Ogródek to moje drugie życie

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Ogródek to moje drugie życie

Post »

Jest niedzielne południe, przez okno zaglada mi słońce ,a ja szperam na forum i oglądam zdjęcia waszych działek i ogrodów,kolorowe rośliny które od zawsze poprawiają nastrój , na forum jestem od jakiegoś czasu i do tej pory czytałam,oglądałam nieraz zadałam pytanie i chyba dziś nadszedł czas aby założyć swój skromny wątek
Mam na imię Dorota jestem z Wielkopolski .Działka była w mojej rodzinie od zawsze,mieli ja moi dziadkowie,potem przejęli rodzice ,nigdy nie lubiłam na niej nic robić ,moje wizyty ograniczały się do tego ze szłam zerwać truskawki ,czereśnie i malinki,aż w końcu ja wzięłam ją w swoje posiadanie.Mieszkam w bloku i choć mam duży piękny balkon to jednak odczułam brak miejsca gdzie można spędzać czas na łonie natury. No i .... od kilkunastu lat przewracam ja do góry nogami.Zawsze powtarzam że gdyby mogła zobaczyć ja moja babcia pewnie chwyciłaby się za głowę,U niej była grządka przy grządce, a u mnie grządki warzywne sztuk cztery,reszta to kwiaty,krzewy moje ukochane żuwawki .złapałam bakcyla,który przerodził się już w zaawansowaną chorobę.Na działce jestem od wczesnej wiosny do poźnej jesieni,niemal codziennie po powrocie z pracy , sadzę,przesadzam,upiększam, piję kawkę,grilluję -oczywiście z miom małżonkiem -bo dzieciaki no cóż- tak jak kiedyś ja - na grilla albo się poopalać
Czekam już niecierpliwie na pierwsze pójście na moją odskocznię
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów -cieplutko i słonecznie
Awatar użytkownika
ewarb
500p
500p
Posty: 807
Od: 9 lut 2012, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Ogródek to moje drugie zycie

Post »

Dorcia moja historia jest identyczna, najpierw moi dziadkowie, później rodzice i jak mój tata zmarł 5 lat temu to ja wzięłam działkę w swoje ręce. Mój tata to by nie uwierzył. Ja zawsze mówiłam, że nigdy na wieś nie pójdę, rośliny czyli chwasty mnie nie interesują. Wszyscy się dziwią skąd u mnie taka nagła zmiana, a ja niedługo się tam przeprowadzam. Wykańczamy dom, kocham ogród i już czekam kiedy można wziąć się do roboty.
Awatar użytkownika
swirogrodowy
100p
100p
Posty: 168
Od: 16 wrz 2009, o 23:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia -małe trójmiasto

Re: Ogródek to moje drugie zycie

Post »

Jestem pierwsza jestem pierwsza :heja
Witaj bardzo serdecznie ja tez pochodzę z wielkopolski konkretnie z Piły ,ale od lat mieszkam w Trójmieście .Bakcyl ogrodowy to najwspanialszy z bakcyli jaki mógł Cię dopaść :D A nie masz przypadkiem jakis fotek ogrodu ?

Pisałam za długo i jestem druga :;230
Wystarczy mi słonko ,zero śniegu i mój ogród . Marzena :)
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogródek to moje drugie zycie

Post »

Na dzień dzisiejszy nie mam zdjęc , do tej pory do niczego nie były mi potrzebne, ale teraz się poprawię i będę chodzić na działke z aparatem
dzięki za odwiedziny :D
Awatar użytkownika
swirogrodowy
100p
100p
Posty: 168
Od: 16 wrz 2009, o 23:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia -małe trójmiasto

Re: Ogródek to moje drugie zycie

Post »

Ani jednego maleńkiego :roll:
No to napisz chociaz cosik więcej ,a zdjęcia obowiązkowo pstrykać, akurat będą nowe kwiatki :D
Wystarczy mi słonko ,zero śniegu i mój ogród . Marzena :)
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek to moje drugie zycie

Post »

