Swojski bałagan

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lineta
1000p
1000p
Posty: 2359
Od: 15 mar 2012, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Swojski bałagan

Post »

Olga, już po świętach, nie śpij, obiecałaś nam zdjęcia! :D
Ogród tysiąca kwiatów i motyli. Serdeczne pozdrowienia, Gosia
Ogród Linety
Ogród Linety cz.2
Awatar użytkownika
survivor26
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4397
Od: 31 sty 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. Lwówka Śl.

Re: Swojski bałagan

Post »

Nie ukrywam, że zajrzałam tu ze względu na tytuł, bo preferuję ogrody bałaganiarskie nad uporządkowanymi i widzę, że dobrze trafiłam, bo już na pierwszej stronie pokazujesz jedne z moich ulubionych kwiatów :wink: Zatem zapisuję się, żeby wątku nie zgubić i czekam na dalsze zdjęcia
Awatar użytkownika
irminka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2990
Od: 7 lut 2010, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Swojski bałagan

Post »

Fajny bałaganik :) , czuję się jak u siebie. Ciekawa jestem nie tylko ogrodu, ale i ładnej okolicy, o której wspomniałaś.
Awatar użytkownika
ogla
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 kwie 2010, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Swojski bałagan

Post »

Dziękuję za odwiedziny :D
Zgodnie z obietnicą wstawiam zdjęcia. Tylko troszkę pokrętnie bo zdjęcia stare, a w dodatku zimowe :wink:
Ale to nie tylko z przekory - przecież zimy u mnie jeszcze nie widzieliście.

7. Tej wiśni z prawej strony już nie ma...
Obrazek

8. Okolice rzeki. Dobra zima - nie jest zła
Obrazek

9. Fragment okolicy
Obrazek

Bo zimę da się lubić, prawda?
Żeby nie było wątpliwości - teraz śniegu u mnie nie ma :wink: wiosna tak jak wszędzie wokół. (może troszkę opóźniona, ale jest). Zielony bałagan powoli wraca do życia.
Nawet ociepliło się troszkę!
Świat zaczyna przybierać mój ulubiony kolor - ten wiosenny, nieznośny odcień zieleni, który aż razi oczy.
Awatar użytkownika
renik_g
50p
50p
Posty: 97
Od: 9 mar 2011, o 13:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Swojski bałagan

Post »

Tak, tak czekamy na zdjęcia:-)

Zazdroszczę krokusów. U nas jakaś zaraza czy coś... Wszyscy narzekają, że krokusy poschły, zmarzły... trudno powiedzieć. Po prostu nie ma. Podobnie z innymi wczesnowiosennymi kwiatkami. Puszczają póki co tulipany, może one chociaż zakwitną...
Awatar użytkownika
Lineta
1000p
1000p
Posty: 2359
Od: 15 mar 2012, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Swojski bałagan

Post »

Zimowe widoczki - bajka! Można by powiesić każdy z nich jako obrazek na ścianie. Jednak w rzeczywistości niech może nie wracają przed grudniem. :D
Ogród tysiąca kwiatów i motyli. Serdeczne pozdrowienia, Gosia
Ogród Linety
Ogród Linety cz.2
Awatar użytkownika
ogla
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 kwie 2010, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Swojski bałagan

Post »

renik_g Dla Ciebie moje krokusy... z 2009... bo tak jak piszesz coś się z nimi w tym roku dziwnego dzieje - kwitną jakieś resztki, żółte nic a nic. Zanim przeczytałam Twój post to myślałam, że mają tylko jakieś opóźnienie - szczypiorki rosną wszystkim, kwitnie tylko kilka. Teraz już wiem, że się nie doczekam.

Lineta Jak zima jest porządna, ze śniegiem i mrozem to zawsze jest na co popatrzeć. Ale masz rację, do grudnia niech nas omija z daleka.

10. Kolorowo
Obrazek

11. Stan zaawansowania hiacyntów
Obrazek

12. Podejrzewam, że to zimowity, ale pewności nie mam. Kwiatów z ubiegłym roku nie było.
Obrazek

Hiacynty i podejrzane zimowity dostałam w cebulkowym miksie od znajomej. Są tam jeszcze chyba czosnki(ale jakie to też niespodzianka) i jakieś lilie. Może w tym roku się ujawnią z kwiatkami :)

A na koniec świeżutki news z ogródka - powieszona w środę budka dla ptaków już jest zamieszkała! Lokatorzy to para sikorek :) Gniazdko już budują, albo przynajmniej gromadzą materiał. Zdjęć na razie nie ma, nie chcemy ich za bardzo napastować.
Teraz czekamy, aż grzywacze zauważą, że też mają gdzie zamieszkać. Musieliśmy wyciąć świerk, na którym gołębie od paru lat gniazdowały(choć nigdy nie odchowały młodych). Bardzo szukały tego drzewa, widać było, że chciały i w tym roku tam mieszkać. Dlatego powstała dla nich pół-budka na lipie w okolicy. Mam nadzieję, że ją zauważą - miałyby tam większe szanse na spokojne lęgi.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Swojski bałagan

Post »

