Witajcie w moim skromnym ogrodzie

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kwiaty_poli
500p
500p
Posty: 741
Od: 5 gru 2011, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: witajcie w moim skromnym ogrodzie

Post »

Dziękuję wszystkim za tak miłe słowa! Choć wiem, że rewelacji jeszcze nie ma i zostało bardzo dużo pracy, ale z Waszą pomocą na pewno nie stracę zapału :)
Za oknami zima, a dziś sypie śnieg od rana. Tęsknię za wiosną, więc powoli zapraszam ją do siebie do domu. Parapet w dziecięcym pokoju zamienił się w 'szklarnię' póki co mam to szczęście, że synek malutki więc nie marudzi :) Zakupy nasionek już zrobione, już większość posadzona, więc pochwalę się tym co, co dzień cieszy moje oczy i sprawia, że wiosna coraz bliżej :)
Obrazek

i rącznik
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kwiaty_poli
500p
500p
Posty: 741
Od: 5 gru 2011, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: witajcie w moim skromnym ogrodzie

Post »

szałwia błyszcząca, nasionka zebrane z moich bidulek, co posiałam bardzo późno i mało wyrosło, mam nadzieję, że w tym roku będzie ich dużo :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
surfinie, pierwszy raz posiałam, nie wiem co wyrośnie i czy uda mi się otrzymać ładne egzemplarze, nasionka zebrane z moich różowych i fioletowych a jakie kolory będą i czy w ogóle będą ?
Obrazek
Obrazek

koleuski, też siałam pierwszy raz, zobaczymy.... :)
Obrazek
Obrazek
pomidorki koktajlowe
Obrazek
jeszcze nagietki i astry z własnych nasion
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
szałwia omszona, lawenda, jeżówka powolutku kiełkują, ale takie maleństwa, że ciężko uwiecznić na zdjęciu. Domowe piękności też postanowiły mi upiększyć zimę :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12458
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: witajcie w moim skromnym ogrodzie

Post »

No,no no, przemiana aż się patrzy
pozdrawiam
Dorota
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: witajcie w moim skromnym ogrodzie

Post »

No proszę maluchy jakie już duże, a u mnie nic jeszcze:) Radzisz sobie doskonale :)
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: witajcie w moim skromnym ogrodzie

Post »

Polu, witaj na forum :wit
Super, że zdecydowałaś się na założenie swojego wątku! Dom na wsi z dużym ogrodem to ogromne szczęście, ale też wiele pracy - widać gołym okiem ile jej już włożyłaś i czuć ogromny zapał ze zdjęć :) bardzo mi się podobają niektóre rabaty i będę Ci dopingować - na pewno zmierzasz w dobrym kierunku, bo już jest pięknie!
pozdrowienia, A.
iga23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12835
Od: 1 paź 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tam, gdzie mieszkają dinozaury.
Kontakt:

Re: witajcie w moim skromnym ogrodzie

Post »

Witaj Polu, widać niesamowite zmiany, to co robisz zasługuje na uznanie. ;:138
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: witajcie w moim skromnym ogrodzie

Post »

Moje nasiona dopiero dziś przyszły, cieszę się, bo zamierzam posiać dużo roślin. W tym roku będzie sporo jednorocznych, może dokupię trochę bylin, ale na nie będzie czas później. Ładnie powschodziły Twoje zasiewy, ale na nagietki i astry trochę za wcześnie-możesz dochować się kwitnących na parapecie :wink:
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
kwiaty_poli
500p
500p
Posty: 741
Od: 5 gru 2011, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: witajcie w moim skromnym ogrodzie

Post »

Oj dziękuję wszystkim za tak miłe słowa, dzięki Wam kochani chce mi się jeszcze bardziej. Racja z tymi astrami to się pośpieszyłam, ale siałam je w zeszłym roku z mieszanki kwiatów i na jesień jak wyrywałam wszystkie jednoroczniaki to ku mojemu zdziwieniu te astry zamiast korzonków miały pokaźne bulwy, więc to chyba dalie?? :?: Bulwy póki co ładnie przezimowały, ale czy cokolwiek z nich wyrośnie? Choć się nie znam, ale reszta astrów miała zwykłe korzonki.... Nagietki też tylko maluśka doniczka, reszta nasionek poczeka na swój czas. Później postaram się wkleić obecną fotorelację :) Już ledwo się mieszczę :)
Awatar użytkownika
roots23
500p
500p
Posty: 798
Od: 23 sie 2010, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa/Myślenic

