Moje małe brzydkie kaczątko..;)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
surita
200p
200p
Posty: 253
Od: 8 kwie 2008, o 14:36
Lokalizacja: Gdynia

Moje małe brzydkie kaczątko..;)

Post »

Ech.. pozazdrościłam Wam tych pięknych ogrodów, tych areałów :)
W moim wypadku nie wchodzi w grę nawet posiadanie malutkiego skrawka działeczki :(
I dlatego właśnie, postanowiłam "zadziałczyć" mój balkon ;)

Jest wąski i podłużny, ma jakieś 5 m2 powierzchni, wystawa wschodnia..
Obrazek Obrazek

Zatem najpierw przygotowałam grunt (czyli wyszorowałam i nabłyszczyłam sidoluxem terakotę):
Obrazek

I zamontowałam uprzednio przygotowane dzwonkowe skrzyneczki:
Obrazek Obrazek

A tu miejsce na jeszcze jedną, tajemniczą skrzyneczkę..
Obrazek

Zamierzam też m.in. poprawić ogrodzenie (czyt.: pomalować wewnętrzne ścianki), żeby nadać mu trochę blasku. Oczywiście w planie są też kolejne roślinki. Mam nadzieję, że na dniach się pojawią.

Mam co do mojego małego balkoniku wieeelkie plany.. :)

Czy zmieści się gdzieś tutaj wśród waszych piękności to moje brzydkie kaczątko..? :oops:
Pozdrawiam, surita czyli Kasia.
Zapraszam na mój balkon :)
Awatar użytkownika
Dynka
500p
500p
Posty: 520
Od: 4 sty 2008, o 22:14
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Nie ważne że to tylko :) balkon sadź ile wlezie zawsze to ładniej i przyjemniej , a i czas sobie miło spędzisz. I widok z okna łdniejszy. bedzie ci się chciało okno odsłonić :)
Nie zawsze to co jest lżejsze jest przyjemniejsze!
Mój ogród...
Moje donice
Awatar użytkownika
Graszka 2
500p
500p
Posty: 540
Od: 14 mar 2008, o 19:16
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Czekam na tajemniczą skrzyneczkę :D i pozostałe elementy wystroju. Co Ty tam jeszcze wyczarujesz?
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4135
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Balkon

Post »

Surita ja też na balkonie mam zawsze pełno kwiatów kiedyś nie miałam tego ogródka i mogłam się cieszyć tylko balkonem. Możesz sobie też posadzić kwiaty w donicach i postawić na podłodze, jak masz ochotę to zajżyj do mnie, życzę powodenia Halina
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

suritko kokietujesz :)

Piękne pierwsze roślinki... Piszesz, że masz mnóstwo pomysłów, więc trzymam kciuki za ich realizację.

Ja mogę polecić Ci kobee...przepięknie kwitnie
z uśmiechami Iza
u liski
Awatar użytkownika
surita
200p
200p
Posty: 253
Od: 8 kwie 2008, o 14:36
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Graszka2 w "tajemniczej skrzyneczce" będzie pewnie coś, co się szeroko rozrasta, jest obficie kwitnące i purpurowe.. Chyba ;)
A dzwonki chcę jeszcze poprzesiewać maciejką :)

Dynka, eukomis, dziękuję za zachętę :) To dopiero początek :)

lisko nie kokietuję, po prostu gdzie tam mojemu skrawkowi terakoty do pięknych, hekatarowych posiadłości.. :)

Obecnie czekam na sadzonki clematisa i lilaka.
A w domu pod płaszczykiem nasiona truskawek i poziomek.. Niecierpliwie je podglądam w poszukiwaniu pierwszych kiełków.

No i bylinki.. jak sadzonki upoluję. Bo dopiero po kupnie nasionek zorientowałam się, że kwitną roku następnego.. ;:223
Pozdrawiam, surita czyli Kasia.
Zapraszam na mój balkon :)
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

nie ważne ile się ma hektarów ale ile serca wkłada się, by wyrosła nasza roślinka...

że zacytuje moją ulubioną lekturę: "Nie przypominacie w ogóle mojej Róży. (...) Oczywiście jakiś zwykły przechodzień mógłby pomyśleć, że moja Róża jest do was podobna. Ale jedynie ona jest ważniejsza od was wszystkich, ponieważ to ją podlewałem. To ją właśnie włożyłem pod klosz. Ją ochraniałem parawanem. To jej narzekań i przechwałek słuchałem, a czasmi milczałem w jej towarzystwie. Bo to moja Róża!!"
z uśmiechami Iza
u liski
Grzegorz B

Post »

Surita nie ma co płakać, tylko zabierać się do roboty :D . Zanim się obejrzysz, to tak zakrzaczysz balkon, że poczujesz się jak w prawdziwej "dziczy" :lol: Będę trzymał kciuki za realizację planów :wink: i na pewno wpadnę z inspekcją :D
Awatar użytkownika
surita
200p
200p
Posty: 253
Od: 8 kwie 2008, o 14:36
Lokalizacja: Gdynia

Post »

lisko jak pięknie... :)
Grzegorzu ja tam nie płaczę, ja tam sadzę i czekam co z tego wyrośnie :)

Strasznie się napaliłam na żagwin, mydlnicę i barwinka.. Muszę gdzieś upolować sadzonki ;:163

Właśnie mąż buduje nam altanę.. czyli składa balkonowe mebelki ;)
Pozdrawiam, surita czyli Kasia.
Zapraszam na mój balkon :)
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

A pamiętasz w co przemieniło się brzydkie kaczątko ? U Ciebie ta przemiana już się zaczęła , a ja z ciekawością będę zerkać , co jeszcze wymyślisz... :D Powodzenia!
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Post »

Widac, ze to co robisz, robisz dobrze i z sercem (ta terakota potraktowana sidoluksem, ale dobrze maja Twoje płytki :))) -to jak wspaniale beda miały roslinki :)))))
Niewazne, czy sie ma hektar ziemi czy tylko doniczke :) liczy sie miłośc do kwiatków i innych roslinek. jestem pewna, ze Twój ogród juz niedługo bedzie nie do poznania, a ja z przyjemnoscia zajrze, zeby sie o tym przekonać :) Powodzenia
Awatar użytkownika
surita
200p
200p
Posty: 253
Od: 8 kwie 2008, o 14:36
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Ewelino, właśnie z taką myślą tytułowałam ten wątek.. :oops: No, może nie z myślą a nadzieją :)

Ave, dziękuję za ciepłe słowa :) A terakocie się należało po zimie :) Z resztą jeśli ma zdobić mój balkon, to i ona potrzebuje trochę blasku :) A serce otworzyło mi się po urodzeniu synka :) Bo poza roślinkami hoduję także 3,5 miesięczny okaz ślicznego chłopczyka - Piotra zwanego Pietruszką ;:67, lub, zależnie od nastroju, Pietruchą :twisted:

A oto nowości: altana czyli zestaw wypoczynkowy. ;)
Obrazek Obrazek

Właśnie zadzwonił kurier, że w przeciągu dwóch godzin przywiezie mi moje sadzonki ;:49 Nie mogę się już doczekać. :tan
Pozdrawiam, surita czyli Kasia.
Zapraszam na mój balkon :)
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Post »

No to czekamy niecierpliwie na zdjęcia. Zapowiada się że będziesz miała uroczy zakątek na tym Twoim balkonie. Pozdrowienia od AMBY
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”