Rodzik 66

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
davussum
500p
500p
Posty: 806
Od: 26 sie 2010, o 15:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 100-lica

Re: Rodzik 66

Post »

z własnego doświadczenia ci powiem tak - usuń trawę bo wyjdzie spod kory. Nożem okrój nowe rabaty i zdejmuj trawkę. Ja tak poszłam na łatwiznę w kąciku porzeczkowym, pomyślałam że zasypię korą i trawa padnie. Niestety się przeliczyłam ;:223 musiałam wygrzebywać korę z trawy i robić wszystko od nowa. Po zdjęciu trawy wyłożyłam agrowłókniną i dopiero posypałam korą. Nie mam już ochoty sie czołgać pod krzewami i pielić ;:174
Na początku też robiłam takie małe rabatki bo myślałam że te 50cm wystarczy, niestety ginęły w oczach i wszystko powiększałam teraz mają od 80 do 180cm :) Największe są z przodu działki najmniejsza za domkiem.
Awatar użytkownika
ewarb
500p
500p
Posty: 807
Od: 9 lut 2012, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Rodzik 66

Post »

Witam fajnie, że załapałaś bakcyla. :wit
Awatar użytkownika
mmarta1982
500p
500p
Posty: 519
Od: 26 sie 2011, o 21:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie Żelechów
Kontakt:

Re: Rodzik 66

Post »

Witaj :wit Ciekawie się zapowiada.Fajnie że wiesz czego chcesz i najpierw planujesz,a nie jak ja najpierw kupuję ,a potem latam z kwiatkiem po ogródku i patrze gdzie by go tu wepchnąć. :;230
davussum
500p
500p
Posty: 806
Od: 26 sie 2010, o 15:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 100-lica

Re: Rodzik 66

Post »

Witam
jak tam idą prace na działeczce? Ja się właśnie zbieram i jadę pogrzebać w ziemi ;:172
Awatar użytkownika
sangwinaria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3545
Od: 9 lip 2011, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Re: Rodzik 66

Post »

witaj powodzenia w pracach ogrodowych na całą wiosnę ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
as1112
200p
200p
Posty: 321
Od: 28 mar 2012, o 15:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Rodzik 66

Post »

Witajcie wieczorową porą :)

Dzień był słoneczny i ... pracowity. Szczególnie dla męża bo ja to sobie mogę :lol: przy dzieciakach. Planować tylko i czekac na realizację ;) Pewnie przez to moje plany ciągle się zmieniają.

Na początek pokaże moje trzy nowe nabytki - trawka, berberys i żurawka :)

Obrazek

Roślinki jeszcze nie wsadzone gdyż wzięliśmy się za rabaty całą parą. Meżyk je przekopał, poszerzył no i teraz czekamy na agrowłókninę. Zdecydowaliśmy się pokryć nimi rabaty ze względu na podagrycznik, który strasznie się rozpanoszył na naszej działeczce. Słyszałam od grona osób, ze żadna chemia nie pomoże. Wiem, że agrowłóknina sprzyja chorobom ale wierzę, że nie będzie tak źle.

Poza tym przygotowaliśmy teren pod warzywnik.

Oto efekty dzisiejszej pracy:

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Rabatki będą otoczone palisadkami i po obsadzeniu obsypane korą.

Poza tym zamówiłam już borówki i poziomki oraz troszkę roślinek na rabatki. Już nie mogę się doczekać kiedy przyjdą.

Jestem padnięta a chętnie zajrzałabym na Wasze wąteczki :( Zrobię to na pewno jutro :)
Moje początki: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=55280" onclick="window.open(this.href);return false;
davussum
500p
500p
Posty: 806
Od: 26 sie 2010, o 15:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 100-lica

Re: Rodzik 66

Post »

U mnie też dziś pracowity dzień, z tą różnicą że ja się napracowałam bo małż dziś był w pracy i tylko po nas ( po mnie i młodego) przyjechał.
Kup brązową włókninę nie będzie tak ordynarnie wyglądać jak się kora "rozwieje".
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Rodzik 66

Post »

Berberys sliczny-co to za odmiana ?
davussum
500p
500p
Posty: 806
Od: 26 sie 2010, o 15:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 100-lica

Re: Rodzik 66

Post »

wygląda chyba jak Goldalita
Awatar użytkownika
as1112
200p
200p
Posty: 321
Od: 28 mar 2012, o 15:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Rodzik 66

Post »

Witam rankiem :)

Zaraz kawusia i jak córcie pozwolą podejrzę co u Was :)

Szczerze mówiąc to nie wiem dokładnie co to za Beberysik ale chyba Aurea :? Zobaczę dziś opis na doniczce.

