Cynamonowy ogród ... dopiero będzie piękny ;-)

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Cynamon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2400
Od: 24 mar 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze zach.

Cynamonowy ogród ... dopiero będzie piękny ;-)

Post »

Kochani, zachęcona przez doświadczone bywalczynie forum, odważyłam się pokazać zaczątki mojego ogrodu, który mam nadzieję zamieni się, przy Waszej pomocy, w zaczarowany ogród moich marzeń. Jestem mieszczuchem od pokoleń i wymarzyłam sobie spędzić jesień życia na wsi :) Zamieszczone zdjęcia zrobiłam dzisiaj, ale kilka z nich, dla lepszego zobrazowania tematu, jest z 2007.
Działka jest spora ok. 8000 m kw., dużą część stanowi świerkowy lasek, drzewka wszystkich rozmiarów od 40 cm do 3 m wysokości. Jak to na wsi jest sad, kilka jabłoni, śliwek, dużo wiśni, czereśnia i in. Przed domem stoi ogromna wierzba, którą planowaliśmy nieco skrócić, ale zrobiło nam się jej żal i została. Trawniki są w opłakanym stanie, pełno gór i dołków, ślady po wieloletnim buszowaniu kretów no i cała masa wszelakich chwastów.
Postaram się wgrać zdjęcia ... trzymajcie kciuki ;)
Obrazek
A tutaj planuję piękny skalniak, na razie ziemia porasta trawą i chwastami, bo była przywieziona z pogłębiania pobliskich rowów - to był chyba błąd.
Obrazek
Świerków jest ok. 2000 szt. - chętnie wymienię na jakieś krzewy czy byliny, przesadzaliśmy kilka jesienią i świetnie się przyjęły, jedyny kłopot to transport.
Obrazek
A tu wejście do sadu - zapraszam :)
Obrazek
Jak widać praca w sadzie wre ... był ktoś, kto przyciął część drzew, ale na tym niestety koniec, my się zupełnie nie znamy :(
Obrazek
Za to w ubiegłym roku warzywa udały się znakomicie :)
Obrazek
Na zakończenie trawnik przed domem, od strony południowej, za którym, na granicy z sadem, mam nadzieję urządzić piękną rabatę z kwitnących krzewów i bylin.
Obrazek
Bardzo ciekawa jestem Waszych opinii i rad.
Pozdrawiam serdecznie - Ewa.
Awatar użytkownika
gucia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2740
Od: 27 wrz 2007, o 18:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Ewuniu, jestem pod wrażeniem.........8000m kw :roll:
I las i sad i jeszcze ogród
:roll: :roll: :roll: ...chyba troszeczkę Ci zazdroszczę :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam serdecznie, Bożena
Moje wątki
Awatar użytkownika
Cynamon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2400
Od: 24 mar 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze zach.

Post »

Guciu, jesteś kochana :) ale my z moim M. jesteśmy 100 % amatorami, a ogrom pracy to nawet ja tu widzę ;) Od czego zacząć i w jakiej kolejności, żeby nie narobić nieodwracalnych błędów. Bardzo chętnie bym gościła tu kogoś z Was z Forum ... czułabym się pewniej :)
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

Miałam już do żadnego nowego ogródka nie zaglądać, bo nie mam kiedy "obskoczyć" już tych, w których byłam, no ale ... :wink:
Witam Cię Ewo! :D
Czy mam rozumieć, że już jesteś na emeryturze i mieszkasz na działce?
Jeżeli tak, to bardzo Ci zazdroszczę. Taki jest również mój plan, no ale realizacja, jako że jeszcze muszę trochę popracować, na razie jest niemożliwa.
Działki, jeśli chodzi o wielkość, mamy podobne. Ale tu kończy się podobieństwo, bo na mojej działce niewiele co rośnie. Ot! po prostu kawałek łąki porośnięty ... perzem. :(
Przetarłam oczy, jak przeczytałam, że na takim kawałku mieści się ok. 2000 świerków!!! ;:154
O rany! No to ja w takim układzie - jak bym chciała tyle posadzić - poszłabym chyba z torbami...
No i fajnie, że masz już sad!
Też jestem ciągle zielona -chociaż, dzięki forum, jednak troszkę mniej.
Dużo się tu nauczysz, zawsze możesz zadawać pytania - najlepiej w konkretnych sekcjach, no i pozostaje Ci czytanie, czytanie i ... nauka na własnych błędach.
Serdecznie Cię pozdrawiam!
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Daisy
1000p
1000p
Posty: 1757
Od: 11 lut 2008, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Witam Ewo :D

No widzę, że będziesz miała co robić :wink:

Musisz sobie podzielic ogród na jakieś sektory
1. sad + warzywniak (jeśli chcesz mieć)
2. las z roślinami, które lubią zacienienie i kwaśne podłoże ( rododendrony i azalie? będzie więcej koloru
3. skalniak zaplanowałaś :D
4. jakieś rabaty kwiatowe, z kwiatami, które lubisz
5.kącik rekreacyjny, z pregolą, jakimś łukiem, obsadzone pnączami : powojniki, wiciokrzew, róże pnące, na początku może być nawet groszek pachnący :D szybki efekt i zapach gwarantowany

To tak na poczatek :wink: A do tego mnóstwo czasu i zdrowia życzę :) Satysfakcja gwarantowana!
Powodzenia, wytrwałości i pięknej pogody :) Ewa
Pozdrawiam serdecznie :) Ewa
Ogródek Daisy, cz.1, cz.2, cz.3,
aktualny
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

Tak jak isienka..miałem już nie zaglądać do nowych ogródków ale cóś mnie podkusiło..ależ areały..8000 metrów!Jest gdzie poszaleć.Ja na swoich 300 metrach już się nie mieszczę..
Awatar użytkownika
Cynamon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2400
Od: 24 mar 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze zach.

