Rdest Auberta ( Fallopia )

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dorotaci
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 2 kwie 2008, o 06:48
Lokalizacja: okolice Płońska

Rdest Auberta ( Fallopia )

Post »

Witam,
Mam pytanie dotyczące rdestówki, nigdzie nie znalazłam wątku, więc piszę tu.
Mianowicie chciałabym obsadzić ścianę garażu w/w rdestówką, tylko nie wiem jak gęsto ją posadzić. Czytałam,że rośnie od 6-12m i rozrasta się na szerokość 5-8m. Ale zupełnie nie wiem jak wygląda to w praktyce :( Ściana garażu jest powiedzmy hmm z 6m szeroka? Taka na osobowy samochód ,nie mierzyłam jej ,a teraz nie chce mi się iść,bo pada deszcz :D
Czy posiada ktoś jakąś wiedzę w tym temacie :?: :?:
Pozdrawiam,
Dorota
chwaścik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 643
Od: 28 maja 2007, o 07:22
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

Wyhodowałem 2 lata temu rdestówkę z nasion, w roku wysiania przy niezbyt troskliwej opiece osiągnęła ponad 3 m!.

Jeśli odpowiednio ułożysz gałęzie to wydaje mi się, że jeden egzemplarz zdecydowanie powinien wystarczyć. Prędzej będziesz miała kłopoty z jego ekspansywnością niż z jej brakiem.

Możliwości rdestówki:
http://www.fassadengruen.de/uw/kletterp ... terich.htm
Awatar użytkownika
agaxkub
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3754
Od: 3 paź 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

sąsiadka posadziłą jeden krzaczek pod płotem, a teraz bez - wielki i stary, któy się ga do pierwwszego piętra zarośnięty jest całkowicie


może nie za dobrze widać
ale to onko na pierwszym piętrze

a to co obrasta krzak to właśnie rdest auberta
przy okazji zrobie lepsze zdjęcie
Awatar użytkownika
dorotaci
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 2 kwie 2008, o 06:48
Lokalizacja: okolice Płońska

Post »

Dzięki Chwściku i Ago ,
:shock: :shock: Te zdjęcia są super, i bardzo ciekawy pomysł z tymi pojemnikami na śmiecie :!: :idea: :idea:
Pozdrawiam,
Dorota
Awatar użytkownika
mike1
100p
100p
Posty: 120
Od: 21 sie 2007, o 21:12

Post »

Rdestem Auberta to można obsadzić hangar dla Boingów a nie garaż! Jest sporo możliwości zasłonięcia garażu - pnącza, drzewa, krzewy a wybrałaś chyba najgorzej.
Awatar użytkownika
dorotaci
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 2 kwie 2008, o 06:48
Lokalizacja: okolice Płońska

Post »

Hmm, tak??? :oops: :oops: :oops: :shock: Sama nie wiem dlaczego się na niego uwzięłam. Może dlatego,że zależy mi na szybkim obrośnięciu nieciekawej ściany, bo pod koniec czerwca szykuje mi się duuuża impreza :)
Pozdrawiam,
Dorota
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

agaxkub pisze:(...)
może nie za dobrze widać
ale to onko na pierwszym piętrze
Przypadkiem świetnie ci wyszło to przejęzyczenie w połączeniu z psem, onkiem (owczarkiem niemieckim) na zdjęciu :D :lol: :D

A tak poza tym, to bardzo lubię rdest auberta, ładnie pachnie, dobrze rośnie, a sekator ma każdy ogrodnik i niech nie waha się go użyć!!! :wink:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
agaxkub
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3754
Od: 3 paź 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

:oops: tak to jest jak się ukradkiem i na szybko w pracy pisze :oops:

ja jestem wdzięczna sąsiadce ze go posadziła, pięknie wygląda i cudnie pachnie - i to w sumie ja mam z neigo najwięcej przyjemności i piękne widoki :lol:

a sekatorem to juz się go nie da za bardzo potraktować, chyba że z jakiegoś podnośnika

a co do szybkiego zarośnięcia garażu to może kolczurka - jednoroczna i szybko zarośnie wszystko - jeden minus - musi się po czymś piąć

a zapach jeszcze ciekawszy i intenstwniejszy niż z rdestu - szczególnie wieczorami
Awatar użytkownika
dorotaci
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 2 kwie 2008, o 06:48
Lokalizacja: okolice Płońska

Post »

Hmm, dobrze,że jest jakiś pozytywny odźwięk tego rdestu....mike ja nie mieszkam w reprezentacyjnej podmiejskiej dzielnicy ,tylko zwyczajnie ..na wsi, czasem są takie koleje losu,przeprowadziłam się tu z Warszawy,a zamawiać architekta,żeby zrobił coś ze ścianą garażu :?: :?: :?: :?: ..........nie skomentuję tego i puszcze mimo uszu ( oczu)

Dzięki bardzo D.C
Pozdrawiam,
Dorota
Awatar użytkownika
mike1
100p
100p
Posty: 120
Od: 21 sie 2007, o 21:12

Post »

A skoro piszesz, że to wieś to może faktycznie nie warto.

Aby nie raziło cię w oczy to już ten bezsensowny post powyżej kasuję :lol:
rosita
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 17 wrz 2007, o 16:29
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Rdest auberta - przesadzenie w inne miejsce?!

Post »

Witam... moją altanke obrasta rdest auberta (jest dwu-letni)... niestety jestem zmuszona przenieść altankę w inne miejsce, ze względu na rozpoczęcie budowy... zastanawiam się czy mogę ściąć jego pędy i przesadzić same korzenie... czy z tego coś wyjdzie?! czy roślina to przeżyje?! :?:

Może macie jakieś sugestie jak to zrobić w miarę bezboleśnie, żeby rdest przeżył :!:

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i porady :wink:
chwaścik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 643
Od: 28 maja 2007, o 07:22
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

Wracam do tematu bo mam pytanko.

Jak już kiedyś pisałem powyżej wyhodowałem sobie rdestówkę Auberta dwa lata temu, i faktycznie rośnie jak szalona ALE ... NIE KWITNIE! :cry:

Jak coś rośnie po 5-7 metrów rocznie i nie kwitnie to można stracić cierpliwość ... :?

Czy ktoś może wie po jakim okresie rdestówka z nasion zakwitnie? :roll:
Awatar użytkownika
dianek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 895
Od: 24 lip 2008, o 11:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

wg książek taka roślinka z nasiona wyhodowana zakwitnie po ok. 5-8 latach, jednak w praktyce podobno mogą albo jeszcze szybciej albo jeszcze później - zależy od warunków - ale osobiście nie sprawdzałam
na pewno na szybsze dojrzewanie ma wpływ żyzność gleby (potrzebuje sporej ilości składników odżywczych, czyli nie zapomnijmy o nawożeniu) i stanowisko - rdestówka znacznie bardziej woli słońce niż cień
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”