Ogród violetty

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
rogalm1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1421
Od: 12 mar 2008, o 09:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Violetto, śliczny kącik wypoczynkowy! Teraz dbaj o siebie i maleństwo, a potem będziesz szalała z sadzonkami!
hanna_1962
500p
500p
Posty: 583
Od: 2 lut 2008, o 17:12
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Post »

Witaj Wiolu! Śliczne oczko! Radziłabym jeszcze dosadzić coś wysokiego, żeby dawało cień. Moje oczko jest zbyt nasłonecznione i mam problem z glonami! Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
violetta
500p
500p
Posty: 921
Od: 15 kwie 2008, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Przesyłam jeszcz kilka zdjęć. Tym razem będą to niektóre roślinki rosnące wokół oczka. Obrazek
To kaczeniec. Obrazek-ognik szkarłatny "Red column"
Obrazek- to świerk biały "Alberta Globe".
Następny też będzie świerk biały, ale "Echiniformis". Obydwa jeszcze bardzo maleńkie, na efekty trzeba trochę poczekać.
Obrazek
Z wiosną nadzieje rosną. Wiola
Ogród violetty
ogród violetty cz.2
acidantera
100p
100p
Posty: 159
Od: 14 kwie 2008, o 21:14
Lokalizacja: swiat

Post »

świetne oczko wodne .. ja dosadziłabym jeszcze jakieś trawy .. no nie wiem spróbowałabym z czymś co lekko zacieni i dodałabym może paproci?? Oczywiście jak już lekko zacienisz.. ale jest super ;)

pozdrawiam
acidantera
100p
100p
Posty: 159
Od: 14 kwie 2008, o 21:14
Lokalizacja: swiat

Post »

ja sama dopiero planuję oczko wodne i dlatego tak się rozmażyłam na ten temat ... chcę sobie tak na dziko zrobić ;))

pozdrawiam
Awatar użytkownika
leosta
500p
500p
Posty: 993
Od: 29 sty 2008, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stargard

Post »

Witaj. Aaaaaaale piękności Violetto. Kamykowa plaża wokół oczka. Roślinki młode urosną i będzie jeszcze piękniej. Chcemy śledzić postępy w twoim ogrodzie, więc pokazuj i pisz jak najwięcej.



;:8 ;:114 ;:11
Pozdrawiam Leszek.
moje wątki

"Prawo jest jak płot: lwy przeskakują, płazy ślizgają się dołem, tylko bydło zostaje."
Awatar użytkownika
violetta
500p
500p
Posty: 921
Od: 15 kwie 2008, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Dziękuję leszku za miłe słowa.Postaram się dzisiaj też coś pokazać. Moja cała działeczka ma niecałe 600 m2, w tym jest dom z garażem, wybieg dla psa i częśc oddzielona n a warzywniak. Resztę powoli staram się zagospodarować rabatami i róznymi roślinami.Z roku na rok ich powoli przybywa i ciągle sa takie które bardzo chciałabym mieć.
Mieszkamy tu już cztery lata, ale pierwszą rzeczą jaką zrobiliśmy było posianie trawy na całej działce. Teraz z roku na rok tej trawy ubywa na rzecz rabatek, altany i oczka wodnego.
Niestety finanse nam nie pozwalają na szybsze tempo prac, ale i tak jesteśmy bardzo zadowoleni z tego co już mamy.
violetta
Z wiosną nadzieje rosną. Wiola
Ogród violetty
ogród violetty cz.2
Awatar użytkownika
violetta
500p
500p
Posty: 921
Od: 15 kwie 2008, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Kurcze, nie mogę wkleić żadnego zdjęcia, spróbuję później.
Z wiosną nadzieje rosną. Wiola
Ogród violetty
ogród violetty cz.2
Awatar użytkownika
ZENOBIUSZ
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4216
Od: 2 sty 2008, o 07:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Spacerując po ogrodach wstąpiłem do Twojego ogrodu, gdzie wzrok mój przyciągneło bardzo ładne oczko wodne. Gratuluję i czekam na następne zdjęcia.
Pozdrawiam Zenek
Awatar użytkownika
violetta
500p
500p
Posty: 921
Od: 15 kwie 2008, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Dzięki zenku za miłe słowa. zdjęcia na pewno bedą się pojawiały.
Z wiosną nadzieje rosną. Wiola
Ogród violetty
ogród violetty cz.2
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Witaj Wiolu.
Myślałam, że jeszcze nie gościłam u ciebie, ale okazało się że już tu byłam. Byłam i podziwiałam wspaniałe oczko wodne, ale wyszłam po cichutku. :D
Piszesz, że uprawiasz ogród już 4 lata. To już sporo i pewnie widać już co nieco. Ja urządzam swój ogród już trzeci rok i zacząć musiałam od wyrwania wszystkich dzikich krzaczorów i uporać się z chwastami. Potem tak jak ty posiałam trawę a teraz ciągle mi tego trawnika ubywa :lol: :lol: :lol:
Pewnie już ci baaardzo ciężko cokolwiek zrobić w ogrodzie :D Ja miałam to samo w ubiegłym roku. :D Teraz moja pocieszka ma prawie 9 m-cy - jejku, jak ten czas szybko leci .... Powiem ci, że potem też nie będziesz miała zbyt wiele czasu na prace ogrodowe. Ja swoim zajmuję się z doskoku - jak mała śpi, lub kiedy mogę ją z kimś zostawić. Nie mogę doczekać się ciepłych dni. Wtedy można z maleństwem wyjść na dworek a kiedy zaśnie zrobić coś dla siebie.
Życzę zdrówka tobie i maleństwu.
Awatar użytkownika
violetta
500p
500p
Posty: 921
Od: 15 kwie 2008, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Wiolu, dzięki za miłe słowa. To prawda, że mi trochę ciężko i większość prac wiosennych przejął mój mąż. Ja mogę sobie tylko usiąść na tarasie lub przy oczku i podziwiać co mi zakwitło już do tej pory. Oczywiście jak tylko pogoda sprzyja, bo jak na razie to jest bardzo w kratkę. I robię zdjęcia od czasu do czasu, jak tylko brat mi urzyczy swojego sprzętu, bo swojego jeszcze się nie dorobiłam.
violetta
Z wiosną nadzieje rosną. Wiola
Ogród violetty
ogród violetty cz.2
Awatar użytkownika
violetta
500p
500p
Posty: 921
Od: 15 kwie 2008, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Obrazek
No nareszcie. W końcu udało mi się coś wkleić. To miodunka, która rośnie przy oczku.
Obrazek Obrazek
tu następne roślinki, które rosną przy oczku- tulipany, które już w tej chwili przekwitły, a natępne mają dopiero pąki oraz Saxifraga arendsi rot- niestety nie znam polskiej nazwy. Obrazek
a to laurowiśnia, którą dostałam od sąsiada dwa lata temu.Była to mała sadzoneczka, która ładnie się przyjęła i rozrasta się przy oczku.
Jeszcze mam kilka roslin rosnących wokół oczka, ale to już następnym razem.
violetta
Z wiosną nadzieje rosną. Wiola
Ogród violetty
ogród violetty cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”