Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Witaj Cytrusowy Hubi.
Dzięki za wyczerpujące informacje odnośnie hodowli Twoich wspaniałych cytrusów.Jak tak dalej pójdzie to doczekamy się nowych odmian kalamondyny dzięki Twoim krzyżówkom jakich dokonujesz?
Z pewnością w pośpiechu zapomniałeś mnie pocieszyć,że z moją kalamondynką nic złego się nie dzieje a przyczyną gubienia przez nią części liści jest jej niezbyt dobre usytuowanie bo przy grzejniku C.O.- czego nie lubi, a to z braku miejsca w chłodniej części mieszkania?
Załączam Ci zdjęcie z mojego owocobrania-było ich w bród,jedne trzeba było zrywać a drugie w miedzyczasie dojrzewały /patrz w lewo/.
Pozdrawiam :heja ..

Obrazek
migotka0211
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 10 wrz 2011, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnowskie góry

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Jakie piękne drzewko cytrusowe.A owoce aż miło patrzeć.:)
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Halo Migotka0211
Witam Cię i Ciebie proszę wrzuć link w stopkę bo dotrzeć można jedynie do Twoich postów a chciałym zostawić swój ślad w Twoim wątku.
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
cytrusowy hubi
200p
200p
Posty: 223
Od: 3 sty 2012, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

arkadius121 sorki że apomniałem ci powiedzieć ale musiałem pisać w pośpiechu :evil: a na nowe odmiany cytrusów i kalamodyn to jeszcze kilka lat(nie wiem cxxzy mi się uda zaczynam w tym roku) obecnia pracuję nad uzyskaniem siewki kalamodyny variegata by zaszczepić ją na gałązce innego cytrusa. ;:224
Awatar użytkownika
konwalia12
1000p
1000p
Posty: 1169
Od: 24 lut 2012, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków/Limanowa

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Ależ piękne pomarańcze! Naprawdę należą Ci się gratuacje. :D A papryki bardzo ostre?? :;230
Przeglądnęłam wszystkie twoje zdjęcia roślin- są piękne, a prymulkę mam nawet identyczną jak Ty. ;)
Tylko mój jest z kwiaciarni i nie wygląda już tak dobrze jak wyglądał po przyniesieniu. :oops:
Życzę dalszych sukcesów!
Pozdrawiam, Ania.
Ogród w lasku
Krótki filmik o moim ogrodzie
Jeśli umiecie patrzeć, zobaczycie, że cały świat jest ogrodem. Anusia
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Hej Konwalio12.
Miło mi powitać Cię i w drugim moim wątku.Fajnie jest,jak coś co się samemu zrobi,komuś się podoba bo jest motywujące-dzięki.
Mówi sie,że we wszystko co by się nie robiło powinno się wkladać maksimum serca.Wydaje mi się,że tak jest w moim przypadku ale ocena należy tylko i wyłącznie do Was Forumowiczów.
Co do papryczki ozdobnej,to pod względem ostrości-pieczenia daleko jej do czuszki!
Pozdrawiam i czekam na duże zdjęcia ;:196
P.S.Dobra rada-wykasuj z aparatu funkcję "parametry rozdzielczości" w trakcie robienia zdjęć,szkoda przesłaniać ładne kwiatki!
Awatar użytkownika
konwalia12
1000p
1000p
Posty: 1169
Od: 24 lut 2012, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków/Limanowa

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Ależ nie ma za co! Masz talent w tych dziedzinach, więc nie powinny Cię dziwić pochwały i uznania. ;)

