Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Post »

Karol - dzięki za podpowiedzi ;:180 Kiedy siejesz szałwię do gruntu? Fajne foty :uszy
Dalu - jakie odmiany posiałaś? Ja na razie tylko kobeę ;:108 W ubiegłym roku wysiałam do gruntu wilec, rósł bardzo szybko i obficie kwitł na niebiesko, polecam :wit
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
Steasi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3181
Od: 2 wrz 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Soczewka/ Płock

Re: Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Post »

Witajcie kochani :wit Piszę do Was mimo, że jestem po ciężkich dwóch dniach. Zasuwałam po 11 godzin. Ale co, najważniejsze żeby uczciwe pieniążki były. Bardzo mi miło, że podobają się Wam moje zeszłoroczne zasiewy jak i to że je wspominam. A teraz to już każdemu po kolei.

Izuś siej melampodium póki czas. Będziesz zadowolona, sama zobaczysz po co ja je tak lubię. Wiesz zawsze z pięciornikiem możesz zrobić jak ja- 3 lata rósł w cieniu bo moja mama wyczytała że ma ładne żółte kwiatki i chce przed dom. Rok z kawałkiem temu wzięłam się za ogród. Dowiedziałam się jakie stanowisko mu odpowiada (potem wyszło że w samą porę bo miał już na kompostownik mieć wycieczkę w jedną stronę) no i przesadziłam. Od tego czasu rośnie ładnie, kwitnie i widać poprawę. Najpierw trzeba mu pokazać jak może byc okropnie to potem każdy przywilej doceni ;:224 :D

Olu- widzisz ja nie bardzo mogę sobie pozwolić na sianie roślin do gruntu. Mam bardzo słabą ziemię- żeby coś tam wysiać to muszę podsypać lepszą ziemię. Do tego mam dwa koty które kotłują mi ogródek non stop. Po za tym mam szklarnie- no teraz wiadomo za zimno ale myślę że połowa marca i już będę mogła trzymać tam większość roślinek. Szkoda marnować takiego miejsca, a i kwiaty mam wcześniej niż jakbym siała do gruntu. Niestety nie znalazłam zdjęcia które by pokazywało jak rośnie ketmia. No ale tak jak mówie- bardzo ażurowa. Potem skończyła mi się na nią cierpliwości i zastąpiłam ją astrami. Ale co kto lubi :D

Kasiu ja już Ci pokazałam wszystko co miałam. Na pewno do gruntu nadają się aksamitki. Ale one już mi się tak znudziły.. I wiem że właśnie są też białe aksamitki.

Daluś no trochę się dzieję. Każdy coś od siebie dorzuci. Coś się zawsze dzieję i o to chodzi no nie? Aby do wiosny. Siej melampodium to zakochasz się jak i ja ;:167 U mnie z pnączami to lipa- winogrona, kiwi, przywarka, 21 clematisów.. Nie mam miejsca.

A i propos ostatniego postu. Również siałam w zeszłym sezonie wilca. Tylko że tego trójbarwnego. Był taki brzydki że nawet nie ma zdjęcia. A tu zdjęcie samosiejki z października-
Obrazek

A to dla tych który nie odwiedzali mnie w poprzednim wątku- 'Tentel' p. włoski.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


I bardzo proszę, tak na przyszłość o nie zamieszczanie w tym wątku zdjęć bez wcześniejszej konsultacji ze mną



To chyba na tyle kochani co miałam dziś do powiedzenia. Do następnego :wit
Awatar użytkownika
gosia07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4583
Od: 1 gru 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Post »

Ja nie sieje bezpośrednio do gruntu bo mi to nie wychodzi a po drugie sadzonki wsadzam tam gdzie chce .Paula jak bym śmiała bez twojego pozwolenia :;230 ;:196
Awatar użytkownika
Steasi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3181
Od: 2 wrz 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Soczewka/ Płock

Re: Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Post »

I brawo ;:138 Gosiu za Twoje podejście, już nie czuje się taka odosobniona :;230
Paula jak bym śmiała bez twojego pozwolenia :;230
Bo inaczej.. to... no nie wiem. Zaśmiecę komuś wątek :;230
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Post »

Paula, piękny ten clemek Tentel - zastanawiałam się nad nim i właśnie mnie przekonałaś ;:108 Dziękuję ;:196
Zasłużyłaś na solidny odpoczynek kochana, ja właśnie popijam winko, Twoje zdrowie pracowita pszczółko! ;:136
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
Steasi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3181
Od: 2 wrz 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Soczewka/ Płock

Re: Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Post »

