Mój zakątek - przed i po

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
anet@
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 16 mar 2008, o 16:41

Mój zakątek - przed i po

Post »

Nieśmiało, ponieważ oglądając Wasze cudowności, łatwo popasc w kompleksy :wink:

Dopiero zaczynam przygodę z ogrodem. szukałam inspiracji i tak trafiłam na Wasze forum.

Do zagospodarowania mam kawałek trawnika, na którym gdzieniegdzie cos rośnie.
teren jest bardzo nierówny, tzn. sporo dołków itd. trawa raczej nijaka.
No i mocze zaczynam od końca, ale postanowiłam najpierw zająć się upiększaniem mojego ogródka, a wyrównanie terenu zostawiam sobie na jesień. chce żeby juz teraz cos cieszyło moje oko :D to raz, a dwa - przy tak pięknej pogodzie, jaka niewątpliwie nastanie trudno żądać od mojego 3-letniego, baaardzo żywego synka, by nie deptał nowo posianej trawy :wink:

Kilku rzeczy jak na razie zmienić nie mogę :( tzn. zadane drzewo nie mocze zostać wycięte, a chętnie usunęłabym te trzy, które zagłuszają tuje pod płotem. no i kilka iglaków pozostawia wiele do życzenia.

No ale cóż, myślę, ze kompromis jest możliwy ;)

Mam nadzieje, ze mogę liczyć na cenne porady z Waszej strony :)

Jestem w trakcie kończenia drugiej rabatki. duuuuzo jeszcze przede mną.

Ależ sie rozpisałam. to chyba dlatego, ze wyczuwa się tu bardzo rodzinna atmosferę, a to sprzyja swobodnemu wyrażaniu siebie :wink:

Koniec gadania. Pora na fotki:
EDIT: niestety zdjęcia zniknęły ale wstawiłam nowe w dalszej części wątku. zapraszam :)


chcialabym obsadzic czyms plot od strony sasiada. ta siatka jest bardzo licha i nie chcialabym aby jeszcze bardziej sie zniszczyla, wiec chyba zdecyduje sie na cos jednorocznego, co nie obciazy jej zbytnio.

na nadbytek narcyzow mam juz chetnych wiec znikna z trawnika.
to lyse kolo na srodku - to jakas trawa ozdobna. jak urosnie, zajmuje mnostwo miejsca. nie jestem pewna czy moge ja teraz przesadzic?

betonowe slupy chyba zakryje bluszczem. widzialam tutaj na forum taki piekny, ktory zmienia kolor z zielonego na czerwony :)

jeśli macie jakies wskazowki, porady to będę baaardzo rada :)

pozdrawiam serdecznie wszystkich Forumowiczow :)

ps. odkrylam, ze praca w ogrodku to wspanialy relax :D
Awatar użytkownika
leosta
500p
500p
Posty: 993
Od: 29 sty 2008, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stargard

Post »

Witaj Anetko. Widzę że już początki zrobiłaś. Co tu dużo radzić, zapraszam do mojej działki może Cię zainteresuje jakieś rozwiązanie a wtedy porozmawiamy.

Pozdrawiam Leszek.
moje wątki

"Prawo jest jak płot: lwy przeskakują, płazy ślizgają się dołem, tylko bydło zostaje."
Awatar użytkownika
Ziela1233
200p
200p
Posty: 236
Od: 5 mar 2008, o 13:49
Lokalizacja: Gniezno

Post »

Anetko liczą sie tylko dobre chęci:)
reszta z czasem przyjdzie łatwo. Na forum jest dużo zdjęć działeczek/ogródków i na pewno jakieś rozwiązania Ciebie zainteresują.

Początki są zawsze trudne. Dużo miejsca do wykorzystania co prowadzi do chaosu w naszej głowie.

Gorące pozdrowienia w ten zimny dzień :)
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Moje sugestie:
- teren bardzo ładny ale bez określenia funkcji, poradziłaby oddzielenie miejsca na plac zabaw tj. zjeżdżalnię, piaskownicę, etc, gdzie dziecko będzie i bezpieczne, i na widoku, i nie przewróci się na rabatkę :)
- skoro siatka ma służyć tylko formalnemu podkreśleniu granicy, warto posadzić przed nią krzewy ozdobne, albo tak pięknie zamykające ogród, jak tuje na froncie, albo kolorowe liściaste - bo widok pustakowego sąsiada, nie jest zbyt efektowny; pnacza jednoroczne tez potrafią sie rozrastać, a trzeba je po sezonie wyplątywać z siatki
- długi przód, optycznie skróci wijąca się ścieżka i poprzeczne do szerokości - rabaty;
jeśli wolisz łagodne kształty polecam łuki lub ćwierćkolliste grządki w narożach
- trawnik wcale nie jest zły, ale może warto dosiać trawę i zacząć ją strzyc 2 x w tygodniu, pamiętając o okresowym nawożeniu i podlewaniu

Głowa do góry i tak jesteś w lepszej sytuacji, niz większość początkujących, walczących z " kawałkiem dzikiego pola" :lol:

*********
- co to znaczy "mocze" ? może, moczysz coś ?
- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=10597
Awatar użytkownika
Isia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2939
Od: 27 maja 2007, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płock

Post »

witaj Anetko w forumkowej rodzinie masz racje że ludzie na forum są wspaniali i chętnie Ci pomogą. Masz dużo miejsca do stworzenia bajecznego kąta Zaglądaj w różne miejsca bo tak naprawdę sama wiesz co byś chciała i jak widzisz swój ogród prześlicznych roślin nie brakuje a i pora roku sprzyja na działanie. Powodzenia ;:333
acidantera
100p
100p
Posty: 159
Od: 14 kwie 2008, o 21:14
Lokalizacja: swiat

Post »

ja na siatce będę puszczać wilec ma bardzo ładny wygląd i osłania od sąsiadów..