PS Zdjęcia, które wkładam z aparatu są bez żadnych napisów- one dokładają się wtedy, kiedy linki z ImageShack wklejam tutaj, na forum... Doradź mi, jak włożyć tutaj zdjęcia w większych rozmiarach, bo widać ja jestem tak zacofana, że kompletnie nie radzę sobie z techniką! :;230 :;230
Pozdrawiam serdecznie.
Ogród w lasku
Krótki filmik o moim ogrodzie
Jeśli umiecie patrzeć, zobaczycie, że cały świat jest ogrodem. Anusia
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Halo Konwalia 12.
Co prawda w drugim wątku powiedziałaś mi już dobranoc ale zaryzykuję i podam Ci kilka wskazówek o które prosisz?
Załóż nowe konto Fotosik i z niego przesyłaj zdjęcia do swoich wątków-jest lepszy i nie wyświetla parametrów.
Wejdź w GOOGLE i wpisz hasło:fotosik.pl a nast.wybierz I-szą zakładkę.Po ukazaniu się witryny fotosika kliknij na:Rejestracja a w rubryce:Nazwa konta wpisz swój Nick i dalej postępuj zgodnie ze wskazówkami. Następnie wprowadź kilka jakichś zdjęć.
Wpisując komuś post tak jak n.p mnie dzisiaj chcąc dodać zdjęcia klikaj na:"Dodawanie zdjęć przez Fotosik".Z okienka Moje obrazy wybierzesz odpowiednie zdjęcia do przesłania a nast.kliknij nie na "Micro" a na "Duży format"/kółeczko poniżej/i kliknij potem na przesyłanie.To tyle.Zdjęcia rób na większej rozdzielczości w aparacie foto tzn,na większej od tej na której zrobiłaś falka ale nie na maksymalnej.Chodzi o to,żeby zdjęcia większe były ostre!!!Zrobiłem próbę z Twoim falkiem powiększając go i wyszła przy Twojej rozdzielczości,o ile pamiętam 700 x ileś tam pikseli-nieostrość.Dasz radę,to tylko wydaje się skompilkowane a jakbyś miała jakieś wąty to pytaj a ja chętnie podpowiem co i jak.Dobrej nocki i powodzenia :heja
Awatar użytkownika
konwalia12
1000p
1000p
Posty: 1169
Od: 24 lut 2012, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków/Limanowa

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Udało się!! ;:55
Dzięki wielkie, zdjęcia będę wkładać w rozmiarze 500px, ale to i tak już sukces :D
W podzięce przekleję te zdjęcia jeszcze raz w większym rozmiarze:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to takie ode mnie ;)

Obrazek

Obrazek

Ten storczyk fotografowany w kwiaciarni, a wilec z ogrodu :)
Ogród w lasku
Krótki filmik o moim ogrodzie
Jeśli umiecie patrzeć, zobaczycie, że cały świat jest ogrodem. Anusia
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Hej Konwalia12.

No i Anula udało się-moja intuicja podszeptywała mi,że zdolny z Ciebie uczeń! ;:63
Jak otworzyłem przed chwilą swój wątek,to aż zaniemówiłem z wrażenia bo nagle zobaczyłem Twojego pięknego falka w pełnej krasie.
Przyznasz mi rację,że jest teraz całkiem inny efekt?Gratuluję-oby tak dalej.Pozdrawiam i dziękuję za sympatyczny prezencik :wit
.
Awatar użytkownika
konwalia12
1000p
1000p
Posty: 1169
Od: 24 lut 2012, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków/Limanowa

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Jeszcze jedno pytanie chciałam Ci zadać. Nie masz ogrodu? Może to pytanie brzmi trochę :oops: niegrzecznie, ale wiesz co mam na myśli. Chciałabym zobaczyć Twój ogród, jeśli masz. ;)
Pozdrawiam

PS Zazdroszczę wam wszystkim! Wy już zajmujecie się tym od lat, kiedy ja (młodzik) dopiero zaczynam. Czuję się przy was trochę mała.. malutka. I podziwiam was wszystkich. ;:138
Ogród w lasku
Krótki filmik o moim ogrodzie
Jeśli umiecie patrzeć, zobaczycie, że cały świat jest ogrodem. Anusia
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Anulka Konwalio hej.

Na wszystko przyjdzie czas i wcale nie musisz czuć się taka,cytuję: "mała,malutka"-trening czyni mistrza!
Postępy jak widać robisz z dnia na dzień-oby tak dalej ;:63 a póki co mam dla Ciebie niespodziankę-a to z okazji Twoich poczynionych postępów.Chciałem Ci ten kolażyk z Twojego zdjęcia falka wkleić do Twego wątku ale nie wrzuciłaś linku w stopkę i nie mogę Cię znaleźć,dlatego wklejam go u siebie i dedykuję Tobie.Pozdrawiam :wit

Obrazek :heja
Awatar użytkownika
konwalia12
1000p
1000p
Posty: 1169
Od: 24 lut 2012, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków/Limanowa

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Ojej, dziękuję! :tan ;:138
Nie wrzuciłam linku, ponieważ jeszcze nie założyłam wątku ze swoimi zdjęciami.
Myślę, że poczekam z tym do wakacji. Wtedy zrobię dużo zdjęć i dam Ci znać oczywiście. ;)
Ogród w lasku
Krótki filmik o moim ogrodzie
Jeśli umiecie patrzeć, zobaczycie, że cały świat jest ogrodem. Anusia
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”