Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Arkadius- piękne zdjęcia Robisz roślinom ;)
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
cytrusowy hubi
200p
200p
Posty: 223
Od: 3 sty 2012, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Cytrus w doniczce...

Post »

[quote="Arkadius121"]Do Kasik.Kalamondyna to pomarańcza w doniczce o kwaskowatym smaku.

I tu się mylisz :!: kalamodyna to mieszaniec mandarynki kwaśnej z kumkwatem zwaną przez niektórych ludzi pomarańczą miniaturową (fałsz)
pomarańcze to w ogóle inny gatunek niż kalamodyny
ciekawe czy chociaż wiesz że jest to odmiana cytrusa wychodowana przez człowieka :?:
kalamodyny mają czasem różniące się wielkością i wzrostem,kształtem liście i owoce.Najcześciej zależy to od podkładki(smakiem też się różnią)
Wiem co mówię mam 4 kalamodyny a kazda się różni :twisted:
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Do: Cytrusowy Hubert. Pisząc do Kasik użyłem w stosunku do Kalamondyny nazwy popularnej,ogólnie używanej-co nazwałeś fałszem.Twierdzisz,że Kalamondyna jest mieszańcem mandarynki kwaśnej z kumkwatem co świadczy,że poprzestałeś na zasięgnięciu informacji z jednego zaledwie źródła.Jedni wytrawni hodowcy twierdzą,że jest mieszańcem:limy i mandarynki,drudzy,że mieszańcem:limy i kumkwatu a jeszcze inni,że tak jak twierdzisz Ty:mandarynki kwaśnej i kumkwatu.Nie wypada zatem obstawać przy jednej wersji i narzucać ją drugim.Mijało się zatem z celem robienia Kasik z mojej strony wykładu na temat pochodzenia Kalamondyny bo jaki miałoby to sens,skoro po podaniu Jej przeze mnie nazwy krzewu wystarczy w internecie wejść na odpowiednią stronę i wie się na temat wszystko co chciało się wiedzieć,czyż nie tak?Nie wątpię absolutnie w Twoją wiedzę,tak jak Ty wątpisz w moją ale nie nastawiaj się od razu do walki i podważania czyjejś wiedzy bo może to być zauważone jako nietakt?Pozdrawiam i życzę sukcesów. :wit
P.S.W dowód przyjaźni przesyłam kolażyk mego autorstwa ze słonecznikami z mojego ogrodu. Obrazek
Awatar użytkownika
cytrusowy hubi
200p
200p
Posty: 223
Od: 3 sty 2012, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Ja też uważam że masz wiedzę,wiem że powiedziałem że jest to mieszaniec kumkwata z mandarynką bo myślę że jest to najbardziej prawdopodopne,ale jak napisałeś że pomarańcza w doniczce,to jakby powiedzieć że fiołek w doniczce to bambus :) .Więc chciałem napisać by nie wprowadzać ludzi w błąd.Więc cię przepraszam i chyba trochę z tym przesadziłem



ps.słoneczniki piękne jak słońce :twisted:
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Do: Cytrusowy Hubi. Przeprosiny przyjęte.Doceniam fakt,że umiałeś się znaleźć w odpowiednim momencie i i odpowiednim miejscu.Bardzo to sobie cenię i dziękuję Ci za to.I pomyśleć jakim magicznym jest słowo: "przepraszam",które załatwia tak wiele a co ważne,nie pozostawia uszczerbku na naszych,czyliForumowiczów przyjaznych stosunkach i wymianach poglądów.Darowuję sobie zatem dalszą polemikę na kolejny temat zasugerowany mi przez Ciebie a dotyczący,cytuję:"....,to jakby powiedzieć że fiołek w doniczce to bambus"-koniec cytatu.Jako,że przysłowia są mądrością narodów,pozwolę sobie na koniec przytoczyć jedno z japońskich przysłów abyśmy Wszyscy mieli je na codzień na uwadze: "Nie pozwól językowi na wyprzedzanie swoich myśli".Za Twą wspaniałą postawę wobec mnie dedykuję Ci kolejne zdjęcie,tym razem lilji-też z mojego ogrodu zrobione w trybie makro i w kolażu-też mojego autorstwa.Pozdrawiam-Arkadius. ;:333 Obrazek Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Do:Justus27 :wit Witam Cię serdecznie.Cieszy mnie fakt,że podobają Ci się moje zdjęcia roślin-dziękuję i serdecznie pozdrawiam.Specjalnie dla Ciebie zdjęcie makro i kolażu mieczyka,też z mojego ogrodu ;:196 Obrazek Obrazek :heja
Awatar użytkownika
Jatra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3244
Od: 18 sie 2011, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie-wlkp
Kontakt:

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

:wit

Zdjęcia robisz cudowne ,potrafisz oddać prawdziwe piękno . ;:138

Może dla mnie jeszcze jeden taki kolażyk ;:196

Dla Was chłopaki ;:63 ;:63
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Do Jatry :heja . Za ocenę moich zdjęć i na Twoje specjalne życzenie dedykuję Ci makro Kanny i kolaż wraz z serdecznymi pozdrowieniami.P.S.Dzięki za buziaczki! Obrazek :) Obrazek
Awatar użytkownika
Jatra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3244
Od: 18 sie 2011, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie-wlkp
Kontakt:

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

:wit Obrazek


Dziękuję za urocze , czerwone Kanny . ;:180
Awatar użytkownika
tasikk
200p
200p
Posty: 242
Od: 8 lut 2012, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

:wit Arkadiuszu

Kwiatki przecudne ;:63 no ale co sie dziwic ze tak ich piekno cudnie ;:180 oddane skoro maja takiego fotografa
Pozdrawiam Kasia
Moje kwiatuszki
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Jatra'o.Nie oczekiwałem podziękowań a już w cale nie spodziewałem się ich w aż tak fantastycznym-wprost bajkowym wydaniu a do tego tak niskich pokłonów bo i za co?,przesłana Ci Kanna to przecież drobiazg!
Thank You for all Nice Girl.Greetings from me - Arkadius :wit
P.S.The pulsing hearts are fantastic! ;:333 Obrazek
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

Do: tasikk.Zgadzam się z Tobą co do urody kwiatów natomiast fotografem jestem od przypadku do przypadku i nie kłamiąc cieszę się jak uda mi się zrobić zdjęcie,które może zwrócić i Waszą-Forumowiczów uwagę,za co nisko się kłaniam ;:180.Nie chciałbym się narzucać ale przy tej okazji chcę zaprezentować kwiat nie wywodzący się z elity świata flory a potrafiący również zachęcić do podziwiania go nie tylko istoty chodzące ale i fruwające. ;:32 Pozdrawiam-Arkadius. Obrazek
oksi
1000p
1000p
Posty: 1140
Od: 18 lut 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa ...

Post »

:wit podobami się takie uformowanie grubosza jest sliczny
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=51384" onclick="window.open(this.href);return false; rosliny Oksi.
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”