Życzę dużo dobrych pomysłow i pozdrawiam
Awatar użytkownika
mariasen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 10 paź 2006, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Anetko, czy zrobiłaś coś jeszcze w swoim ogrodzie? Pokaż zdjęcia z późniejszego okresu.
Pozdrawiam Majka
spis wątków
wizytówka
Awatar użytkownika
anet@
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 16 mar 2008, o 16:41

Post »

jej, nie myślałam, że po tak długim czasie ktokolwiek zajrzy do mojego wątku.
na szybko wrzucę jedną fotkę, a jak będę miała więcej czasu to napiszę parę słów :)

tak wygląda obecnie mój kawałek zieleni. zza orlika :)

Obrazek

na razie napiszę pokrótce, że wszystkie zmiany jakie w nim zaszły, zawdzięczam temu Forum. to ogroooomne źródło wiedzy i pomysłów!

pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Czekamy zatem Anetko :D
Zmiany już widać .. nawet zza orlika ;:100
Pozdrawiam KaRo :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Powiedz mi czym wykończyłaś obrzeża rabat ?
Zza orlików niewiele widać ale i tak wygląda ciekawie....
Awatar użytkownika
mariasen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 10 paź 2006, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Anetko, bardzo ładnie prezentuje się Twój ogród, wstaw więcej zdjęć. :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam Majka
spis wątków
wizytówka
Awatar użytkownika
anet@
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 16 mar 2008, o 16:41

Re: Nieśmiało ... relax Anety

Post »

witam po przerwie :)
rozchorowałam się i w związku z tym leniuchuję. przeglądam zdjęcia i marzy mi się już wiosna. odkąd założyłam ogródek - kocham wiosnę i lato jeszcze bardziej niż kiedyś. w związku z tym, że wreszcie mam trochę wolnego czasu, od dwóch dni nadrabiam zaległości i odwiedzam Wasze ogródki.
pomyślałam, że wkleję parę zdjęć, wspomnień z tegorocznych słonecznych dni.
widzę, że zdjęcia z pierwszego postu zniknęły. niestety nie mam ich na komputerze. może później uda mi się je jakoś odzyskać.
na razie wkleję inne zdjęcia ze stanu "sprzed" zabiegów upiększających.
Obrazek

Obrazek


wszystko rośnie bardzo szybko. nie spodziewałam się, że aż tak szybko. wolę nie myśleć ile swoich oszczędności wydałam na te wszystkie cuda. na szczęście znalazłam pana, który hobbystycznie zajmuje sie rozmnażaniem roślin i kupuje je u niego w atrakcyjnych cenach. dużo roślin dostałam też od sąsiadki, która ma bajecznie kolorowy, kilkunastoletni już ogród.
można powiedzieć, że ten kawałek zieleni to takie moje oczko w głowie. nikt mi nie wierzył, że uporam się z tym sama. tym większa moja satysfakcja, że jednak dałam radę. moja mama widząc mój upór, zlitowała się nade mną :lol: i pomogła mi przy układaniu obrzeży i sadzeniu tuj. w tym roku powstał też niby-taras. marzą mi się drewniane meble do tego, ale to plany na nastepne lata :wink:
ale dosyć gadania :wink: na razie tak wygląda mój kawałek zieleni.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

teraz zbieram pomysły na nowy sezon :wink: chciałabym przede wszystkim popracować nad trawnikiem. chętnie też zmieniłabym kształt rabatki przy chodniku z prostej na falistą. aaaaleee, do wiosny jeszcze tyle czasu, że pewnie 100 razy zmienię zdanie :P

jedno jest pewne - wsiąknęłam w to na dobre ;:138 w dużej mierze dzięki Wam :D



coma95 -> obrzeża zrobione są z puzli. nie wiem jak się to fachowo nazywa. z tego samego materiału wykonany jest taras.


pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających :wit
always look on the bright side of life :)
mój kawałek zieleni ->
mój blog kulinarny ze zdjęciami ->
Awatar użytkownika
Dorota-C
500p
500p
Posty: 613
Od: 25 wrz 2007, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: mój kolorowy zakątek :)

Post »

Witaj Anetko ;:7
Bardzo podoba mi się ta falista rabatka ;:138 ;:138 ;:138
"Wszędzie kwitną kwiaty dla tego, kto chce je dostrzec."
Storczyki i ogródekDorotki
Doniczkowe
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”