Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
roots23
500p
500p
Posty: 798
Od: 23 sie 2010, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa/Myślenic

Re: Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Post »

ładna odmiana od tej bieli za oknem :)
Pozdrawiam wszystkich ogrodników Renata :)
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Post »

Cześć Paula!
U nas też śnieg dzisiaj, ale w sercu grają mi kolory lata, tak jak Tobie :-) Więc uśmiechnij się, pomyśl, że wiosna tuż za rogiem...i będzie tylko lepiej! ;:196
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
Steasi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3181
Od: 2 wrz 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Soczewka/ Płock

Re: Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Post »

Witam Was serdecznie ;:196
Justynko ciesze się że mnie odwiedziłaś. Wpadaj jak najczęściej :wink:
Mirko a masz u siebie w wątku tą azalię? Zaraz zobaczę sama. Jeśli jeszcze nie ma to ja chce ją widzieć do jutra góra! :)
Reniu u mnie to już nawet nie biało tylko brudno jest. Czyli ogólnie lipa.. :? Ni to zima ni wiosna ni nic. Najgorsze dla mnie co może być
Kasiu ja do wiosny czekam wytrwale. Śniegu u mnie tyle co kot napłakał. Coś tam popadało ale tylko tyle że się z ziemią wymieszało. A po za tym miałam wypłatę ;:138

No i chciałam Was spytać o opinię. Pokazywałam już to zdjęcie w poprzednim wątku (przynajmniej tak mi się wydaję)
Obrazek
Niczym nie obsadzać już powierzchni między bergenią a pięciornikiem prawda? Chwilę będzie łyso chyba a potem pięciornik się rozrośnie? Co Wy sądzicie na ten temat? Może coś jednorocznego tam wsadzic albo cebulowego na lato? Bo już tulipany są tam, dwie odmiany wtyknęłam na jesieni. Wypowiedzcie się. Bardzo chętnie poznam Wasze zdanie w tej kwestii. Bo ja główkuje, główkuje i nic
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Post »

Nic już tam nie dosadzaj, ale jednoroczne jakieś zawsze można powtykać. :wink:
Ostatnio je polubiłam właśnie dlatego, że są jednoroczne i nie trzeba planować nasadzeń myśląc o tym co będzie za kilka lat. :)
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Post »

Paula,
Myślę, że nie powinnaś nic dosadzać. Bergenii nie znam, ale pięciornik mam u siebie wzdłuż rabat i rośnie jak szalony. W ciągu jednego sezonu 3-krotnie zwiększył objętość choć mocno go cięłam. Prawdę mówiąc...wydałam już sąsiadom kilka egzemplarzy (ok.10) bo mam go za dużo i za szybko rośnie. Rabatka jest mocno obsadzona, nic bym tam nie dodawała :-)
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
grazynarosa22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8499
Od: 16 mar 2009, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Post »

Witaj Paula.....to założyłaś nowy wątek ?
Dzięki że do mnie zajrzałam bo nawet bym nie wiedziała :oops:
Nic dosadzać :shock: no jak to.....dosadź....żurawki na przykład :uszy :;230
Pozdrowionka...Grażyna
Moje wątki. aktualny
Moje rękodzieło
Awatar użytkownika
reniuniek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4615
Od: 30 sie 2010, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czerwionka koło Rybnika

Re: Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Post »

Hej :wit Ja też myśle że ta rabatka ma już docyć roślinek :wink: no, żurawke możesz dosadzić obok,tej co widze,bo chyba dobrze widze, że masz tam jedną :roll: :D
Mój zielony kwadrat cz.5-aktualna
Zapraszam :-) Renata
Awatar użytkownika
Steasi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3181
Od: 2 wrz 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Soczewka/ Płock

Re: Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Post »

