Kaktusy i sukulenty - 1cz.(2006.07-04.2008)

Zablokowany
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Ja mam takie pytanie odnośnie podlewania kaktusów. Czytałem że trzeba je podlać dopiero po całkowitym wyschnięciu ziemi. Robicie tak czy może macie jakieś własne sposoby określania kiedy trzeba podlać?
volumineux
500p
500p
Posty: 563
Od: 8 lut 2008, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post »

Ja moje kaktusy podlewam (doniczka 10-12 cm) przez spryskiwanie podłoża. psikne może 2-3 razy i tyle. Raz na miesiąc wystarczy łyżka wody 8). W okresie spoczynku nie podlewam w ogóle, chyba, że cos usychać zaczyna, to go wybudzam ;D
Awatar użytkownika
Zaczarowany
200p
200p
Posty: 237
Od: 8 mar 2007, o 10:57
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Raz na miesiąc i do tego tak mało wody? Hmmm Chyba też tak spróbuje.
volumineux
500p
500p
Posty: 563
Od: 8 lut 2008, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post »

Podkreślam, że moje kaktusy są małe. Nie podlewam ich regularni raz na miesiąc. Czasem się zdarzy, że raz na dwa tygodnie, a czasem, że są nie podlewane przez póltorej miesiąca.
Awatar użytkownika
Ziel-ona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2285
Od: 21 gru 2007, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Post »

Z tym podlewaniem kaktusów to ja też zawsze mam problem - wiem, że należy je podlewać rzadko, ale zawsze mi ich szkoda i podleje :( Na efekty długo nie trzeba czekać :(
kolima
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 kwie 2008, o 23:53

Post »

Witam wszystkich,
Jeśli chodzi o ziemie, a poprawniej - podłoże/substrat do kaktusów, gorąco polecam artykuł w jednym z numerów 2007 r. czasopisma "Kaktusy i Inne", pt. "Fizyczne własności substratów", gdzie jest szczegółowo omowione wiele zagadnień gdzie indziej nie poruszanych dla dobrego podłoża do kaktusów i sukulentów, m.in. pojemność wodną substratu, siłę ssącą, własności buforowe, kompleks sorpsyjny, znaczenie porowatości składników podłoża , i inne. Artykuł jest wprawdzie trochę fachowy, ale zdatny do czytania dla początkujących w kaktusach.

pozdrawiam
Koli
Zablokowany

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”