Witaj Olgo
Też nie lubię grządek od linijki a nawet jak robię takie to linijka jest krzywa a uwielbiam plamy kwiatów w stylu angielskim

Będę śledzić Twój wątek
Awatar użytkownika
anabanana
1000p
1000p
Posty: 1112
Od: 5 lut 2012, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stary Las (Kociewie) / Gdańsk

Re: Swojski bałagan

Post »

Melduję się trzy godziny po Maśce! :D Jako rasowy śpiochuder jak zwykle przegapiłam początek, ale już nadrobiłam zaległości. Swojsko bardzo, bałaganiarsko nie bardzo :D Za ten ogórecznik już na pierwszym zdjęciu będę tu gościem codziennym :D Witaj!
Gdybym nie była człowiekiem, byłabym grzybem.
Modraszkowa Łąka, Lato na Modraszkowej
Ogrody postrzelone lub nie całkiem
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: Swojski bałagan

Post »

Witaj Olgo, przychodzę z rewizytą, wpisuję się co by nie zgubić Twojego wątku i czekam na wiosenne zdjęcia.
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2870
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Swojski bałagan

Post »

Witaj Ogla, wpadam z rewizytą, będę zaglądać co słychać w Twoim ogródku, czy same ozdobne roślinki masz, czy jakieś warzywka też są? Miłej niedzieli :D
Awatar użytkownika
ogla
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 kwie 2010, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Swojski bałagan

Post »

Zielonajagoda przypomniałaś mi, że mam parę zdjęć warzywniaka. Zdjątka ubiegłoroczne, z dość wczesnej fazy rozwoju, bo później mi się już tak rygorystycznie nie chce plewić i bałagan robi się nieziemski. Ale, żeby nie było, że warzywa z mojego lenistwa cierpią to takie zasłonki z chwastów dobre są na suszę - roślinki wtedy lepiej sobie radzą niż na gołej patelni.

Anabanana ogórecznik też lubię - za tę jego rozczochraność i to, że nie przytłacza innych roślin. Od paru lat mam go z samosiejek w różnych dziwnych miejscach. Największy zawsze w ziemniakach :wink:
Nawiasem mówiąc, to bałaganu mam strasznie dużo, ale wstyd to pokazać, więc zdjęcia starannie wybieram, żeby kichy nie było. Jakbym wstawiła zdjęcia warzywniaka pod koniec lata to wszyscy by uciekli i zamknięto by nam nam forum. Do tego nie mogę dopuścić więc muszę cenzurować co wstawiam.
Wydaje mi się, odnośnie Twojego nicka, że w komedii "Zakazany owoc" była blondynka o takim przezwisku. A, że grał tam mój ulubiony Edward Norton to zapadło w pamięć.

Iwonko Z aktualnymi zdjęciami u mnie krucho - siedzę na wygnaniu w akademiku. Jak się Rodzice zlitują i coś podeślą to wstawię. A do tego czasu będę katować archiwaliami :)

Maska plamy kwiatów to ja mam tylko wczesnym latem - kiedyś jak wybierałam kwiatki to nie patrzyłam na to kiedy kwitną i w ten sposób największa rabata jest ładna do końca czerwca, a potem smętnie zielona. Ale pracuję nad tym i żadnych linijek używać nie zamierzam.

13. Widok z balkonu na zaplecze :wink: Pod samym płotem mój wiosenny misz-masz.
Obrazek

14. To zielone po lewej, nierównej wielkości to słoneczniki w ogórkach. Ostrzegałam że jest bałagan.
Obrazek

15. Ukraina?
Obrazek
Awatar użytkownika
anabanana
1000p
1000p
Posty: 1112
Od: 5 lut 2012, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stary Las (Kociewie) / Gdańsk

Re: Swojski bałagan

Post »

Och, takie ukraińskie połączenia to ja wręcz uwielbiam, w tym roku planuję tak właśnie urządzić całą osobną rabatę (bez ogórecznika:) W nazwie "żółta", ale żeby nie było nudno, będzie sporo błękitków. I jeden, i drugi kolor sporo zyskuje w takim zestawieniu.

Na tą ekspansywność ogórecznikową ja bardzo liczę właśnie, oby to był pierwszy i ostatni siew, a potem to już samowolka:) U mojej mamy w ogrodzie zawsze jest go mnóstwo, w najdziwniejszych miejscach. Tylko w małym ogródeczku to może mniej pożądana cecha, ale na Modraszkowej - jak najbardziej!

Dzięki za namiary filmowe (swoją drogą Edka też bardzo bardzo lubię;) ale tego filmu jeszcze nie widziałam. Kumpela mnie tak ochrzciła wieki całe temu i mówiła o jakimś filmie, ale przez te wszystkie lata nie pofatygowałam się, żeby to sprawdzić :uszy

-- 15 kwi 2012, o 12:40 --

I pragnę nadmienić, że Twój warzywnik jest na szóstkę!! ;:63
Gdybym nie była człowiekiem, byłabym grzybem.
Modraszkowa Łąka, Lato na Modraszkowej
Ogrody postrzelone lub nie całkiem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”