Witajcie kochani :wit
Hm postaram się odpowiedzieć wszystkim na raz jak najdokładniej (na temat tej rabaty). Dziękuje za sugestie, wsadzę chyba najwyżej jakiegoś koleusa póki co, skoro pięciornik aż tak się szybko rozrasta. Coś zielonego nie będzie aż tak przytłaczające. Jeśli pięciornik pójdzie szybciej niż myślałam to nie będzie aż tak szkoda wywalić mi koleusa stamtąd.
I teraz lecimy każdemu oddzielnie :wink:
Mariolu właśnie ja też zaczynam doceniać jednoroczne, są tańsze (wystarczy paczka nasion za 2-3zł i już masz kawałek obsadzony), są mniej wymagające i jakoś mniej żal je ścinac do wazonu. W tym roku nakupowałam tego w cholerę i ciut ciut. Już wysiane melampodium, koleusy, szałwia błyszcząca i lobelia. I bratki jeszcze. No tak na razie skromnie :wink:

Patryku tego nie widać ale z tyłu rośnie hibiskus, trzykrotka, goździki, wierzba.. Zaraz.. poszukam zdjęcia

O mam!
Obrazek Obrazek

Nie wiem czy widać ale na drugim zdjęciu pod cykoria (sałatą) rosną chabry górskie. Dwie małe kępki. Zobaczymy co z tego będzie. Jak na razie nic nie mogę dosadzić z tyłu bo po prostu nie mam miejsca.

Kasiu w sumie zrobię jak radzisz. Dosadzę tylko koleusa i będzie git. Ja swojego pięciornika nie tnę, jakoś tak ładnie jak się taki nie ład robi. Po za tym gdzieś czytałam że jest to nie polecane.

A no Grażynko jak widać :D W stopce mam linki więc byś mnie odnalazła i tak i tak :wink: A przepraszam bardzo żurawka jest pod bergenią ;:224

Reniu, trafnie- jest już jedna. Załapałaś się w ostatniej chwili przed wysłaniem postu :)

Dziękuje za zainteresowaniem moim problemem, można na Was liczyć ;:196

I szybko raport z siewek. Kalarepki się najadły szaleju i rosną jak wariaty, bratki zaczynają wschodzić. Reszta- lobelia, koleusy i szałwia błyszcząca- nadal cisza.Trochę długo. Mogłyby się bujnąć ;:224

Miłej niedzieli :) ;:196
Awatar użytkownika
grazynarosa22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8499
Od: 16 mar 2009, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Post »

Hihihh...o żesz ;:223 nie zauważyłam,ja to bym wszędzie wciskała żurawki,gdzie się tylko da :;230
Pozdrowionka...Grażyna
Moje wątki. aktualny
Moje rękodzieło
Awatar użytkownika
reniuniek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4615
Od: 30 sie 2010, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czerwionka koło Rybnika

Re: Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Post »

Śliczne mieczyki ;:108
Mój zielony kwadrat cz.5-aktualna
Zapraszam :-) Renata
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Post »

Cześć Paula!
Jakie jednoroczne wysiewasz bezpośrednio do gruntu? Ja w ubiegłym roku próbowałam po raz pierwszy i wzeszły mi tylko astry i smagliczka. Smagliczkę wysieje na pewno, w miejsce cebulowych, ale nie mam pomysłu na inne jednoroczne, niskie i zadarniające kwiatuszki...co siejesz u siebie? Jeśli chodzi o pięciornik to przycinam głównie dlatego żeby formować kształt, u mnie na rabacie rywalizacja ogromna, a pięciornik dosyć "zachłanny"... poza tym po cięciu u mnie obficiej kwitnie, kwestia na czym Ci bardziej zależy - kwiatach czy przyroście. Pozdrowionka :wit
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Post »

Mam,ale musisz poszperać,bo kupiłam już jakiś czas temu a jest coraz ładniejsza ;:108
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Soczewiański bezcegiełkowy ogródek :)

Post »

Paulinko, tylko nie upychaj wszystkiego za ciasno, bo potem będziesz miała tak jak ja. Czekam na wiosnę, żeby porozsadzać rośliny, bo już jedne powchodziły na drugie, a to mi się zaczyna nie podobać. A jeśli denerwują cię łyse miejsca, to koleusek zawsze można posadzić, bo on i tak jest jednoroczny :)
Moja lobelia już dzisiaj powschodziła. Minęło 6 dni od zasiania :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”