Bulwy begonii,zimowanie,sadzenie,dzielenie

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1125
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Bulwy begonii

Post »

Po jakim czasie kiełkują begonie, bo coś mi się zdaje, że moje tegoroczne nabytki sa trefne. :( Siedzą już w ziemi 2 tygodnie i nic. Ogarnęła mnie chyba" pomroczność jasna " ;:24 bo nie pamiętam ile czasu im to zajmowało w poprzednich latach.
Marta
Awatar użytkownika
Fafka
500p
500p
Posty: 602
Od: 3 cze 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Bulwy begonii

Post »

Sprawdź, czy nie posadziłaś odwrotnie. Ja raz tak miałam, że jedna bulwa długo nie kiełkowała, a ona biedaczka rosła do góry nogami. Teoria mówi, że sadzi się wklęsłym do góry, ale zwłaszcza małe bulwy potrafią mieć tak nieregularny kształt, że nie wiadomo, gdzie to wklęsłe. :D
Pozdrawiam. Jola.
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1125
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Bulwy begonii

Post »

Posadziłam dobrze - sprawdzałam . W sklepie wyglądały na zdrowe, nawet widziałam filoetowe oczka.
Marta
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Bulwy begonii

Post »

U mnie już 34 sztuki begonii wykazują oznaki zycia,większość mam z cebul,które wytworzyły się w ubiegłym roku z begonii kupionych na rynku z siewu.
Awatar użytkownika
tygi11
200p
200p
Posty: 214
Od: 11 lut 2012, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Bulwy begonii

Post »

Moje posadzone ale jeszcze nie wyskakują z ziemii :D
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=52851" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam Ola
Awatar użytkownika
sylwia75
100p
100p
Posty: 169
Od: 19 lut 2012, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: Bulwy begonii

Post »

a mam pytanie,czy mogę ominąć ten proces sadzenia do doniczek i po wyciągnięciu z garażu wsadzić od razu do ziemi? No i kiedy ,
czy mi nie zaczną wariować w tych trocinach z piaskiem? ;:133
Pozdrawiam Sylwia
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Bulwy begonii

Post »

Chyba nie ma takiej możliwości,begonie potrzebują dużo czasu od posadzenia do zakwitnięcia.
Awatar użytkownika
dwostr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2689
Od: 25 mar 2008, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Bulwy begonii

Post »

Sylwia,odpowiem Ci tak : w ubiegłym roku zapomniałam o kilku bulwach begonii ," znalazłam" je dopiero w maju i wtedy wysadziłam je oczywiście wprost do gruntu.Efekt był taki ,że pierwsze kwiaty zobaczyłam pod koniec sierpnia. Jeśli odpowiada Ci taki scenariusz... :wit
Serdecznie pozdrawiam Danuta
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Bulwy begonii

Post »

Moje bulwy posadziłam 8 lutego,oczywiście jak wszystko inne nakryłam folią ,24 wyszły,choć jeszcze nie wszystkie,co mnie niepokoi,jedną musiałam dzisiaj wyrzucić,i jedna największa coś nie rusza,boje że też pójdzie na stracenie.Stoją na parapecie od południowej strony temp. w pokoju 22-23 stopnie.
Awatar użytkownika
sylwia75
100p
100p
Posty: 169
Od: 19 lut 2012, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: Bulwy begonii

Post »

witam
wczoraj postanowiłam wyciągnąć moje begonie(karłowe,trochę wiszących i parę zwykłych) i okazało się że praktycznie nic nie uchowało się,zmarzły. :cry: Chyba się poddam bo to już 3 raz kiedy tracę prawie wszystklo.W zeszłym roku mi z kolei uschły,więc wsadziłam je do doniczki z wymieszanym piaskiem i trocinami i wrzuciłam do altanki na dworze bo nie mam piwnicy,a w domu za ciepło,to zmarzły.
Kochani jeśli macie jakiś patent na przechowanie to podzielcie się ze mną lub wrzućcie linka :)
Pozdrawiam Sylwia
Rozalka_74
200p
200p
Posty: 322
Od: 8 sty 2011, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Bulwy begonii

Post »

No to współczuje szkoda roślinek bo begonie to takie wdzięczne kwiatuszki i ja mam problem z reguły z bulwami albo za mokro albo przesuszę .Raz nawet wyrzuciłam bo nie wiedziałam że wieloletnie.Ale jeszcze raz kupie i zobaczymy może tym razem.
Awatar użytkownika
sylwia75
100p
100p
Posty: 169
Od: 19 lut 2012, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: Bulwy begonii

Post »

no właśnie Rozalko mam takie same odczucia jak ty,ciekawa jestem czy tak co roku będziemy próbować ostatni raz :wink: bo przyznać trzeba że od niektórych kwiatów można się uzależnić,a raczej ich piękana ;:216

-- 1 mar 2012, o 12:02 --

miało być piękna
Pozdrawiam Sylwia
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Bulwy begonii

Post »

Ja swoje jesienia po przesuszeniu wrzucam razem do pustej doniczki i trzymam w garażu przydomowym.Nie mam rozkręconego ogrzewania,więc temperatura tam jest może w granicach 5 stopni.Dwa lata przetrzymały bez problemu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”