Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
cytrusowy hubi
200p
200p
Posty: 223
Od: 3 sty 2012, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Piękne masz te rośliny,chciałbym już zobaczyć"świeże" zdięcia z twojego ogrodu ;:136 .Niestety jeszcze trochę do wiosny :evil:
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Oksi Witaj :wit Miło,że zaiteresowałaś się moją galerią a konkretnie hodowlą grubosza.Przyznam Ci się,że bardzo lubię grubosze dlatego,że potrafią przybierać ciekawe kształty,zwłaszcza gdy przyłożymy do tego swojej ręki.Jak rozpocząć hodowlę z pewnością wiesz bo jest bardzo łatwa.Teraz śpieszę się by zajrzeć poraz wtóry do Twej galerii i skomentować Twoje roślinki bo wczoraj nie miałem na to czasu.Pozdrawiam-Arkadius :heja P.S.Wklejam kolaż z czterema zdjęciami na których prezentuję kilka sposobów formowania grubosza na drzewka Bonsai. :uszy Obrazek
Awatar użytkownika
magda41
500p
500p
Posty: 664
Od: 24 lip 2011, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Piękne i jakie zadbane ,dopieszczone ;:138 ;:138 ;:138
Moje roślineczki :) :)

Zapraszam! Magda :)
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Witam Cię Magdo41!Dzięki za uznanie ale wiesz, te moje roślinki tak same o siebie dbają a ja je tylko wystawiam do słońca,podlewam, zmieniam i użyźniam im glebę,przycinam formując,szukam po sklepach dla nich doniczek o które bardzo trudno i właściwie to tylko tyle?Pozdrawiam Cię serdecznie i nie obiecując już biegam do Twojej galerii. :wit
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Witam Cytrusowy Hubi :heja No fakt do wiosny jeszcze trochę daleko a do lata jeszcze trochę dalej i na" świeże" kwiaty z ogódka trzeba jeszcze poczekać ale póki co można się zadowolić "świeżymi" kwiatami z parapetu- czy może być: kalanchoe-calanchoe?Pozdrawiam-Arkadius.Dziś już późno ale jutro muszę zajrzeć do Ciebie,bo z pewnością zobaczę coś nowego i ciekawego? ;:109 Obrazek
oksi
1000p
1000p
Posty: 1140
Od: 18 lut 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

:wit podobamisię grubosz na 4 zdjeciu,akałanchoe ma fajnu kolor.
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=51384" onclick="window.open(this.href);return false; rosliny Oksi.
Awatar użytkownika
cytrusowy hubi
200p
200p
Posty: 223
Od: 3 sty 2012, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

piękne ;:63 ,na moje tamaty jeszcze nie patrz bo na razie uczę się wklejać fotki :oops:
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Cytrusowy Hubi, Dobrze,że się odezwałeś bo szukałem dzisiaj twego wątku przez dosłownie 2h i w końcu nie znalazłem i już sobie wmówiłem,że nie potrafię się poruszać po naszym Forum!!!-dzięki ;:180 A ponieważ nie mozesz się doczekać wiosny-spójrz na jednego z z jej zwiastunów-Prymulę,co proponuję również pozostałym Forumowiczom.Pozdrawiam Was Wszystkich-Arkadius121 :wit Obrazek
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Oksi-Witam Cię.A zatem Skoro wybrałaś czwarte drzewko grubosza,to do dzieła-zacznij formowanie.Życzę sukcesów i pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Witam Wszystkich. Dziś chcę zaprezentować moją Yukę,która poraz kolejny -już nie liczę,który w styczniu po przeprowadzeniu odpowiednich zabiegów ogrodniczych w grudniu ub.roku wypuściła w styczniu b.r. zawiązki nowych,młodych pióropuszy.Poprzednie,również dwa urosły do wysokości 180cm i musiałem je odciąć,ponieważ mogły ulec złamaniu się przy przesuwaniu donicy w trakcie sprzątania pokoju.Młode pióropusze maja zaledwie dwa miesiące i cieszą oko-bynajmniej moje?Pozdrawiam i proszę Forumowiczów o posty odnośnie swoich doświadczeń z roslinami :wit Obrazek Obrazek :heja
Awatar użytkownika
Marudzia
200p
200p
Posty: 376
Od: 11 sty 2012, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

:wit
Super kwiatki, grubosze zrobiły na mnie wrazenie (sama je uwielbiam)

kalanchoe ładniutkie -masz je od dawna?
zaczynam sie zakochiwac w nich, najchetniej cały parapet bym w nich miała
bardzo mało osob na forum je ma
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Witaj Marudzia'o :wit Miło,że zajrzałaś do mojego wątku i umieściłaś w nim swój sympatyczny post-dziękuję ;:180 Jeśli chodzi o moją hodowlę kalnchoe to prawda jest taka że ilekroć udaje mi się zachować ciąg hodowli,tzn.gdy już marnieje po przekwitnięciu zółkną i opadają mu liście od spodu,odcinam go w połowie i wsadzam do doniczki.Kiedy już się rozrasta i zaczyna kwitnąć zjawia się amator-znajomy,koleżanka ,kolega i już jest po moim kalnchoe.Aktualnie zostałem przy tym przeze mnie zaptrezentowanym-różowym,jak długo nie mam pojęcia?.Miałem już białe,pomarańczowe ale ten jest najładniejszy o intensywnej barwie i przyznam się,że skrywam go przed kolejnymi amatorami /tylko nie mów tego nikomu!/Zaś grubosz to moje oczko w głowie.Pozdrawiam i sukcesów w hodowli roślin życzę ;:32
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Witam i dla odmiany proponuję rzut okiem na jedną z roślinności śródziemnomorskiej-palmę daktylową,czyli migawki z ubiegłorocznych wakacji na trasie: Paryż - Hiszpania - Wenecja ;:71 . Obrazek ;:71 Obrazek ;:47 Obrazek ;:71 Pozdrawiam :wit
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”