Tu na razie jest ściernisko ale będzie ..... ogród - harwi

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
rogalm1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1421
Od: 12 mar 2008, o 09:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Chyba Cię tak szybko nie dogonię, bo terminy na wiercenie studni najwcześniej koniec kwietnia :( a kopania się trochę boję, bo u sąsiadów wszędzie brakuje wody w studniach więc trzeba kopać b. głęboko!Myśmy dużo posadzili w tą sobotę, mimo fatalnej pogody, ale nawet nie pamiętam co gdzie jest bo tak okropnie się spieszyliśmy.
Awatar użytkownika
harwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 5 mar 2008, o 14:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

bo terminy na wiercenie studni najwcześniej koniec kwietnia a kopania się trochę boję, bo u sąsiadów wszędzie brakuje wody w studniach więc trzeba kopać b. głęboko!

Oj to gorzej masz z tą wodą musisz wiercić. Miesiąc to nie aż tak długo a jeszcze deszczowo jest więc roślinki są podlane dacie rade ;) Nasza jest na podskórne i na razie się sprawuje ;)
A taka studnia głębinowa super sprawa, jak będziesz mieć wodę już w wodociągach to studnia będzie spełniać walory ozdobne a zawsze pompę można do niej wrzucić i podlewać za fricko

Myśmy dużo posadzili w tą sobotę, mimo fatalnej pogody..

No widzisz to tu mnie przeganiasz hihi. Ja nie mam roślin ale mam wodę a ty odwrotnie hihi uzupełniamy sie szkoda, że taki kawał nas dzieli :D
ale nawet nie pamiętam co gdzie jest bo tak okropnie się spieszyliśmy.
Ale będziesz miała niespodziewajkę :lol: Karteczki powsadzałaś? Obyś sobie czegoś nie przekopała :oops:
Awatar użytkownika
rogalm1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1421
Od: 12 mar 2008, o 09:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Nic nie powsadzałam, bo nie miałam czasu, na szczęście wszystko wystaje ponad ziemię to nie wykopie, ale będzie wstyd pytać o każdego kwiatka co to jest ...
Awatar użytkownika
harwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 5 mar 2008, o 14:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Dlaczego wstyd :D Tu są tacy mili ludzie, że na pewno ci odpowiedzą kto pyta nie błądzi a przy okazji to ja się tez nauczę hihi
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

Nic się nie martw - nie Ty jedna jesteś w takiej sytuacji :wink: .
Jesienią dostałam mnóstwo roślin od Chatte, a że czas oczywiście nas gonił, to nie porobiłyśmy kartek (w ogóle o tym w pośpiechu zapomniałyśmy!). Efekt taki, że teraz czekamy z Izą, aż roślinki wyjdą z ziemi albo wypuszczą listki, żeby można było je zidentyfikować. :;230
Dobrzy ludzie, którzy się z Tobą podzielili roślinkami :D , na pewno w Twoim wątku chętnie zidentyfikują swoje podarunki.
Pozdrawiam "krewne" od pola! :wink:
Pozdrawiam serdecznie
zielony_listek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 30 mar 2008, o 23:17
Lokalizacja: Czosnów, mazowieckie

Post »

Witaj harwi :)

Dołączam do grona początkujących z kawałkiem pola. Zazdroszczę Ci, że pomyślałaś o ogrodzie przed budową domu. Ja już mieszkam i ostatnie dwa lata musiałam patrzeć przez okna na chwasty, ale wreszcie postanowiłam coś z tym zrobić. Będę tu częściej zaglądać, bo łatwiej jest w "grupie wsparcia" :lol: :wink:

Pozdrawiam serdecznie,
zielony_listek
Awatar użytkownika
harwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 5 mar 2008, o 14:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Witajcie krewniacy Polomaniacy ;))

Zaglądajcie kiedy macie ochotkę na działce powoli coś sie rusza, więc może będzie na co popatrzeć a nie tylko na trawę ;) Teraz robimy trejaż na roślinki i od razu by nas chronił przed wiatrami. Jak tylko zrobię fotki to załączę :P



Zielony listek z skąd jesteś gdzie to twoje poletko i domek ;)
Awatar użytkownika
KaeR
1000p
1000p
Posty: 1051
Od: 10 maja 2007, o 18:09
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post »

Witam.