Re: witajcie w moim skromnym ogrodzie

Post »

witam, bardzo ładnie tu u Ciebie-widzę, że też dopiero co zakładasz ogród tak jak i ja. Też sie zdarza popełniać błędy każdemu-mi i Tobie. Ale mimo wszystko już jest pięknie. Widzę też dużo zasadzonych nowych roślinek. U mnie też jest trochę takich nasadzeń. Pozdrawiam Cię serdecznie i zapraszam do siebie :)
Pozdrawiam wszystkich ogrodników Renata :)
Awatar użytkownika
kwiaty_poli
500p
500p
Posty: 741
Od: 5 gru 2011, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: witajcie w moim skromnym ogrodzie

Post »

I fotorelacja z dzisiejszego dnia 21.02.2012
Z braku miejsca... dobrze, że okno od podwórka :) Oranżeria :))
Obrazek
Rączniki
Obrazek
szałwia omszona na którą się strasznie napaliłam przeglądając niektóre piękne ogrody na forum, w końcu zaczęła rodzić dzieci ;:138
Obrazek
surfinie z moich zebranych nasion... nie wiem co z nimi... kilka urosło, kilka uschło, szczerze to chyba nie nacieszę się swoimi kwiatami w tym roku, ale trudno dalej będę chuchać,dmuchać, może jednak przestaną mieć muchy w nosie!
Obrazek
jeżówka purpurowa też przestała strzelać fochy i w końcu pokazała co nieco

Obrazek
koleuski, mam wrażenie, że stoją w miejscu
Obrazek Obrazek
szałwia błyszcząca też się chyba pogniewała, listki zaczęły obsychać, kilka uschło :roll:
Obrazek Obrazek
goździk rozpierzchły też się obudził
Obrazek
pomidorki koktajlowe
Obrazek
astry, nagietki
Obrazek Obrazek
lawenda, zawciąg i lobelia nie wykazują oznak życia. Poradźcie mi kochani co mam począć z tą szałwią i surfinią by już mi tak nie marniały nooo ? :(
Awatar użytkownika
goferek
500p
500p
Posty: 552
Od: 7 lis 2009, o 15:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Re: witajcie w moim skromnym ogrodzie

Post »

Brawo :) U mnie tez już pojawiły się pierwsze wysiane roślinki!
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: witajcie w moim skromnym ogrodzie

Post »

Uwielbiam takie zakątki w ogrodzie, fajnie wszystko rozplanowałaś...mieszanki bylin nie są takie złe, wszystko posadzone razem sprawia nieład ale rośliny można poprzesadzać w odpowiednie miejsca. Jeden pęd z kwiatem brzydko wygląda ale jak zrobi się duża kępa będzie naprawdę zdobił.
Nasiona bardzo ładnie zeszły...u mnie rącznik dopiero zaczyna wypuszczać kiełek. Zastanawiam się tylko czy nie za wcześnie wysiałam nasionka... ;:7 ;:7 trzy sztuki było w torebce.
Awatar użytkownika
kwiaty_poli
500p
500p
Posty: 741
Od: 5 gru 2011, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: witajcie w moim skromnym ogrodzie

Post »

witaj Anna11 ;:7
Masz rację jako zupełnie początkujący laik sadziłam wszystko jak popadnie. Wiele roślinek dostałam, więc nie wiedziałam jaka będzie ich docelowa wielkość czy kolor. W tym roku będę mądrzejsza :) Żadnych mieszanek kwiatowych, człowiek uczy się na błędach. A co rącznika oby pięknie Ci rósł! Ja też miałam chyba 3 nasionka i kilka swoich, które zebrałam. Właśnie za późno posadziłam (początek kwietnia chyba) i nie dane mi było doczekać dorodnych swoich nasionek dlatego w tym roku wcześniej się za niego wzięłam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”