Wąż ogrodowy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Green Tea
100p
100p
Posty: 146
Od: 20 mar 2010, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sudety

Re: wąż ogrodowy

Post »

Uśmiecham sie, bo myslę sobie, że na 3-arowej działeczce to każdy wystarczy, na takich odległościach nic się nie zdoła poskręcać! Kup najtańszy i też bedziesz zadowolona. :D
( A jeśli macie dobre rady w sprawie skręcania, to ja poprosze, bo żeby podlać drzewka i krzewy posadzone jako swobodny żywopłot na granicach dzialki, musze rozwinąć ok. 100m węża :;230 )
"Ogrodnik wspiął się - istny drozd w waciak odziany - na szczyt drzewa,
łącząc tym samym niby most to, co dwunogie, z tym, co śpiewa."
Josif Brodski "Ogrodnik"
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: wąż ogrodowy

Post »

Eco, niespecjalnie się postarałeś :;230
To już wiemy, tu chodziło raczej o konkrety :P

Mój żółty wąż ma na sobie nadrukowaną nazwę Cellfast. Nawinięty na bęben, długi jak nieszczęście, bardzo ładnie się rozwija, gorzej ze zwijaniem, ale to pewnie dlatego, że ten bęben właśnie stracił korbkę ;:223 Kiedy majtam nim na wszystkie strony przy podlewaniu, nie buntuje się, nie załamuje, nie plącze, nie zawija, nie skręca, mimo swojej koszmarnej długości jest bardzo poręczny - z czystym sumieniem polecam :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Green Tea
100p
100p
Posty: 146
Od: 20 mar 2010, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sudety

Re: wąż ogrodowy

Post »

Nalewko, dzięki! Pomyślę za niedługo o zmianie, bo to, co mam czasem troche wkurza, ale tylko, kiedy pomykam z nim na krańce :lol:
"Ogrodnik wspiął się - istny drozd w waciak odziany - na szczyt drzewa,
łącząc tym samym niby most to, co dwunogie, z tym, co śpiewa."
Josif Brodski "Ogrodnik"
Awatar użytkownika
kairu
100p
100p
Posty: 149
Od: 12 lut 2009, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re: wąż ogrodowy

Post »

Witam, mam pytanie, czy może ktoś używał węży calowych lub 2-calowych, ale takich zwykłych gumowych. Na allegro jest ich pełno w kolorze niebieskim. Chciałbym się dowiedzieć jak jest z ich jakością, wytrzymałością. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ potrzebuję długiego 2-calowego węża, a porównując cenę do węży strażackich te niebieski są dosyć tanie.
sadrak
50p
50p
Posty: 61
Od: 16 mar 2011, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: wąż ogrodowy

Post »

Mam w posiadaniu waż niebieski 2-calowy (odpowiednik strażackiego). Służył mi na budowie do wypompowywania wody z wykopu + w czasie ostatnich powodzi. Mój był kupiony w Castoramie (30-40m). Zalety - lekki, mało miejsca zajmuje po zwinięciu (składa się na płasko), wytrzymały (choć raz myszy dały mu radę), Wady - nie lubi bardzo ostrych zagięć (strażacki chyba też). Ogólnie mogę polecić. Myślę że główna różnica pomiędzy nimi to wytrzymałość na ciśnienie cieczy + wytrzymałość mechaniczna. Jeśli wąż będzie służył do wypompowywania i nie będziesz nim "szorował" po ziemi to powinien być ok.
Awatar użytkownika
kairu
100p
100p
Posty: 149
Od: 12 lut 2009, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re: wąż ogrodowy

Post »

Dziękuje, za odpowiedź. Wąż ma służyć do przepompowywania wody, więc z ciśnieniem nie będzie problemu.
Awatar użytkownika
mosewa
100p
100p
Posty: 158
Od: 25 lis 2007, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świecie kuj-pom

Re: Wąż ogrodowy

Post »

Wiosna za pasem i muszę dokonać zakupu węża ogrodowego, który się nie załamuje i nie skręca podczas podlewania i ciągnięcia po ziemi ?
czy ktoś ma może taki wąż i może coś o nim powiedzieć z praktyki i doświadczenia w obcowaniu z tym przedmiotem martwym w ogrodzie ?
;:180
Ewa
sleslouv
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 13 lut 2012, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wąż ogrodowy

Post »

Ja też się podłącze do tematu, otóż zamierzam kupić sobie wozek z wężem
Zamierzam go używać tak średnio raz na tydzień, do prostych robót w ogrodzie i podłączania do myjki ciśnieniowej,
i w tym momencie mam kilka pytań:
1. Czy ten wąż CARAT jest dobrze wykonany i czy się nie skręca?
2. Czy to dobra cena za taki zestaw?