Miło powitać nowy ogród na forum, początki zawsze są trudne ale najważniejsze, że decyzja
podjęta i jak czytam ostro działacie. Mam nadzieję, że już latem będzie ładnie a za kilka lat
nie będziecie pamiętać dzisiejszych trudności. Róbcie dużo zdjęć, po latach bardzo fajnie się
ogląda.
Czytałem, że macie już studnię, więc najważniejsza rzecz dla roślin jest.
Nie wiem czy zwiedzałaś mój ogródek, mam tam fajną roślinę gunnerę, właśnie udało mi się
wykiełkować jej nasiona, na razie to malutkie roślinki ale za kilka miesięcy powinny przetrzymać
wysyłkę. Poczytaj w moim ogrodzie o warunkach jakich potrzebuje i jak masz ochotę uprawiać
gunnerę to podaj adres na PW.

Na zdjęciu Gunnera brazylijska – Gunnera tinctoria roślina ma ponad 10 lat.
Obrazek

Pozdrawiam, Krzysztof.
Awatar użytkownika
harwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 5 mar 2008, o 14:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Hej dzięki za odwiedzinki ;) Na razie nie ma co oglądać ale już może za rok. Fotki robimy cały czas tylko jakoś tak samo wyglądają hihi trawa i trawa i trawa ;)

Studnia jest i woda też :D To były pierwsze kroki i dość udane ;)

Właśnie się przeszłam po twoim ogrodzie niesamowity jest.

A gunnera jest niesamowita. Czytałam o niej już wcześniej i miałam na nią chrabkę ale jak na razie z nasionek które sobie posiałam (pampasową i taką niebieską ) nic mi nie wyszło siewki mi padły a tak ładnie wykiełkowały :cry: :cry: Boje się nasion może nie mam do nich ręki i nie chciałabym zmarnować takiej pięknej rośliny. Chociaż bym się mogła na nią skusić miejsca u mnie ci jest ale jak widzę ile piękności jest do posadzenia sadzę, że będzie za mało :twisted: Chyba dom będzie mniejszy buhahaha
Awatar użytkownika
KaeR
1000p
1000p
Posty: 1051
Od: 10 maja 2007, o 18:09
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post »

Witam.

Cyba nie doczytałaś dokładnie ja mam już małe roślinki i o roślince pisałem nie o nasionach.

Spokojnie to nie jest decyzja na dziś ale za kilka miesięcy.

Pozdrawiam, Krzysztof
Awatar użytkownika
harwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 5 mar 2008, o 14:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Oj właśnie doczytałam u ciebie dokładniej :oops: i chciałam zmienić post a tu patrze już jesteś hihi zasiedziałam się nad stawem 8)

Więc Drogi KaeR ja się zapisuje na "dzieciaczki", proszę o dopisanie do listy osób oczekujących. Bardzo dziękuje za propozycję.
Awatar użytkownika
KaeR
1000p
1000p
Posty: 1051
Od: 10 maja 2007, o 18:09
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post »

Witam.

Wyślij mi przy okazji adres na PW tam będzie najpewniejszy i pewne, że się nie zgubi.

Pozdrawiam, Krzysztof.
Awatar użytkownika
harwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 5 mar 2008, o 14:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Róbcie dużo zdjęć, po latach bardzo fajnie się
ogląda.
a propos zdjęć znalazłam więcej z początków, wkleję jeszcze tutaj bo nie mogłam edytować już postu :roll:


Tak wyglądało pole zanim sie zabawiliśmy w rolników


Obrazek

Potem długo tak Nasze ściernisko

Obrazek
Obrazek

Zaczyna się orka
Obrazek

Bronujemy ;)

Obrazek

Sadzimy iglaczki

Obrazek


I brzózki
Obrazek

Niestety z nich nic nie zostało zajączki się nimi zaopiekowały :cry:

I robimy kompostownik

Obrazek

i prowizoryczna tymczasową ławeczkę hiih

Obrazek

Trawka wychodzi

Obrazek


A to jak wygląda teraz ;)

Obrazek

A to kamyczki jakie udało sie nam pozbierać ;) Posegregowałam je będzie później łatwiej ;)

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”