Post »

Witajcie, tak się cieszę, że zaglądacie tu do mnie, a Wasze rady bardzo wysoko cenię. Zapomniałam dodać, że u nas wszędzie jest glina, jedynie w warzywniku poprzedni właściciel, nawiózł dobrej ziemi. Całość jest więc trudna do uprawy, szczególnie po deszczu trudno nawet chodzić, bo glina "łapie" za buty ;)

Wisienko, cieszę się że złamałaś postanowienie :) zapraszam częsciej. Mój M. jest na emeryturze, a ja na rencie, więc postanowiliśmy uciec z Warszawy i udało się :) Świerki sadził nasz poprzednik, rosną zdecydowanie za gęsto, jak w szkółce. Niektóre brązowieją - coś im chyba dolega, no i mają bardzo ciesno. Masz rację, sad to frajda niebywała - pyszne wisienki i jabłka były ubiegłej jesieni.

Daisy, witaj imienniczko :) ... z laskiem jest wielki kłopot, bo całe podłoże zarasta coś w rodzaju dzikiej jeżyny, plącze się pod nogami i bardzo kłuje. Kącik rekreacyjny planuję w pobliżu wierzby, jest tam spory wybetonowany placyk, później wstawię fotkę. Dzięki za rady, pnącze to świetny pomysł :)

Józefie, dzięki za wizytę, oj, te moje areały ;) mam stracha, jak my sobie z tym poradzimy, cała nadzieja w Was :)
Awatar użytkownika
dorotaci
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 2 kwie 2008, o 06:48
Lokalizacja: okolice Płońska

Post »

Łał !! Cynamonku!! 80 arów :shock: To prawie dwa razy tyle co moja! Ło Matko! Ja nie wiem co mam zrobić u siebie..większość w sezonie porastają mi chwasty, bo ziemia nie jest na tyle równa, a poza tym kamienista,żeby wjechać tam kosiarką! W ubiegłym roku posadziłam ziemniaki i całą wiochę nimi obdzieliłam,bo my we dwójkę ich byśmy nie przejedli :oops:
Hmm....Ale jakby była kasa to pewnie cudo możnaby z tego zrobić ....
Pozdrawiam,
Dorota
Awatar użytkownika
Cynamon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2400
Od: 24 mar 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze zach.

Post »

Witaj Dorotko, oj, żeby była kasa, to masz rację, że cudo by było. U mnie też jest bardzo nierówno i kosiarka padła po kwadransie :(, kupiliśmy więc kosę spalinową i ta daje radę, ale droga była okrutnie :shock: Czekam na Twoją stronkę, trzymam kciuki :)
Awatar użytkownika
Cynamon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2400
Od: 24 mar 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze zach.

Post »

Mamy taki wybetonowany placyk z murkiem, po lewej stronie jest wejście do sadu - nie znoszę betonu, uciekłam przecież z miasta !!!, ale cóż zrobić ... planuję obsadzić ten murek jakimś szybko rosnącym pnączem i zrobić tam kącik rekreacyjny, postawić dużo donic z kwiatami i krzewami, jakiś drewniany płotek, stół, ławy. Zobaczymy czy to się uda :)

Obrazek

A na koniec dnia, z podziękowaniem dla wszystkich ... zachód słońca i nasza ulubiona wierzba, królująca nad wszystkim.

Obrazek
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Witaj Ewo :D
No proszę, jakie widoki! Dlaczego nie chciałaś nam ich pokazać? ;)
Przestrzeni rzeczywiście mozna Ci zazdrościć! Większość z nas gnieździ sie na kilkuset metrach kw., a niektórzy nawet tyle nie mają...
Nie jest to jednak teren dziewiczy. Masz przede wszystkim drzewa (wierzba jest cudowna) na które najdłużej trzeba czekać. Resztę bardzo szybko urządzisz, zobaczysz. Nie wiem dlaczego uważasz, ze przywiezienie ziemi na skalniak było błędem? Przecież teraz wystarczy trochę kamieni, trochę roslin i masz skalniak jak marzenie! :D
A sad - najważniejsze, ze jest. Szybko nauczysz sie go pielęgnować ;:333
Będziesz miała cudowne otoczenie!
Awatar użytkownika
Cynamon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2400
Od: 24 mar 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze zach.

Post »

Witaj Izo :D , ta moja przestrzeń jest nieco złudna, bo większość terenu zajmuje świerkowy lasek - prawie połowę, ok.1/4 to sad, ok. 1/4 dom z przyległościami ;) W sumie takiej wolnej przestrzeni nie jest wiele. Ziemia na skalniak pochodzi z pogłębiania pobliskich rowów i jest mocno zachwaszczona :( i to był chyba błąd, teraz wydam krocie na "roundap" (?) czy inny specyfik, no i jeszcze potrzeba czasu, żeby można było tworzyć tam skalniak. Odwiedziłam Twój piękny ogród cz.1 i cz. 2, ale nie było możliwości skomentowania :( ... napisano, że zamknięte, czy to możliwe, czy ja znowu gapa ;-) ???
Awatar użytkownika
dorotaci
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 2 kwie 2008, o 06:48
Lokalizacja: okolice Płońska

Post »

Kurcze,Cynamonku te świerki... chętnie bym wzięłą ze trzy..tylko co ja Ci mogę za nie dac?? :oops: :shock: :shock: :oops:
Pozdrawiam,
Dorota
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”