Co do agrowłókniny to niestety mam już zamówioną czarną. Mam nadzieję, ze nie będzie jej widać. Kory mamy całe mnóstwo za darmoszkę więc zasypie tak aby nic nie było widać. Dziś idziemy tworzyć grządki pod warzywka, po wizycie w Kościele oczywiście :)

Miłego dnia!
Moje początki: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=55280" onclick="window.open(this.href);return false;
davussum
500p
500p
Posty: 806
Od: 26 sie 2010, o 15:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 100-lica

Re: Rodzik 66

Post »

kurde pomyliłam się i w twoim wątku napisałam to co chciałam u siebie........... to już ze zmęczenia mi się wszystko plącze. Jak masz duzo kory to możesz zrezygnować a włókniny tylko sypnąć grubo korą wtedy chwasty też nie będą wyłazić ale musisz dobrze przygotować podłoże czyli pozbyć się trawy i chwastów.
Awatar użytkownika
as1112
200p
200p
Posty: 321
Od: 28 mar 2012, o 15:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Rodzik 66

Post »

Witajcie,

Pokaże Wam co zrobiliśmy w niedzielny, piękny dzionek :)

Mi udało się wsadzić nowe roślinki i doprowadzić do ładu zakątek hostowo - żurawkowy. Tam właśnie dosadziłam berberysa Aurea ( sprawdziłam nazwę :) ), trawę i żurawkę.

Obrazek
Obrazek

Męzyk zabrał się za warzywnik :)

Obrazek

Obrazek

Teraz musi bale zaimpregnować, pomalować, ścieżki wyłożyć agrowłókniną i wysypać kamykami. Całość otoczyć płotkiem, nawieźć żyznej ziemi i mogę sadzić :) Mam nadzieję, ze do soboty zdąży ;)

Popołudniem już tylko grillowaliśmy a dzieciaki hasały :)

Obrazek
Obrazek

Gorsza była nocka :( do 1 siedziałam i dumałam czym obsadzić te poszerzone rabaty wokół działki. Wymyśliłam świerk biały Conica przeplatane berberysami - miniaturowymi kulkami czerwonymi naprzemiennie z berberysem Aurea oraz kępy traw kostrzewa i te które już mam płożące cyprysy i jałowce :lol: Co o tym myślicie? Proszę o podpowiedzi bo ja w gorącej wodzie kompana i zaraz zamówię a później może będę żałować ;)
Moje początki: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=55280" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kasia82
500p
500p
Posty: 583
Od: 25 lut 2012, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Rodzik 66

Post »

as1112 witaj na forum, coś czuje że zadomowisz się na dobre na FO więc napisz nam swoje imię :D
Ja też jestem początkującą ogrodniczką ;:oj działkę mam od roku i nie żałuję, że posadziłam krokusy, tulipany, narcyzy czy inne cebulowe, bo gdy na jesień poprzycinałam hosty, berberysy - wczesną wiosną prócz krokusów i tulipanów nie było nic, a z tego co się orientuję wrzosy też będziesz musiała przycinać.
Dopiero w połowie kwietnia gdy zrobiło się cieplej wszystko się zazieleniło. Myślę, że śmiało możesz sobie powtykać na jesień niziutkie czerwone tulipany - między te hosty :D na skalniaku mam niskie tuje berberysa, kilka iglaków, niebieskie trawy i uwierz mi zaj..... wygląda kupka kwitnących fioletowych krokusów które wylazły spod kory :D

Mam podobną rabatkę zrobioną z kamieni może z troszkę większych i całkiem fajnie to wygląda.
Za paprocią w rogu wetknęłabym azalię japońską lubią kwaśną glebę i półcień
Obrazek
zobacz jak kwitną azalie - są zimozielone ale niestety kwitną tylko wiosną,
http://www.google.pl/search?q=azalia+ja ... 4QTRw5zICQ

Przy kamieniach możesz posadzić macierzankę lub floksa niskiego jeśli lubisz kolor różu, fioletu fajnie będą tu wyglądały.
a tak wyglądają różowe poduchy macierzanki i floksa, w których osobiście ja się zakochałam ;:oj
http://images29.fotosik.pl/227/d748838f5809e6f5.jpg
http://1.bp.blogspot.com/_0bZUZOWV6T4/T ... 00/sch.jpg

Pozdrawiam ciepło z gorącego podlasia.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”