Rodzik 66

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
as1112
200p
200p
Posty: 321
Od: 28 mar 2012, o 15:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Rodzik 66

Post »

Witam serdecznie.

Przeglądam i przeglądam Wasze piękne ogrody. Jestem nimi zafascynowana i oczekuję w miarę możliwości pomocy w tworzeniu mojego małego, zielonego zakątka.

Jestem nową, zupełnie zieloną posiadaczką działeczki ROD o ekscytującym nr 66 :) Bardzo mnie to cieszy choć wiem, że czeka mnie bardzo dużo pracy. Działeczka była trochę zaniedbana, oszpecona starą narzędziownią, brzydkim kompostownikiem i betonowymi ścieżkami. Ma też swoje urokliwe strony. Dookoła, od strony alei, jest piękny żywopłot. Rosną dorodne 4 drzewka ? jabłonie i czereśnia, jest parę ślicznych krzewów ozdobnych i owocowych i troszkę trawki.

Naszym zamiarem jest w przyszłości odpoczywać na tym terenie wraz z naszymi dwiema córeczkami ? typowa rekreacja z odrobiną ogródka :)
Od weekendu majowego zaczęliśmy uporządkowywanie tego całego bałaganu. Chciałoby się wszystko od razu ale 8 m-czne dziecię i 3 letnia panienka nam to skutecznie ograniczają :lol: . Na razie usunęliśmy stary kompostownik, wypieliliśmy co się dało i na rabatach wokół działki posadziliśmy cyprysy i jałowce miniaturowych wielkości. Dziurawe miejsca obsialiśmy trawką. Zamówiony jest już drewniany domek - będzie stawiany na początku czerwca. Do tego czasu stara drewutnia musi straszyć ;) Z wielką nieśmiałością utworzyłam dwie pierwsze rabatki - wrzosową i hostową. Wszelkie rabatki obsypaliśmy korą. W ten weekend, jeśli pogoda pozwoli, zamierzamy utworzyć na tyłach działki niewielki warzywnik - troszkę warzywek i ziół. Chcemy go oddzielić od reszty niewielkim płoteczkiem. Ogólnie w zamierzeniach jest dużo drewnianych dodatków - drewniane palisady, płotki, piaskownica, huśtawka. Planujemy utworzyć studzienkę z kamienia i ścieżkę z kostki brukowej. Tyle wiem na pewno, mniej więcej mam to poukładane w głowie. Gorzej jest jeśli chodzi o nasadzenia. Mam totalny mętlik. Nie wiem co gdzie i jak. Wszystko co posadzę wydaje mi się takie nijakie. Coraz bardziej mnie to dołuje i zaczynam myśleć, że się do tego nie nadaję. Wszędzie wokół piękne rabaty a u mnie? Ehhhh...

Napiszę może co lubię, co mi się podoba i co chętnie bym widziała u siebie. Podobają mi się iglaki, krzewy kwitnące, trawy ozdobne, wrzosy, wrzośce itp. Nie chciałabym u siebie kwiatków typu żonkile, tulipanki itp.

Załączam fotki i ogólny plan mojej działki. Dwa ostatnie zdjęcia to działka od razu po zakupie. Inne to moje rabatki. Na rabatce wrzosowej są oprócz wrzosów i wrzośców maleńkie rh, pierisy, thuje, trawki. To wszystko jest tak małe, ze jak dla mnie wygląda nijak :( Natomiast na małej rabatce hostowej jest jedna paprotka ogrodowa, żurawki, tawułki i iglak ledwo żywy - przymarzł mi na balkonie ale wierzę, że jeszcze się otrząśnie.

