Uratowane storczyki (Art) :)

Zablokowany
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Soniu,to pewnie jak my, miałaś problem ze zrobieniem dziurek w jajku - bo skorupka twarda jak "beton"! ;:124
Ale za to była jajecznica dla kilku dorosłych osób i wielka blacha ciasta (które robiłam "na oko"- nie wiedząc z ilu jajek?)
Muszę chyba skończyć ten "niestorczykowy" temat :!: Podciągnijmy to jeszcze pod Święta :) !
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Witajcie! Intryguje mnie jeden z moich falenopsisów.
Czy widzieliście takiego pączka śpiocha ?? Całe młodsze "rodzeństwo" (poza ostatnim) już dawno kwitnie,
a on wciąż w tym samym stadium - ani myśli się obudzić ;:41 !!!
I wciąż śni... może o wiośnie...?

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam, Joanna :)
Awatar użytkownika
miluck
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2491
Od: 22 lut 2008, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Police

Post »

Joasiu!!!
Jak uroczo on śpi.
Bardzo mi się podoba cała roślina, a śpioszek dodaje uroku taki przytulony do pędu.
Jagoda
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Piękny jest :D
Pozdrawiam
Magda
LINKI
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Ale śliczniutki, pączek wygląda na zdrowy więc na pewno rozkwitnie :)
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

śliczny Phalaenopsis. to dziwne,że ten pąk jeszcze się nie rozwinął, ale kiedyś na pewno to zrobi...
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Joasiu ale przepiękny ;:111
a pączek śpioszek z pewnością się wkrótce obudzi :P może czeka na wiosnę :wink:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Joasiu mam jednego phalaenopsis, który też rozwija nierówno pączki, zostały mu jeszcze trzy środkowe ;:183
Kwitnienie cudowne ;:111 a czy to Twoja zasługa :?:
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Miluck, Madzik, Monisiu, Storczykowa, Jeanne, Soniu, - dziękuję za miłe słowa i odwiedziny w moim wątku :) !
A "śpioch", rzeczywiście b. słodko przytulony do pędu - śpi nadal...
Soniu, ten Phalaenopsis to "nowy, maluni prezencik", który sprawiłam sobie za poradą Jovanki -
na pociechę po (teraz już) "świętej pamięci" ratowanym z wielką determinacją storczyku z 2 str. mojego wątku.
A moja zasługa w kwitnieniu, to jedynie zadbanie, aby storczyk nie stracił nie rozwiniętych pączków :) .
Na prawdziwe zasługi będzie więc trzeba poczekać pewnie ok. roku :roll: . Jak się uda ;:24 ...
Awatar użytkownika
gucia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2740
Od: 27 wrz 2007, o 18:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Joasiu, śpiocha masz rzeczywiście sympatycznego. Przykro jest kiedy ratowany storczyk niestety ginie, ale wiedza zdobyta zostaje. Moja ratowana "sierotka" też niestety padła, ale wiem gdzie był błąd i drugi raz już go nie popełnię.
Pozdrawiam serdecznie, Bożena
Moje wątki
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Witaj Guciu! Fajnie, że znów tu wpadłaś, jakoś długo Cię nie było... Ale pomyślałam sobie, że jak tylko ujrzałaś
odrobinę słoneczka ;:3 , to zaczęłaś działać w swoim ogrodzie, bo przecież masz tam co robić... ;:213
Przykro mi również, że Twoja "sierotka" padła (bardzo Ci sekundowałam, nawet w myślach), ale jak piszesz - przynajmniej doświadczenie pozostaje (choć pociecha to niewielka).
Piszesz u Ewy o zakupach bratków. Domyślam się, co jest w Łodzi na ul. Równej... Dobrze, że ja nie mam w pobliżu takich pokus ! Oj, byłoby kiepsko z"budżetem" :P !

A Twoja córka na pewno dobrze zaopiekuje się Twoimi zielonymi podopiecznymi, tego jestem pewna !
Mój syn mi ostatnio powiedział, ze gdyby miał taki zapał do nauki, jak ja do moich roślin, to znałby już na pamięć
"Encyklopedię powszechną"... :P

Pozdrawiam cieplutko, Joanna
Awatar użytkownika
gucia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2740
Od: 27 wrz 2007, o 18:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Asieńko, moja córcia jakoś nie bardzo garnie się do moich podopiecznych. Szkolę ją pomalutku, ale gwarancji nie mam, niestety. Odpuściłam jej nawet zasilane, przez te trzy tygodnie, mam nadzieje, że będzie ok :lol:
A na Równej były piękne falki, na samo wspomnienie płakać mi się chce, że niczego nie kupiłam :cry:
Pozdrawiam serdecznie, Bożena
Moje wątki
volumineux
500p
500p
Posty: 563
Od: 8 lut 2008, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post »

Strusiodzieło artystyczne bardzo mi się spodobało 8)
A Liodoro jest przecudny. Tak się ostatnio zastanawiałem, czy by nie wziąść takiego storczyka, przekwitniętego, ale wypuszczającego nowe listki... Jednak się nie skusiłem, bo to byłby pierwszy, a ja doświadczenia nie mam w ogóle. No i zapraszam też do mnie...
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”