Słonecznik - wysiew,wymagania,problemy

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
justyna1111
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 15 mar 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Słonecznik - uprawa

Post »

czyli najlepiej w donicy je posadzic...moze i masz racje :D sloneczniki sa takie piekne i bardzo sie wyrozniaja sposród wszystkich kwiatów dlatego nie chcialabym ich nie odpowiednio wmontowac.. 8-)
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Słonecznik - uprawa

Post »

Bez słonecznika to sobie ogrodu nie wyobrażam , ale ze względu na jego rozmiary to raczej on jest tłem :roll: Już o tym pisałem , nawet niskie potrafią przerosnąć mnie o trzy głowy :wink: :wink: :wink:
justyna1111
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 15 mar 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Słonecznik - uprawa

Post »

no to mnie zmartwiles Zibi...u mnie na opakowaniu nasion pisze ze to jest forma niska i ze mozna w doniczkach siac to myslalam ze bedą mieć najwyzej 50cm :!: :!: no nic musze po prostu je przetestowac :)
Awatar użytkownika
Destiny
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 9 mar 2012, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Słonecznik - uprawa

Post »

Justynko przetestuj kilka sztuk tak jak ja w doniczkach tylko takich większych :)
:) resztę zostawiłam sobie na potem tylko kiedy można je do gruntu wsadzić żeby przymrozki im nie zaszkodziły?? :?:
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Słonecznik - uprawa

Post »

justyna1111 pisze:no to mnie zmartwiles Zibi...u mnie na opakowaniu nasion pisze ze to jest forma niska i ze mozna w doniczkach siac to myslalam ze bedą mieć najwyzej 50cm :!: :!: no nic musze po prostu je przetestowac :)
Z testowaniem może być różnie :roll: Nie żebym się czepiał , ale sadzone z jednej paczki miewały u mnie od 50 do 200 cm.
Destiny pisze:Justynko przetestuj kilka sztuk tak jak ja w doniczkach tylko takich większych :)
:) resztę zostawiłam sobie na potem tylko kiedy można je do gruntu wsadzić żeby przymrozki im nie zaszkodziły?? :?:
Najlepiej siać prosto do gruntu , same będą wiedziały kiedy wykiełkować. Słonecznik kiełkuje nawet z nasion które przypadkiem się uchowały z zeszłorocznych kwiatów :uszy :uszy :uszy
justyna1111
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 15 mar 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Słonecznik - uprawa

Post »

w takim razie zrobie tak jak pisze na opakowaniu i juz :D co ma byc to bedzie a w przyszlym roku juz jakies swoje doswiadczenie będę miala! Dzięki za rady moi drodzy forumowicze ;:196
Awatar użytkownika
Destiny
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 9 mar 2012, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Słonecznik - uprawa

Post »

hmmm w takim razie ciekawa jestem jaki moje doniczkowe giganty powyrastają, :;230 resztę wsadzę na dniach do ziemi i zobaczymy :) :wit
:8
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Słonecznik - uprawa

Post »

W doniczce nie osiągną monstrualnych rozmiarów , ograniczy je niedobór składników odżywczych :wink: :wink: :wink:
Awatar użytkownika
Destiny
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 9 mar 2012, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Słonecznik - uprawa

Post »

o to dobrze :) obu wogole wyrosly te normalne urosly juz spoore a te ozdobne kompletnie nie chca ... ;(
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Słonecznik - uprawa

Post »

Słonecznik dobrze kiełkuje w cieple pod przykryciem , może spróbuj jeszcze raz :roll: :roll: :roll:
Awatar użytkownika
Destiny
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 9 mar 2012, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Słonecznik - uprawa

Post »

ok w takim razie ciepełko i kołderka ;) zobaczymy może tym razem się uda ;)
Awatar użytkownika
kasia82
500p
500p
Posty: 583
Od: 25 lut 2012, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Słonecznik mutant

Post »

Słonecznika 2m w życiu nie widziałam (no chyba że w bajkach :lol: ) a co mówić 3,5m, brawo ;:215
Mam zamiar posiać w kwietniu kilka mam nadzieje że będzie chociaż wielkością zbliżony do mojego wzrostu ;:oj
Pozdrawiam
Leszko_Pierwszy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 17 kwie 2012, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Słonecznik - uprawa

Post »

Witam Drodzy Forumowicze :wink:

W tym temacie dodam coś od siebie, gdyż sieję słoneczniki jadalne co roku w ilości 30 - 40 sztuk w ogrodzie.
Dopiero w tym roku wpadłem na pomysł, żeby sadzić je w małych doniczkach i udało mi się zrobić 30 sadzonek; zrobiłem je 13 kwietnia(w piątek :)).

Ziemia: zrobiłem taka mieszankę i zobaczymy co z tego wyjdzie.
- 1/3 normalnej, nienawożonej ziemi czarnej z ogrodu (czarnoziem z lekką zawartością gliny),
- 1/3 NAWOZU PIECZARKOWEGO (w tym roku pierwszy raz eksperymentuję z tego typu nawozem, jest to ziemia na której rosły pieczarki ogrodowe)
- 1/3 ziemi ogrodowej do ogólnego użycia (taka z worków foliowych)
- trochę (czyli z wyczuciem) granulek nawozowych do kwiatów

Wszystko wymieszałem, ziemia bardzo wilgotna ale nie błotnista.
*Jedna z Forumowiczek zdradziła przepis, że niby warto nasiona zamoczyć w wodzie na 2-3 godziny. Tego nie zrobiłem - za późno.

Zastosowałem nasiona firmy Polan i wybrałem te najdorodniejsze. Siałem na 2-3 cm po dwa ziarenka do każdej doniczki.
Trochę martwi mnie pogoda w Polsce jak na tą porę roku jest dość zimno.

Czy warto od czasu do czasu podlać słoneczniki lekko ciepłą wodą? Czy lepiej trzymać je w ciepłym domu niż na balkonie? (ja trzymam na balkonie i zabieram na noc do domu)

W tamtym roku miałem super duże słoneczniki, trudno powiedzieć co o tym zadecydowało. Być może to, że nie rosły blisko siebie (minimum 3 metry). Łodygi były bardzo wysokie a to dlatego, że zasłaniały niektórym wysokie szparagi więc pnęły sie jak najwyżej. Były 2 giganty o średnicy 35 cm i co ciekawe, rosły do pewnego czasu razem z ziemniakami, później ziemniaków już nie było więc mogły spokojnie kwitnąć. W tym roku planuję zrobić podobnie.

Pozdrawiam ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”