Mikro-warzywniak Moniki

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
meandrzejew
500p
500p
Posty: 891
Od: 28 sie 2011, o 08:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Otwock

Mikro-warzywniak Moniki

Post »

Witam wszystkich.
Jestem początkującą ogrodniczką i jeśli popełnię gdzieś błędy - bardzo proszę o naprostowanie mnie na dobrą drogę.
Z racji tego, że mieszkam w bloku i nie mam działki - warzywa planuję uprawiać na parapetach i na balkonie. Zalążek takiego "mikro-ogródka" już powstaje. Jest to wysiany czosnek (szczypiorek co i rusz uszczykuję, więc wygląda jak wygląda) oraz pietruszka. W planach jest jeszcze szczypiorek, mięta i pomidorki.
A teraz troszkę zdjęć.
Na początek czosnek.
Obrazek

Pietruszka:
Obrazek
Kwiatowy: cz 1 i cz 2 oraz warzywny świat Moniki.

Sprzedam/wymienię/poszukuję... rośliny
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2870
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Mikro-warzywniak Moniki

Post »

Na balkonie można z powodzeniem piękny ogródeczek założyć, choćby tu na forum jest wielu balkonowych ogrodników. U znajomej nawet fasolkę na balkonie widziałam, pięknie rosła i miała normalne strąki, pięła się po sznurkach, z tego co można tu wyczytać na balkonie dużo warzyw można uprawiać a wszystko zależy od wielkości pojemników i odpowiedniej troski, powodzenia w uprawach balkonowych, będę zaglądać i kibicować :-)
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Mikro-warzywniak Moniki

Post »

meandrzejew pisze:Witam wszystkich.
Jestem początkującą ogrodniczką i jeśli popełnię gdzieś błędy - bardzo proszę o naprostowanie mnie na dobrą drogę.
Z racji tego, że mieszkam w bloku i nie mam działki - warzywa planuję uprawiać na parapetach i na balkonie. Zalążek takiego "mikro-ogródka" już powstaje. Jest to wysiany czosnek (szczypiorek co i rusz uszczykuję, więc wygląda jak wygląda) oraz pietruszka. W planach jest jeszcze szczypiorek, mięta i pomidorki.
A teraz troszkę zdjęć.
Na początek czosnek.
Obrazek

Pietruszka:
Obrazek
Bardzo dobry pomysł jeśli nie ma się własnego kawałka ziemi. :idea: Do takiego ogródka mogę polecić różne zioła; bazylię, majeranek, pietruszka naciowa, melisa. Poza tym pomidorki, szczypiorek są dobre do takiego ogródka. Czosnek można posadzić do większych doniczek i skrzynek, ponieważ na wysoki szczypior. :D
Awatar użytkownika
meandrzejew
500p
500p
Posty: 891
Od: 28 sie 2011, o 08:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Otwock

Re: Mikro-warzywniak Moniki

Post »

W końcu, po miesiącu od posadzenia na słoik, cebula zaczęła wypuszczać szczypior.
Obrazek
Kwiatowy: cz 1 i cz 2 oraz warzywny świat Moniki.

Sprzedam/wymienię/poszukuję... rośliny
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2870
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Mikro-warzywniak Moniki

Post »

Miesiąc to strasznie długo, powinna szybciej ruszyć, najlepiej wybierać do pędzenia takie które już same ruszyły, powodzenia :D
Awatar użytkownika
meandrzejew
500p
500p
Posty: 891
Od: 28 sie 2011, o 08:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Otwock

Re: Mikro-warzywniak Moniki

Post »

No właśnie wzięłam taką zwykłą, suchą ze sklepu (nawet wtedy nie miałam zamiaru pędzenia cebuli na szczypior). Teraz już będę mądrzejsza. Z Waszymi radami ofkors :)
Kwiatowy: cz 1 i cz 2 oraz warzywny świat Moniki.

