hoja (Hoja, woskownica) -ukorzenianie pędów

Rośliny doniczkowe
kayah
100p
100p
Posty: 102
Od: 28 sty 2008, o 19:04
Lokalizacja: Poznań

hoja (Hoja, woskownica) -ukorzenianie pędów

Post »

Witam.

Dostałam sadzonkę nieukorzenionej hoji. W związku z tym mam pytanie jak mam ją ukorzenic?Trzymam ją w wodzie o jakichś 10 dni, ale nie puściła korzonków na końcu zanurzonym w wodzie. Ma tylko maleńki korzonek przy samych liściach- ma go tam od czasu kiedy dostałam jej sadzonkę. Proszę o pomoc bo bardzo mi zależy na tym, żeby mi się pięknie przyjęła.

Pozdrawiam

kayah
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Post »

Trochę krót :D ko,żeby korzeni było dużo,ale skoro jest jeden korzonek to powinny być i następne
pozdr Dorota
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Ja swoją nieukorzenioną sadzonkę trzymam w wodzie z dodatkiem węgla grilowego.Dziesięć dni to trochę za mało aby spodziewać się korzonków.
...........Olu sadzoneczki mają się dobrze.........zwłaszcza ta jedna na której mi najbardziej zależy.Oglądam nawet przez lupę i właśnie dziś zauważyłam pierwszy korzonek.Jak juz będę pewna na 100% to na pewno dam Ci znać. :lol: :lol: :lol:
olaola915
50p
50p
Posty: 63
Od: 18 paź 2007, o 16:37
Lokalizacja: Poznań

Post »

Kayah, do wody można dodać trochę ukorzeniacza, przyspieszy to trochę wypuszczanie korzeni, tak jak napisała Zenia warto też dodać węgiel. A czy ten korzonek pod liściem jest zanurzony w wodzie??
Aha watro też zaciemnić pojemnik, w którym "moczy nogi" sadzonka (pojemnik owinąć chusteczką higieniczna, watą, folią aluminiową)i na dodatek zrobić małą szklarenkę z plastikowej butelki :D Dobrze też postawić pojemnik z sadzonką w najcieplejszym miejscu w domu- u mnie jest to kuchnia na parapecie okiennym.

To tak w skrócie, mam nadzieję, że w miarę jasno napisałam... :roll:
Pozdrawiam Ola
kayah
100p
100p
Posty: 102
Od: 28 sty 2008, o 19:04
Lokalizacja: Poznań

Post »

olaola915 ten korzonek pod samymi listkami nie jest zamoczony w wodzie. Niestety nie mam ani ukorzeniacza ani węgla drzewnego- będę musiała coś kupic przy najbliższej okazji. Zaraz owinę słoiczek folią aluminiową. Sadzonka stoi na parapecie okna w kuchni.

Dziękuję za pomoc.
olaola915
50p
50p
Posty: 63
Od: 18 paź 2007, o 16:37
Lokalizacja: Poznań

Post »

Kayah, ten korzonek pod liściem dobrze by było także zanurzyć w wodzie.
Bez węgla i ukorzeniacza też sadzonka hoji powinna wypuścić korzenie, ale dzięki tym rzeczom pójdzie jej to znacznie sprawniej :D
Pozdrawiam Ola
Awatar użytkownika
Beata703
500p
500p
Posty: 960
Od: 27 mar 2008, o 09:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój woj.śląskie

Post »

Choruję na hoje moja mama ma,ale nie wiem w,którym miejscu ją skubnąć może mi ktoś doradzi :oops: :oops:
Pozdrawiam Beata
olaola915
50p
50p
Posty: 63
Od: 18 paź 2007, o 16:37
Lokalizacja: Poznań

Post »

Hoje dość dobrze się ukorzeniają. Możesz skubnąć kawałek z końca pędu. Ważne, żeby miał parę wykształconych liści. Pęd powinien mieć około 10 cm.
Sadzonkę należy włożyć do wody. Do wody można dodać kawałek węgla drzewnego(żeby sadzonki nie gniły), odrobinę ukorzeniacza (przyspiesza wypuszczanie korzeni).
Korzystnie jest owinąć pojemnik z sadzonką folią aluminiową i przykryć kawałkiem butelki po wodzie.
Jednakże wszystkie te zabiegi nie są konieczne. Przyspieszają one wypuszczenie korzeni.
Ogólnie należy włożyć sadzonkę do wody i czekać :)

Jeśli na pędzie będą zgrubienia to należy zanurzyć je w wodzie, są to zaczątki korzeni.
Pozdrawiam Ola
Siekier83
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 3 mar 2008, o 14:19
Lokalizacja: Białystok

Post »

czy ta sadzonka hoji nadaje się już do posadzenia do doniczki czy jeszcze potrzymać ja troche w wodzie? Obrazek
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ja bym już ją posadziła, tylko trzeba utrzymywać równomierną wilgotność podłoża :wink:
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
AgusKalin
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 12 mar 2009, o 21:06

Post »

Witam!!!
własnie mija dwa albo juz trzy miesiące jak wsadziłam hoję do ziemi(młoda roslinka z korzonkami) i biedulka siedzi tam i nie daje znaku że żyje, nie pojawiają sie młode zawiązki liści! co zrobic?
Awatar użytkownika
Leśny Duch
1000p
1000p
Posty: 2257
Od: 10 lut 2009, o 12:40
Lokalizacja: Wejherowo/Gdynia

Post »

Witaj!
Miałam jakiś czas temu podobny problem. Wsadziłam w listopadzie i do lutego nie było nic widać, a potem wystrzeliła i cudownie rośnie. Zima to trudny okres, ale już zaczyna się wiosna i pewnie niedługo ruszy.
Ariadna
500p
500p
Posty: 807
Od: 17 lut 2009, o 21:50
Kontakt:

Post »

Hoja to taka roślina która miesiącami stoi w miejscu wiem jak było z moją compactą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”