Mój ogród przy lesie cz.7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Mój ogród przy lesie cz.7

Post »

Witam w siódmej części mojego wątku, już wiosennego. Wprawdzie wiosna u mnie jeszcze skromna, ale bardzo się za Wami Kochani stęskniłam, więc serdecznie zapraszam do odwiedzin. :wit

Fotki niestety z niedzieli :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pełne przebiśniegi
Obrazek
wawrzynek wilczełyko
Obrazek

Krokusy i ciemierniki dopiero zakwitały, więc myślę w weekend zrobić bieżące zdjęcia.
Jeśli chodzi o zimowe straty w moim ogrodzie, to nie powiem nic nowego, że nornice szaleją, które pozbawiły mnie mnóstwa tulipanów, gdyż same dziury widać.
Rannik zimowy jak zwykle nie zakwitł, pomimo corocznego sadzenia jesienią.
Zmarzły wrzośce, róże do samej kory, ale zawsze tak marzną, nie wiem tylko, czy ocalały róże z jesiennego sadzenia. :)


Obrazek
Awatar użytkownika
zwkwiat
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3082
Od: 12 lut 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pow. legnicki

Re: Mój ogród przy lesie cz.7

Post »

Jest mi niezmiernie przyjemnie, powitać Cię jako pierwsza.
Nie spodziewałam się tego.
Tereniu, strat jest wiele nie tylko u Ciebie. Ja np. dzisiaj przy czyszczeniu rabaty pociągnęłam za suche liście i mak syberyjski został mi w ręce razem z puszczonymi młodymi.
Ogród zwkwiat,cz.aktualnaSzydełko
"Nie starzeje się ten, kto nie ma ma to czasu." Benjamin Franklin
Awatar użytkownika
ZENOBIUSZ
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4216
Od: 2 sty 2008, o 07:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój ogród przy lesie cz.7

Post »

Tajka cieszę się że wreszcie zdecydowałaś się na otwarcie kolejnego wątku , który rozpoczynasz kwitnącymi przedstawicielami wiosny. Najbliższy wekend zapowiada się piękny i ciepły , co spowoduje zapewne większą ilość kwitnących roślin a tym samym zwiększysz ilość zdjęć.
Pozdrawiam Zenek
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój ogród przy lesie cz.7

Post »

Zosiu dziękuję Ci bardzo za wpis, jesteś moim pierwszym gościem. ;:196

Wiesz, że ja z makiem miałam podobny problem przy sprzątaniu ogrodu w sobotę.
Wyciągnęłam podwiędnięte listki z ziemi, myślałam, że to nornice.
Szkoda mi było, gdyż to ubiegłoroczna odmiana z kapersów, który miał zakwitnąć na fioletowo.
Takie to nasze ogrodowe smuteczki.
Pozdrawiam Cię serdecznie. :)
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: Mój ogród przy lesie cz.7

Post »

Tajeczko i ja melduję się w nowym wątku, fajnie że w końcu go otworzyłaś. Masz śliczne kępki przebiśniegów, a wawrzynek ma bardzo duzych kwiatków, teraz jak tak na niego patrzę u Ciebie i innych forumowiczów to żałuję że w ubieglym roku go nie kupilam więc muszę to nadrobić. Z niecierpliwością czekam na kolejne zdjęcia.
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój ogród przy lesie cz.7

Post »

Zenku dziękuję za odwiedziny.
Cieszę się, że weekend będzie ciepły i słoneczny u nas, gdyż mam jeszcze dużo prac w ogrodzie, a tak się składa, że na tygodniu nie mogę pojechać.
Myślę, że krokusy botaniczne już rozkwitły, gdyż w niedzielę miały pąki pod wierzchem.
Żal mi tylko ranników, które co roku sadzę i nie wyrastają, może za bardzo moczę w wodzie przed posadzeniem i po prostu gniją. :)

Witaj Iwonko :wit
Także się cieszę, że masz swój wątek ogrodowy.
Wawrzynków mam dwa, ale jeden zaczął mi w ubiegłym roku chorować i nie zakwitł, ma pąki tylko na liście.
Myślę, że będzie do wykopania. :)
Awatar użytkownika
ZENOBIUSZ
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4216
Od: 2 sty 2008, o 07:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój ogród przy lesie cz.7