Mam go Kasiu dopiero pierwszy rok. W sensie ten miniony sezon był jego pierwszym u mnie. Ogólnie jestem zadowolona, nie mniej kwiatki ma mniejsze niż myślałam. Nie powtarzał kwitnienie- prawdopodobnie z mojej winy. Chociaż one chyba normalnie tez nie powtarzają. Oj tam Kasiu nie jest tak źle, zmęczona jestem ale daje radę. Zaraz biorę kociambra pod pachę i do łóżeczka :wink:
Dobranoc i wirtualnie też się na sen napije ;:136 ;:196
Awatar użytkownika
roots23
500p
500p
Posty: 798
Od: 23 sie 2010, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa/Myślenic

Re: Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Post »

No nie mów, że wilec taki brzydki, bo ja zamierzam siać go na wiosnę... i teraz już nie wiem co robić...
Pozdrawiam wszystkich ogrodników Renata :)
Awatar użytkownika
ElleBelle
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 7430
Od: 5 paź 2009, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Post »

Poprzedni wątek czytałam po cichu ale już tu się ujawnie bo ja taka niedoświadczona komputrowo i na forum raczkująca jeszcze swojego wątku nie mam.Ale może dojdę i do tego. Czytam że jesteś młoda osobą a ja cenię młodych i takich bojowych w swoich ogrodach z taką pasja.Ja mam mały przydomowy ogródek ale bardzo długo ale zawsze coś zmieniam bo to mój fioł ale żadne z moich dorosłych dzieci nie połkneły tego bakcyla,ale się rozpisałam. :wit
Pozdrawiam, Ela
...mój azyl w środku miasta...
Kwiaty Eli- w ogrodzie i nie tylko cz. 7- Kolejna Wiosna...
Awatar użytkownika
Steasi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3181
Od: 2 wrz 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Soczewka/ Płock

Re: Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Post »

Renatko- ja piszę o wilcu trójbarwnym. No u mnie się nie udał, nasiona były stare. Mam lichą ziemię. Całkiem możliwe że u ciebie będzie piękny :wink:

Witaj Elu :wit od małego miałam swój ogródek a jak teraz pracuje to i więcej na kwiaty jest. Kocham to, bo to takie... relaksujące :) Zapraszam cię do częstszego komentowania- dziel się tu swoimi uwagami i spostrzeżeniami dotyczącego tego wątku
Awatar użytkownika
ElleBelle
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 7430
Od: 5 paź 2009, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Post »

Miło mi że tak mnie przyjełaś do swojego pięknego ogródka dziękuje. Pewnie że byłam i będę częstym gościem i komentować Twoje postępy. Już dzisiaj poczułam powiew wiosny ;:138
Pozdrawiam, Ela
...mój azyl w środku miasta...
Kwiaty Eli- w ogrodzie i nie tylko cz. 7- Kolejna Wiosna...
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Post »

Paulo - ja tu jestem pierwszy raz :oops:
Mam taką samą ketmię jak Twoja. Mnie się podoba, ale mnie cieszy wszystko co jest uprzejme u mnie zakwitnąć :D
Bardzo podoba mi się Twoja szałwia powabna. Chyba się na nią skuszę, a miałam już nic nie kupować. Ale ja tak lubię zielsko, które się samo rozsiewa!
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Post »

Paula, ładniutki ten twój Tentel. Cieszę się, że tak ci ładnie kwitnie, bo mam go na swojej liście klematisów, które zamierzam za chwilę zamówić. :D :D
Awatar użytkownika
Steasi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3181
Od: 2 wrz 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Soczewka/ Płock

Re: Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Post »

Witajcie kochani :wit
Miło mi że o mnie pamiętacie.
Elu to podeślij mi tego wiosennego powiewu bo u mnie tylko wszystko pomarznięte i smutne takie. Widzę że jest już własny wątek? :wink:

Marysiu ale czym Ty się martwisz, super że trafiłaś. jaka szałwia powabna? Ja nie mam szałwii powabnej.. a tamto zdjęcie to zamieścił kto inny. Ketmie są piękne ale kwitną jak tygrysówki, nawet bym powiedziała że ze dwie godziny krócej.

Wandziu no ja też jestem z niego zadowolona mimo, że to dopiero pierwszy nasz rok razem. Tylko ku przestrodze żeby nie było zdziwienia, on ma małe kwiatki!

Zastanawiałam się czym by Was tu dziś uraczyć. Bo ile można pokazywać w kółko powtórki. więc tak dla odmiany moje siewki parapetowe :)
Mam 19 siewek szałwii błyszczącej fioletowej (dla mnie to i tak wystarczająco), na następnej fotce widać las koleusów. Nie myślałam że to wschodzi aż tak :roll: Teraz będę myśleć co z tym zrobić.
Obrazek Obrazek
Tu moje malutkie melampodium ;:167
Obrazek Obrazek

A tu mała zagadka- roślinka wieloletnia, której bliżej do liliowców niż do traw. Najczęściej się spotyka niebieską- czym są te oczka od szpilek w doniczce? :wink:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”