Moja prośba to wszelkie szczere sugestie. Jestem na początku drogi, wiedzę mam nie wielką, chętnie się czegoś dowiem i posłucham rad doświadczonych ogrodników. Może ktoś z forumowiczów ma podobne upodobania, podobną działeczkę, która byłaby moją inspiracją i niejako ściągą ;)

Czekam niecierpliwie na pomoc :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Moje początki: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=55280" onclick="window.open(this.href);return false;
davussum
500p
500p
Posty: 806
Od: 26 sie 2010, o 15:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 100-lica

Re: Rodzik 66

Post »

Witam się jako pierwsza, żeby nie było że z pustymi łapami to przesyłam wirtualnie dużo ;:3
Fajnie że postanowiłaś założyć swój wątek, na FO znajdziesz dużo ciekawych wątków z których można się wiele nauczyć, spotkasz tez tu wielu życzliwych ludzi.
Działeczka zapowiada się bardzo obiecująco. Widzę że mamy chyba podobny gust i wyobrażenie o działce z tym że ja nie planuję warzywników. Też jestem w gorącej wodzie kąpana i chciałabym wszystko zrobić jednego dnia i żeby działka wyglądała tak jak z katalogu. Jak posadzę jakąś roślinkę to ciągle do niej zaglądam i patrzę czy JUŻ urosła :;230 Dobrym rozwiązaniem jest sadzenie już duzych okazów ale chyba to nie ma sensu bo wg mnie fajnie jest tak czekać na efekty naszych prac, na to aż roślinki urosną niż posadzić "gotowca" i nie mieć żadnej radochy.
Obiecuję że będę tu zaglądać i podglądać efekty prac a jak będę coś wiedziała to też podpowiem ;:136
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Rodzik 66

Post »

Witaj,ja również podzielę sie swoim doświadczeniem-o ile będę umiała pomóc i podpowiedzieć to mozesz na mnie liczyć,jedno Ci powiem na początek ,znajdziesz tu wiele cennych uwag i wskazówek a wygląd działeczki stworzony własnymi rękoma i własnym " pomyślunkiem " to doświadczenie bezcenne i bardziej cieszy i zachwyca niż praca wykonana przez ogrodnika zawodowca lub architekta zieleni - takie ogrody nie mają duszy a przecież o to nam chodzi :wit

-- 17 maja 2012, o 22:42 --

A na planie pod napisem co dalej ?? ja podpisałabym rabaty bylinowe i krzewy kwitnace
davussum
500p
500p
Posty: 806
Od: 26 sie 2010, o 15:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 100-lica

Re: Rodzik 66

Post »

Zgadzam się z poprzedniczką ogrody stworzone przez zawodowców są bez duszy, może cieszą oko ale nic po za tym. Małymi kroczkami, metoda prób i błędów z pomocą forumowiczów powoli damy radę :heja
Awatar użytkownika
as1112
200p
200p
Posty: 321
Od: 28 mar 2012, o 15:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Rodzik 66

Post »

Dzięki dziewczyny za odwiedziny i słowa wsparcia :) Miałam chwilę załamania ale chyba wstępuje we mnie ponownie wola walki ;) Sezon działkowców się dopiero zaczyna - będę działać. Wierzę, że z Waszą pomocą się uda :)
Moje początki: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=55280" onclick="window.open(this.href);return false;
davussum
500p
500p
Posty: 806
Od: 26 sie 2010, o 15:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 100-lica

Re: Rodzik 66

Post »

Jeszcze nie raz zwątpisz (ja z reszta też) ale najważniejsze to się nie poddawać i próbować dalej :tan
Awatar użytkownika
Lineta
1000p
1000p
Posty: 2359
Od: 15 mar 2012, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Rodzik 66

Post »

Bardzo dobrze, że założyłaś wątek i zamieściłaś zdjęcia. W pełni sezonu, latem, takie zdjęcia można powtórzyć i wtedy dopiero widać, jak bardzo wszystko urosło i jak się ogród wypełnił. Mnie się już podoba, bo tyle jest u Ciebie miejsca, tyle możliwości! Powodzenia!
Ogród tysiąca kwiatów i motyli. Serdeczne pozdrowienia, Gosia
Ogród Linety
Ogród Linety cz.2
Awatar użytkownika
as1112
200p
200p
Posty: 321
Od: 28 mar 2012, o 15:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Rodzik 66

Post »

