Moje małe brzydkie kaczątko..;)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
surita
200p
200p
Posty: 253
Od: 8 kwie 2008, o 14:36
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Oto moje nowe nabytki:

Clematis Jackmanii Superba:

Obrazek Obrazek

I Lilak Meyera Palibin:


Obrazek Obrazek


Tak są rozstawione (dwa przeciwległe końce balkonu):

Obrazek Obrazek

A to miejsce aż się prosi o roślinkę..

Obrazek

I mam już nawet jedną wymarzoną.. Muszę się tylko postarać, bo mój mąż niedługo zacznie robić tak :pogon na wspomnienie kolejnego krzaczka na balkonie... ;)

Ach, zapomniałabym :) Dzwonkom dosiałam do towarzystwa trochę maciejki :):):)
Pozdrawiam, surita czyli Kasia.
Zapraszam na mój balkon :)
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

Te fioletowe kwiaty -co to takiego? Poprosze o dokładna nazwę - chyba się zakochałam.... eehh..

Witaj wśród balkonowców! Ja też nie mam ogrodu, ani działki, za to mam balkon - i też go tak upiększam jak tylko mogę - zapraszam do mnie! I please, o nazwę fioletowych piękności... ;:111 ;:113

A tu link do mnie: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... highlight=
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
Awatar użytkownika
surita
200p
200p
Posty: 253
Od: 8 kwie 2008, o 14:36
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Witaj Onak :)

Te fioletowe piękności to dzwonki, więcej zdjęć tu: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... highlight=
Kupione w OBI :)

A Twój balkon z przyjemnością zaraz odwiedzę :)
Pozdrawiam, surita czyli Kasia.
Zapraszam na mój balkon :)
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

dzięki ogromne za link - no wiesz co? Cudeńka!!! Cudeńka - bardzo ładnie to sobie skomponowałaś! Ehh.. wiesz co, narobiłaś mi smaka na nie! :wink: Chyba poszukam w swoim zaprzyjaźnionym ogrodniczym. :D
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
Awatar użytkownika
surita
200p
200p
Posty: 253
Od: 8 kwie 2008, o 14:36
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Onak, dopiero teraz zauważyłam Twój wpis.. No ale już wszystko wiesz, powodzenia! :lol:
Pozdrawiam, surita czyli Kasia.
Zapraszam na mój balkon :)
Awatar użytkownika
Onak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 4 lip 2006, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Post »

dzięki raz jeszcze surito - do usłyszenia/napisania! ;:168
Pozdrawiam! Karina
Na moim balkonie ;:173
Awatar użytkownika
safiori
200p
200p
Posty: 321
Od: 7 kwie 2008, o 09:51
Lokalizacja: Poznań

Post »

Lilaki na balkonie super :D Już sobie wyobrażam ten zapach co będzie budził ciebie co rano.
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Post »

A czy ten lilak jest wolnorosnący?
A pokażesz nam tego swojego "Pietruszkę"?
A w ogóle to bardzo mi się u Ciebie podoba.
Ja co prawda mam działkę, ale na balkonie też lubię mieć zielsko przeróżne a nie składowisko gratów jak niektórzy moi sąsiedzi. Zawsze traktowałam balkon jak czwarty letni pokój. Pozdrawiam serdecznie Maria ;:54
Awatar użytkownika
surita
200p
200p
Posty: 253
Od: 8 kwie 2008, o 14:36
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Safiori, cieszę się, że podoba Ci się mój lilaczek :) No właśnie ten zapach (ale nie tylko) mnie skusił :)

Maria, hmm, nie wiem jak szybko rośnie.. ;) Ale ponoć dorasta do 1-2 m wysokości (zależnie od źródła), no i podejrzewam, że trochę czasu mu to zajmie, więc może zdążymy, np zmienić lokal.. Na taki z prawdziwym ogrodem.. Ech, marzy mi się..
No i mogłabym rozszerzyć moją "łóżeczkową hodowlę" ;) Póki co, mam jeden egzemplarz, jak dla mnie boski ;)

:arrow: zdjęcie przeniesione tutaj: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 829#294829

Ach, no i bardzo się cieszę Marysiu, że podobają Ci się moje skromne progi :)
Pozdrawiam, surita czyli Kasia.
Zapraszam na mój balkon :)
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Post »

Wiedziałam że to właśnie Pietruszka spodoba mi się najbardziej! Super chłopczyk. Ja mam wnusie-bliź niaczki. Właśnie dzisiaj skończyły 11 miesięcy. Niestety hodowla wnuczek odbywa się w Warszawie a ze mnie taka bardziej wirtualna babcia. Ale za to jaka radość jak uda się dojechać i wyściskać dziewczynki na żywo!
A jeśli chodzi o balkon to masz naprawdę fantastyczny pomysł! Bedziesz mogła sobie wypić kawkę na balkonie i powerandować Pietruszkę. Życzę Ci żeby wszystko pięknie Ci rosło i roślinki i Pietruszka - pozdrawiam Maria

PS jeśli lubisz pachnące rośliny to posiej koło lilaka maciejkę - będzie wam pachniała wieczorami przez całe lato. M.
Awatar użytkownika
safiori
200p
200p
Posty: 321
Od: 7 kwie 2008, o 09:51
Lokalizacja: Poznań

Post »

Cudna ta twoja "hodowla łóżeczkowa" ja mam nadzieję że sie doczekam takich wnuków :D
Awatar użytkownika
surita
200p
200p
Posty: 253
Od: 8 kwie 2008, o 14:36
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Dzięki dziewczyny :) Z całej mojej "hodowli" ten właśnie mały okaz przysparza mi najwięcej radości :) I myślę, że w tym temacie nie jest to moje ostatnie słowo.. ;)

Marysiu, u nas jedna babcia też jest "wirtualna". Natomiast moje babcie obie były daleko - ale tam właśnie spędzałam najpiękniejsze wakacje :):)
A maciejkę właśnie wczoraj posiałam, tyle że nie pod lilakiem, a pomiędzy dzwonkami, w skrzynkach. Miejsce pod lilakiem czeka na przesyłkę (i oby się doczekało - ten.. strajk.. :evil: )
Pozdrawiam, surita czyli Kasia.
Zapraszam na mój balkon :)
hanna_1962
500p
500p
Posty: 583
Od: 2 lut 2008, o 17:12
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Post »

Witaj Surito! Też kiedyś miałam tylko balkon, takiej wielkości jak Twój. Uprawiałam na nim pelargonie, surfinie, lantanę, heliotropy, lobelie, begonie. Na jednej ścianie piął się winobluszcz, a na drugiej wiciokrzew. Był to mój raj do czasu kupna działki. Rozumiem Twój zapał, a myslę, że kochasz rośliny i one kochają Ciebie. Życzę Ci w przyszłości większego ogrodu. Jestem przekonana, że spełni się Twoje marzenie, bo bardzo tego pragniesz. A póki co upiększaj swój balkon i odpoczywaj na nim, powodzenia! Maluszek rozkoszny, myślę, że on też z przyjemnością pośpi w Twoim zielonym raju!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”