-) :tan
Awatar użytkownika
aleksanderk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7028
Od: 13 lip 2009, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: MOJA skromna działeczka

Post »

Ja z rewizytą DUŻO pracy przed wami .Czekam na zdjęcia po metamorfozie .[moze ciut jaśniejsze ]Jak dla mnie to dobrze że wprowadzacie kamienie ,u mnie ich nie zliczę ,a są ozdobą dla roślin i dłużnej utrzymują wilgoć . Starałem się unikać betonu ,co nie zawsze było możliwe . U mnie nie ma prostych nawet małych ścieżek miedzy rabatami . Ścieżka wyjściowa do mnie ma około 15 m .
Do obejrzenia na pierwszej stronie gdy zaczynałem na FORUM . http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 79&start=0

Powodzenia -jak się coś nie uda -zawsze można zmienić ,co robiłem mnóstwo razy :wit
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: MOJA skromna działeczka

Post »

Hej! I ja wpadłam z rewizytą ;:7 Z której części Pomorza jesteś? Ja z okolic Koszalina :wink:
Czekam na kolejne zdjęcia :D
Awatar użytkownika
colli28
500p
500p
Posty: 908
Od: 2 cze 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zach-pomorskie

Re: MOJA skromna działeczka

Post »

Karolina ja mieszkam nie daleko Szczecina;-)
Mam takie pytanko co jest najlepsze na mszyce ostatnio mąż podlał colą sąsiad tak zrobił i mszyca spadła oczywiście cola była jakoś rozrobiona...

Mąż zrobił taką gnojownice z pokrzyw na pomidory i podlewamy nią tez ogórki czy bób tez można ja podlewać?
Awatar użytkownika
jacekopole71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1713
Od: 25 maja 2012, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: MOJA skromna działeczka

Post »

Witam
Taką gnojowicą można podlewać strączkowe bez obaw,pod warunkiem,że jest rozcięczona :)
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: MOJA skromna działeczka

Post »

Witam nową forumkę :wit jak masz na imię?
Wiele osób na mszyce używa Decis, ponieważ w tym roku jest większa ilość wszelakiego robactwa i sama nalewka z czosnku lub pokrzyw to mało.
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: MOJA skromna działeczka

Post »

Olu mam nadzieję, że skorzystasz z przeglądania ogrodów innych forumowiczów. Ja niestety nabawiłam się tylko nowych chciejstw.
Jestem w trakcie tworzenia ogrodu lecz, prócz skorzystania z wiedzy roslinnej poznałam wielu wspaniałych zielono zakręconych ludzi czego i Tobie życzę ;:168
Awatar użytkownika
colli28
500p
500p
Posty: 908
Od: 2 cze 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zach-pomorskie

Re: MOJA skromna działeczka

Post »

Ewa pewnie że oglądam ogórki innych i na pewno będę czerpać inspiracje od innych
A teraz z innej beczki mój mąż odnalazł stare opuszczone ogrodnictwo i jest tam masę kwiatów drzewek nawet piwonie które zamierzam wykopać i rośnie tam oto drzewko
Obrazek
Obrazek

kora z tego drzewa schodzi płatami i tak myślimy czy to czasami nie jest to samo drzewoObrazek które działa przeciw komarom :) to drzewko Surmia katalpia
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: MOJA skromna działeczka

Post »

Nie jest to na pewno Surmia bigoniowata , czyli Katalpa , bo kwiaty są zupełnie inne . To jest Kolkwicja , ślicznie kwitnie , a u starszych egzemplarzy kora się łuszczy - mam u siebie 17 letni krzew . Po kwitnieniu można je przycinać i rozmnażać .
Awatar użytkownika
colli28
500p
500p
Posty: 908
Od: 2 cze 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zach-pomorskie

Re: MOJA skromna działeczka

Post »

Jagodka kochana powiedz jak ja mogę rozmnożyć tą KOLKWICJĘ bo ten krzew rośnie tam i nie ma żadnych pędów :cry: mam pytanie czy można normalnie te gałązki poucinać i wsadzić w nowe miejsca i czy się przyjmie?
Dziękuje tobie bardzo za odpowiedz ;:196
Awatar użytkownika
as1112
200p
200p
Posty: 321
Od: 28 mar 2012, o 15:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: MOJA skromna działeczka

Post »

Zajrzałam i ja do Ciebie :) Widzę, że też jesteś dopiero na początku drogi ale wierzę, ze stworzysz piękny ogród. Tego Ci życzę :) Będę zaglądać do Ciebie :)
Moje początki: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=55280" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
colli28
500p
500p
Posty: 908
Od: 2 cze 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zach-pomorskie

Re: MOJA skromna działeczka

Post »

as112 moja działka już jest troszkę ładna tylko fotki dopiero zrobię i zapodam jak najszybciej:-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”