Sprzedam/wymienię/poszukuję... rośliny
Awatar użytkownika
gosiakmala
500p
500p
Posty: 687
Od: 9 sty 2011, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dziki "wschut"

Re: Mikro-warzywniak Moniki

Post »

Moniko powodzonka życzę :). A powiedz mi czy ta cebula w ziemi siedzi czy w wodzie w słoiku?
Moja Milowa
Pozdrawiam Gosia
Małżeństwo jest to związek, w którym jedna osoba ma zawsze rację, a druga to mąż ;)
Awatar użytkownika
meandrzejew
500p
500p
Posty: 891
Od: 28 sie 2011, o 08:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Otwock

Re: Mikro-warzywniak Moniki

Post »

W wodzie w słoiku. Podpatrzyłam w wątku mmaryli i sama zapragnęłam taką cebulę ze szczypiorem posiadać. Więc po przeglądzie lodówki jedna z cebul powędrowała na słoik. Wody nalałam tyle, coby piętka leciutko stykała się z wodą. Przez miesiąc rosły tylko korzenie, aż tu dziś rano niespodzianka. Coś tak myślę, że jak tylko znajdę kilka cebul z taką już lekko zielonkawą górą, to je kupię i wsadzę do ziemi do kaktusiarki, a pomiędzy powtykam ząbki czosnku, lub też wysieję szczypiorek.
Kwiatowy: cz 1 i cz 2 oraz warzywny świat Moniki.

Sprzedam/wymienię/poszukuję... rośliny
Awatar użytkownika
Anna29
500p
500p
Posty: 588
Od: 4 maja 2008, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Mikro-warzywniak Moniki

Post »

meandrzejew to bardzo długo czekałaś na tę cebulkę. U mnie po tygodniu już pojawiają się zielone czubki. Dobrze jest posadzić kilka cebul w odstępie czasowym, wtedy ma się dużo cebulki, a jak już najstarsza robi się brzydka to zstępuję ją nową.

U mnie to wygląda tak:
Cebula
Obrazek

Obrazek

Czosnek

Obrazek
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Mikro-warzywniak Moniki

Post »

'normalna' cebula powinna ruszyć w ciągu góra kilku dni. Może była zaprawiana przeciw kiełkowaniu? Od ch..teraz takich warzyw :evil:
Też kupiłam taką, potem kupowałam różne i robiłam próby. Od razu mi ruszyła czerwona cebula którą kupiłam w markecie Piotr i Paweł w siatce z metką z gospodarstwa Nowakowski/. Zielony czubek pokazał się następnego dnia ale ja od razu przed posadzeniem obcięłam jej nożem czubek. U mnie rośnie w ziemi i od dawna tnę szczypior
Awatar użytkownika
Anna29
500p
500p
Posty: 588
Od: 4 maja 2008, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Mikro-warzywniak Moniki

Post »

Faktycznie Moniko może tak być: skoro czosnek pryskają, żeby się korzenie nie pokazywały w sklepie to może i cebula też jest poddawana temu procesowi.
Ta cebula, którą ja pokazałam jest wyhodowana na moim warzywniku. Nie pryskana niczym.

Ps.: czosnek oczywiście też z mojej działki.
-piegowata-
100p
100p
Posty: 106
Od: 5 paź 2011, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mikro-warzywniak Moniki

Post »

podoba mi się ten wątek..
więcej poproszę ;:138 zdjęć i waszych doświadczeń!

czosnek w takiej małej doniczce? :shock: wyrośnie?
torebka kobiety nie jest po to, aby coś w niej znaleźć, tylko po to aby wszystko w niej mieć :)
działka z widokiem na... samoloty:)
gry planszowe-sposób ma kreatywne spędzenie czasu ze znajomymi
Awatar użytkownika
Anna29
500p
500p
Posty: 588
Od: 4 maja 2008, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Mikro-warzywniak Moniki

Post »

piegowata tu nie chodzi o to by ząbki urosły ale żeby był szczypior. Ma świetny czosnkowy smak. Używam go do jajecznicy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”