Post »

Tajka z rannikami mam ten sam problem ,każdego roku je dosadzam i nie mogę się doczekać aby ilość ich się zwiększała. Zastanawiam się co może być przyczyną tego stanu?
Pozdrawiam Zenek
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ogród przy lesie cz.7

Post »

Teresko, nareszcie! od wczoraj wygladalam nowej czesci Twojego watku, mialam juz nawet trabic za Toba ;) Tesknilam bardzo! Wiosna w naszych ogrodach wciaz niesmiala, ale te pierwsze oznaki sa piekne, najbardziej ciesza... czekam na kolejne fotki i pozdrawiam goraco!
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój ogród przy lesie cz.7

Post »

Wiesz Zenku, że 12 lat temu, gdy zakładałam ogród wysadziłam ranniki, które na wiosnę wyrosły i kwitły pięknie przez kilka lat, a kilka nawet w trawniku, chyba nasiona zawleczone przez jakieś owady, ale po latach wyginęły i już dwa razy sadziłam i nie wyrastają, a one wiosną są takie śliczne.
Przebiśniegi tak nie cieszą. :)

Aguniu witaj. :wit
Cieszę się, że mnie nie zapomniałaś. ;:196
Ja Twój ogród podpatruję skrycie, :oops: podziwiałam piękne donice i w ogóle piękne fotki.
U mnie jeszcze nic ciekawego, mnóstwo pracy, w samą sobotę nie wiele można zrobić.
Pozdrawiam Cię serdecznie. :)
Awatar użytkownika
nirali
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 930
Od: 16 lis 2011, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z forum ogrodniczego.info

Re: Mój ogród przy lesie cz.7

Post »

Teresko jak się ciesze że jest już świeżutki wątek ;:138
Ty się za nami stęskniłaś?! Sporo osób pozamykało swoje wątki a z otwarciem nowego czekali właśnie na pierwsze wiosenne kwiatuszki. Mój wawrzynek nie wytrzymał zimy...późną jesienią był przesadzony i to go chyba wykończyło :roll:
Teresko teraz to już z górki...dzień coraz cieplejszy i więcej zieleni z każdym kolejnym porankiem :wink:
Pozdrawiam Kasia.

niralowy ogród
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój ogród przy lesie cz.7

Post »

Agnieszko dziękuję za odwiedziny. ;:196
Ja bardzo, ale to bardzo tęsknię za Twoim wątkiem i ogrodem, gdyż z pewnością jest co raz piękniejszy, gdyż Ty jesteś pracowita jak mrówka.
Podobno pozbyłaś się wielu krzewów, czy masz inną koncepcję i na rzecz czego?
Zakładaj wątek.
U mnie to jeszcze nic ciekawego w ogrodzie, wiele sprzątania, ale już tęskniłam, tylko miałam problemy z wstawianiem zdjęć, coś z tą żabą się robi.

Żal Twojego wawrzynka, może nie zdążył się ukorzenić przed zimą, a śniegu niestety było mało. :wink:
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ogród przy lesie cz.7

Post »

Tajeczko, nareszcie otworzyłaś swój nowy wiosenny wątek. Masz już tyle kwitnących kwiatuszków. U mnie na razie w tej kwestii zastój. Muszę na jesień posadzić więcej wczesnowiosennych kwiatów. Trzymaj się cieplutko. Będę z wielką przyjemnością do Ciebie zaglądać.
Pozdrawiam Hala
Awatar użytkownika
Irena37
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3391
Od: 15 sty 2008, o 18:27
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój ogród przy lesie cz.7

Post »

Witaj Tajko, miło, że znowu jesteś. Wiosenne otwarcie wątku z kępkami przebiśniegów wspaniałe, to takie ładne kwiatuszki, bardzo je lubię. Wawrzynek to ładna i ciekawa roślina i jak widać obficie kwitnie. Ranniki u mnie w tym roku też nie kwitły pewnie przemarzły, zdarzyło się tak po raz pierwszy od kilkunastu lat. :(
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”