Jeżeli tego zestawu nie warto kupować to proszę o podanie alternatyw, głównie mi zależy na jak najdłuższym i bezstresowym używaniu.
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: wąż ogrodowy

Post »

sadrak pisze:Mam w posiadaniu waż niebieski 2-calowy (odpowiednik strażackiego). Służył mi na budowie do wypompowywania wody z wykopu + w czasie ostatnich powodzi. Mój był kupiony w Castoramie (30-40m). Zalety - lekki, mało miejsca zajmuje po zwinięciu (składa się na płasko), wytrzymały (choć raz myszy dały mu radę), Wady - nie lubi bardzo ostrych zagięć (strażacki chyba też). Ogólnie mogę polecić. Myślę że główna różnica pomiędzy nimi to wytrzymałość na ciśnienie cieczy + wytrzymałość mechaniczna. Jeśli wąż będzie służył do wypompowywania i nie będziesz nim "szorował" po ziemi to powinien być ok.
Mam podobny, tyle że jedno calowy, pompuję nim wodę ze studni, do ogrodu, jak dla mnie ma tylko jedną wadę, jest za delikatny, przeciągłem go raz po trawie, trafiło sie kilka kamyków i sika mi z niego co kawałek, jak z hydrantu, no ale jest wygodny i stosunkowo tani.
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
Awatar użytkownika
mosewa
100p
100p
Posty: 158
Od: 25 lis 2007, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świecie kuj-pom

Re: Wąż ogrodowy

Post »

Szukam takiego co się nie będzie skręcał i zaginał podczas przeciągania :tan bo mam dosyć biegania i co chwile odkręcania zaginającego się węża ;:14
Ewa
Awatar użytkownika
danutka66
500p
500p
Posty: 733
Od: 11 sie 2006, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie cudne

Re: Wąż ogrodowy

Post »

Podłączę się do tematu.Ponieważ muszę dokupić drugi wąż do hydroforu ogrodowego/mam już jeden 3/4/ zastanawiam się co daje posiadanie węża 3/4 czy 1/2 skoro końcówki zraszające są zawsze standardowe,wiec bez znaczenia jakie fi węża i tak na końcu jest on ograniczany fi zraszacza.Może ktoś mi wyjaśni to łopatologicznie?
Awatar użytkownika
m-blue
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 21 cze 2010, o 10:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Post »

witajcie,
może problem banalny, koszty różne ale...
mam działkę ok 100m długości. na jednym końcu hydrofor ze studni, daje ok 2Atm ciśnienia. Od niego rura PE 32mm niebieska. Co 30m kran.
Planuję inwestycję ( mocno powiedziane:) ) w węże ogrodowe - myślę nad 2x30m ( jeden ok 15M już mam - zwykły zielony...) , żeby przy kranie sobie leżał. Działka średnio zagospodarowana, więc leżący wąż nie będzie problemem:)

Czy warto inwestować w węże nie skręcające się? Na tyle co będę używać to raczej super jakość nie jest niezbędna, ale w razie czego dołożę:)
Przy ww średnicach czy w ogóle widać będzie różnicę między 1/2 cala a 3/4? dla mnie 1/2 to na oko mało...
Pozdrawiam,
Michał
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: jaki wąż kupić:) 3/4 czy wystarczy 1/2" ?

Post »

Z węży weź sobie CELFAST żółty. 3/4" jest doskonały, a różnicę między 3/4" a 1/2" widać.

Ja np. ostatnio do podlewania roślinek kupiłem 50mb 1/2" economica najtańszego mimo, że się skręca nie narzekam.

Natomiast posiadam też 3/4" CELFAST żółty już chyba z 8 lat go mam i jest rewelacyjny. Nie skręca się i mimo, że czasem po nim autem przejadę nadal wytrzymuje bez problemów.

Różnica cenowa spora między tymi dwoma wężami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”