Dziewczyny - chyba mnie wciągnęło to forum ;) Wczoraj pół nocy przed kompem a gdy zasnęłam to i tak śniły mi się ciągle krzewy, rabaty ... :roll: W dodatku Mała ząbkuje więc miałam pobudkę kilka razy. Jestem totalnie nie wyspana ale naładowana pozytywnie, słonko za oknem czyli dziś czas odwiedzić działeczkę :) W południe na spacerek z dziewczynkami a po 17 jeszcze raz wizyta z mężykiem już w celach roboczych ;) Do mojego ogródka mam zaledwie 10 minut drogi :)
Moje początki: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=55280" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Igor _ 89
500p
500p
Posty: 893
Od: 17 lip 2011, o 22:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Rodzik 66

Post »

:wit
Będę obserwował Twoje zmagania z zielonym :D
Awatar użytkownika
Lineta
1000p
1000p
Posty: 2359
Od: 15 mar 2012, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Rodzik 66

Post »

Widzisz? U nas na forum nie tylko dziewczyny, chłopaki też są. :D
A forum wciąga, oj, wciąga. Ale dobrze, bo też mobilizuje, zachęca, uczy i doradza.
Ogród tysiąca kwiatów i motyli. Serdeczne pozdrowienia, Gosia
Ogród Linety
Ogród Linety cz.2
davussum
500p
500p
Posty: 806
Od: 26 sie 2010, o 15:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 100-lica

Re: Rodzik 66

Post »

Witam w ten pieknie zapowiadający się słoneczny dzionek ;:3
Ja dopiero wstałam, siedzę przed komputerem z kubkiem herbaty i jajecznicą. Synuś też dopiero wstał i wcina śniadanko.
Widzisz mówiłam że to FO jest o wiele fajniejsze od "tamtego", też spędzam tu każdą wolna chwilę.
Fajnie że masz tak blisko na działeczkę i że w każdej chwili możesz na nią wyskoczyć z dziewczynkami. Też mam blisko bo jakieś 7km ale nie mam prawa jazdy, dojazd autobusem jest 10x dłuższy bo jedzie naokoło bo jest przebudowa dróg.
Ja dziś pracuję w domu na zmywaku, na kuchni i na mopie więc o działce muszę zapomnieć, jutro wybieram się do babci na działkę to nakradnę jej roślin a w niedzielę pojadę na swoją działeczkę i będę sadzić :heja:
Awatar użytkownika
Igor _ 89
500p
500p
Posty: 893
Od: 17 lip 2011, o 22:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Rodzik 66

Post »

Ależ oczywiście! Choposzki też prężnie działają na forum, a co! hehehe :heja Linetko, moje olki chyba zawiązują kwiatki :) wkleję cuś później na mój wątek :)
Awatar użytkownika
as1112
200p
200p
Posty: 321
Od: 28 mar 2012, o 15:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Rodzik 66

Post »

O jak miło :) I Panowie się pojawili ;) Czyli zachęcająco napisałam pierwsze zdanie ;)

U mnie szperania w zakątkach Forumowiczów ciąg dalszy. W międzyczasie spacerek, sprzątanie mieszkanka i opieka nad dziećmi.

Zrodziło się troszkę nowych pomysłów w mojej niewyspanej głowie. Doszłam do wniosku, ze zdecydowanie muszę poszerzyć rabaty wzdłuż ogrodzenia do 80 - 100 cm. W tej chwili mają one zaledwie 50 cm. No i teraz dumam czy wykopywać trawę czy wystarczy zasypać grubo korą a kopać dołki tylko pod nasadzenia ;:218

Pomyślałam żeby z lekka osłonić się od sąsiadki krzewami i kwiatami typu Berberysy, hortensje, różaneczniki ? Mam tam w tej chwili jedną funkię, piwonię ( zostały po poprzednich włascicielach) i kilka małych iglaczków. Co o tym myślicie?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po drugiej stronie, wzdłuż siatki jest także rabata ale ona jest zacieniona żywopłotem. Ją także planuję rozszerzyć. Tu bym widziała żurawki, hosty, trawy ozdobne i bylinki. Rośnie już tu kilka małych iglaczków.

Obrazek

Dookoła drzew tez myślę posadzić funkie :)

Na razie myślę o obrzeżach gdyż środkiem będą jeszcze przechodziły tajfuny ;) Zdzieranie betonu, budowa domku ...

Jak już bym chciała mieć to wszystko za sobą i móc sadzić śliczne roślinki :)
Moje początki: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=55280" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”