Doniczkowe kompozycje na balkon i taras od 2008 -

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
kate08sm
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 24 kwie 2012, o 16:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: czajowice koło krakowa

Re: Kwiaty balkonowe.

Post »

hej jestem tu nowa ;:138
moje kwiaty też juz nocują na polu i jutro jadę dokupić resztę na taras, jak już bedzie wszystko dodam jakiej zdjęcie pozdrawiam:) :tan
Awatar użytkownika
MirellaM
100p
100p
Posty: 173
Od: 13 cze 2011, o 17:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kwiaty balkonowe.

Post »

Moje też zostawiam już na dworze.
A na targu drogie kwiatki w tym roku, średnio o 1zł droższe niż w zeszłym. Dziś oglądałam spory wybór, ale pewnie po Zimnej Zośce będzie zatrzęsienie.
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 61&t=75966" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Igor _ 89
500p
500p
Posty: 893
Od: 17 lip 2011, o 22:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Kwiaty balkonowe.

Post »

Aranżacje balkonowe są tu tak piękne, że aż dech zapiera! :)
Awatar użytkownika
Igor _ 89
500p
500p
Posty: 893
Od: 17 lip 2011, o 22:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Kwiaty balkonowe.

Post »

To jeszcze ja :) mam pytanko, czy wilec purpurowy mogę zasiać do doniczki i mieć z niego dekorację balkonu? :)
Awatar użytkownika
Lucy36
200p
200p
Posty: 227
Od: 13 mar 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kwiaty balkonowe.

Post »

Też jestem tu nowa :) i zachwycona kompozycjami balkonowymi!wspaniałe ekspozycje! ;:63

jeśli chodzi o wilec, to ja mam też, ale w gruncie, natomiast ja bym zasiała i do doniczki, ale słabo się znam, więc może odpowie ktoś mądrzejszy.
Zapraszam do mojego małego ogródeczka
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=54292" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kwiaty balkonowe.

Post »

Wilec można wysiać na balkonie, ale wiem to nie z praktyki, a z książeczki na temat balkonów. :wink:
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4134
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

witam zrobiłam juz część kompozycji na balkon.Doniczki i koszyki wiszące z wikliny pomalowałam farbą w aeorozolu na niebiesko, teraz jest weselej.kompozycja wisząca jest z surfini fioletowej i białej a druga z surfinibiskupiej różowej i białej.W doniczkach wiszących też mam surfinie. balkon będzie obsadzony surfiniami w kolrze fioletowym białym i różowy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Reszta kompozycji po niedzieli
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Pięknie wygląda ten regał z kwiatami. I ozdobne doniczki... ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Kwiaty balkonowe.

Post »

Ja zaś wiem to z praktyki. W tym roku już trzeci raz z rzędu będę miał wilce. I oczywiście trzeci raz z rzędu będzie to okupione wielokrotnym dosiewaniem i nerwami, gdy jedno załamanie pogody sprawia, że wszystkie siewki, które od miesiąca przepięknie rosły, gniją na pniu...

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Lucy36
200p
200p
Posty: 227
Od: 13 mar 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kwiaty balkonowe.

Post »

Ja dzisiaj posadziłam begonie, sadzonki kupiłam na targu:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

chciałabym też zrobić mieszane kompozycje, jak myślicie pelargonie dogadają się z lobelią?

Wiosna w pełni, dodawajcie proszę swoje zdjęcia, forum jest dla mnie świetnym źródłem inspiracji :)
Zapraszam do mojego małego ogródeczka
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=54292" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Lucy36
200p
200p
Posty: 227
Od: 13 mar 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re:

Post »

PESTKA@ pisze:Obrazek Obrazek
piekne pelargonie, w tym roku kupiłam takie pierwszy raz, na razie mają małe pączki, kilka rozkwitło. Ile jest ich w tych skrzynkach, żeby dały pózniej taki ładny efekt?
Zapraszam do mojego małego ogródeczka
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=54292" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
rapunzel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3667
Od: 26 lip 2011, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kwiaty balkonowe.

Post »

Lucy, pelargonie przede wszystkim potrzebują dużo słońca, na moim zacienionym balkonie miałam je raz i była to klęska po prostu.
Czytałam gdzieś, ze można wsadzać rośliny do skrzynki w "szachownicę": jedna bliżej zewnętrznej krawędzi, druga bliżej wewnętrznej i tak na zmianę, ale myślę, że w skrzynce 50-60 cm nie da rady posadzić więcej niż jakieś 5 sztuk, zwłaszcza jeśli chcesz je połączyć z lobeliami. Lobelie jako krótsze możesz dać w tej sytuacji bliżej środka. :wink:
Lobelia w zasadzie pasuje do podsadzenia różnych kwiatów, ale to delikatny kwiatek i musi mieć trochę miejsca. Nie wyobrażam sobie np lobelii z begoniami, po prostu by ją zagłuszyły. ;:108
Begonie kupiłaś piękne, ale one z kolei najlepiej kwitną w cieniu ( w przeciwieństwie do pelargonii ). Wiem coś o tym, bo mam północny balkon i to w podwórzu kamienicy, słonce jest tu gościem tylkoz jednej strony przez góra godzinę, dwie dziennie.
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5060
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Re: Kwiaty balkonowe.

Post »

Ja mam surfinie w donicach wiszących i stojących na balkonie i pelargonie w innej a i koło drzwi do domu stoi hortensja
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”