Dorcia, witam Cię serdecznie na forum :wit
Nasze historie z ogrodem są zbliżone, dlatego też chętnie będę czytać o Twoich poczynaniach... Na aktualne zdjęcia nie będzie trzeba długo czekać, bo wiosna za pasem, zatem chwytaj za aparat i pokazuj :)
Pozdrowienia, A.
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogródek to moje drugie zycie

Post »

Obrazek

to kwiatki na Nosalu w Tatrach
a góry do moja kolejna pasja
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogródek to moje drugie zycie

Post »

Marzenko
coś więcej ?? moja działeczka to ok 500 m, altanka drewniana jeszcze po dziadkach tyle że odmalowana , celowo stara bo jest to miejsce gdzie mozna się tylko przebrać ,zrobić kawkę i schować się przed deszczem,obawiam się że gdybyśmy postawili murowaną za chwilę wstawiłoby się lodóweczkę, telewizor itd,a ja na działce chcę uciec od cywilizacji bo wygody mam w domu , tak więc mam tylko butlę turystyczną i czajnik a jak ktoś chce piwko zimne to chłodzi się we wiaderku z wodą ze studni-lodowatą.Na mojej działce mam duże drzewa owocowe mają ze 30 lat ,nie wycinamy ich bo zacieniają miejsce wypoczynku i niektóre rosliny,gorzej gdy owocuje czereśnia majówka bo wtedy mam wszystkie szpaki z okolicy,rosną też porzeczki czarne i czerwone,maliny,aronia , grządki jaki pisałam to królestwo mojego męża ,on o nie dba ,ale mamy tylko ogórki,fasolkę ( bo uwielbiamy) oraz trochę sałaty, rzodkiewek,w sezonie zielony groszek i cebulkę.Reszta to moje królestwo.O tyle jestem dumna że wszystko jest efektem naszego pomysłu i pracy.Nic tam nie ma "ze sklepu" prócz roślin.Uwielbiam kamienie, z kazdej wyprawy w góry choć jeden przywożę ale mam też kilka kamieni znad polskiego morza.Jest trochę iglaków, ale nade wszystko krzewy kwitnące i byliny.Właśnie martwię się czy przetrwał mój prusznik niebieski i kalmia . To na tyle
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogródek to moje drugie zycie

Post »

Obrazek
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogródek to moje drugie zycie

Post »

:D Obrazek Obrazek

To tak dla nabycia wprawy :)
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogródek to moje drugie zycie

Post »

Jutro ruszam na działkę - mam taką nadzieję
Ogródek to moje drugie zycie
Awatar użytkownika
swirogrodowy
100p
100p
Posty: 168
Od: 16 wrz 2009, o 23:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia -małe trójmiasto

Re: Ogródek to moje drugie zycie

Post »

Piękny tytuł ,wielu tu podpisałoby się obiema; ręcami i nogamy ;.
Masz mnóstwo na tej działeczce będzie co oglądać :heja ,malutka tez nie jest pewnie się jeszcze parę kwiatków zmieści :D. Prusznik bardzo mi się podoba ,ale moja mamusia ma i prawdę mówiąc przemarza jej co roku ,zobaczymy teraz jak będzie .Dziś zakwitły dwa krokusiki ,jutro już widzę dojdą następne i przebiśniegi ,no zaczęło się ! :tan
Wystarczy mi słonko ,zero śniegu i mój ogród . Marzena :)
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogródek to moje drugie zycie

Post »

Też mam nadzieję ze przebiśniegi i krokusiki już się szykują " do wyjścia na świat ", tak mam trochę tego na działce ale dla mnei najważniejsze sa kwiaty ,sporo kupuję na alle... i w sklepach internetowych szczególnie nowości ,żurawki u Igi i innych sprzedawców , uwielbiam kokorycze mam kilka niebieskich,białe i żółte , canary feathers zmarzła mi zeszłej zimy moim marzeniem jest golden panda i purple leaf, lubię floksy bo pięknie pachną -mam kilka kolorów , brunnery i funkie , ech długo by wymieniać jedynie jeśli chodzi o róże to mam tylko 2 pnące nie bardzo mam do nich rękę
:wink:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”