Palma królewska (Phoenix canariensis) - sianie,pielęgnacja,problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
loona10
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 26 mar 2008, o 15:57
Lokalizacja: Krakow

Post »

Bardzo dziekuje za szybka odpowiedz...zastosuje sie do porady, a jeśli Nasuwaja Ci sie jeszcze jakies sugestie będę bardzo wdzieczna...jako poczatkujaca nie chcialabym ugotowac roslinek...Pozdrawiam Monika
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

No więc właśnie jak to jest z tym "ugotowaniem" ? Wysiałem nasiona strelicji, klonu palmowego, klonu Burgera i akacji srebrzystej (2 m-ce temu) były wszystkie okryte folią i stały na kaloryferach i nic nie wzeszło. Czyżby się rzeczywiście "ugotowały" ? Przemo co o tym sądzisz ?
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Nie sądzę, zresztą nie wszystkie rośliny muszą mieć wyższą temp. ziemi do szybszego skiełkowania, raczej uważam że albo zbyt głęboko wysiałeś nasiona i jeszcze powinieneś poczekać albo miały one słabą zdolność kiełkowania. :D
Aragrod
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 8 kwie 2008, o 18:33

Post »

Witam!
Od jakiegoś czasu mam palmę, jednak dostrzegłem, że od trzech dni przechyla się na bok. Dostrzegłem też, że na samym dole tuż przy ziemi zrobiła się trochę miękka (ta palma). Staram się ją podlewać tak jak wcześniej radziłeś Przemo. Jest to palma kanaryjska i jest ona w pomieszczeniu o 20 stopniach. Nie za bardzo mi się to podobało co się z tą palmą dzieje dlatego pytam się czy to coś złego.
Pozdrawiam
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Dobrze by było ja zobaczyć mogą to być różne przyczyny wklej zdjęcie całej palmy i zbliżenia kłodziny u podstawy przy ziemi. :D
dorotka66
50p
50p
Posty: 69
Od: 8 maja 2007, o 15:50
Lokalizacja: Grecja

Post »

Moi drodzy! Chcialabym wtracic swoje trzy grosze :D
Z uwagi na to, ze mieszkam w innym klimacie, nasionka zebranych palm po prostu wsadzam gdzie popadnie! jeśli wykielkuje, dobrze! Juz sama nie wiem ile palm mi wyroslo, bo jak tylko jade do kraju, rozdaje 2-3 letnie ( ok.5-6 lisci ) wszystkim znajomym :lol:
Za kazdym razem biore ze soba kilka...
Oczywiscie mlode palemki nie znosza uszkodzenia korzeni - w prawie 100% po przesadzeniu ze zlamanymi korzeniami, obumieraja...Dlatego nalezy sie obchodzic z nimi baaaardzo delikatnie!
Z doswiadczenia wiem, ze najszybciej kielkuja Phoenix, inne dluzej i rzadziej.
Mam pare duzych okazow wyhodowanych przeze mnie od nasion. Szczegolnie Phoenix, ma obfite korzenie, ktore scinam od dolu ok.10-15 cm zmieniajac donice i nic sie nie dzieje! Rosna przepieknie!
Masz racje Przemo, nie lubia ostrego slonca. Teraz, wiosna wypuszczaja sliczne liscie, ale latem w pelnym sloncu, nie czuja sie dobrze...
Pozdrawiam! :)
Awatar użytkownika
Slawek3
100p
100p
Posty: 166
Od: 6 lip 2007, o 16:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Phoenix canariensis

Post »

Witajcie forumowicze. Dzisiaj zakupiliśmy w lidlu palmę. Chcielibyśmy dowiedzieć się więcej informacji na jej temat, przede wszystkim poznać jej gatunek, tak aby w przyszłości odpowiednio ją pielęgnować. Tutaj prośba do Was. Czy jesteście w stanie nam pomóc w identyfikacji? Kolejne pytanie jest takie: Czy ta palma wymaga przesadzenia do większej doniczki, a jeśli tak, to czy teraz jest na to odpowiedni moment? Czekamy na Wasze opinie. Dziekujemy i pozdrawiamy.

Obrazek Obrazek
ferny
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

To phoenix canariensis i wymaga jak najszybszego przesadzenia w odpowiedni.ą doniczkę i ziemie radzę poczytać te tematy encyklopedia,tutaj,tutaj :D :D :D
Aragrod
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 8 kwie 2008, o 18:33

Post »

Przepraszam, że tak długo, ale miałem kłopoty z internetem. A zatem to są zdięcia. Mam nadzieję, że zrobiłem je dobrze.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
dorotka66
50p
50p
Posty: 69
Od: 8 maja 2007, o 15:50
Lokalizacja: Grecja

Post »

Czesc Aragrod! Wydaje mi sie, ze troszke krzywo rosnie ta Twoja palma. "Usadz" ja porzadnie tak, aby miala pien pod katem prostym z ziemia!
Moze rosla w zbyt zacienionym miejscu i dlatego jej liscie i pien sa nachylone...
Wysylam fotke jednej z moich palm phoenix, ma ok. 4-5 lat. Jest piekna, prawda? Nie stresuj sie bron Boze! Wyhodowalam ja z nasiona, ale w innych warunkach, w cieplym klimacie!
Pozdrawiam Cie i zycze wielu, wielu sukcesow, oraz przepieknych roslin!!!Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Aragrod po pierwsze nieprawidłowy kształt doniczki a po drugie z pewnością błędy w uprawie radzę poczytać na początek encyklopedia,tutaj,tutaj :D :D :D
Awatar użytkownika
muminek
200p
200p
Posty: 462
Od: 26 mar 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post »

Wysylam fotke jednej z moich palm phoenix, ma ok. 4-5 lat. Jest piekna, prawda? URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/530 ... dea18.html]Obrazek[/URL]
Hmmmmm i pomyśleć,że mi padły dwie palmy... :cry: jak Wy to robicie,że one tak pięknie rosną :?: :?: ;:24 Moje najnormalniej w świecie wysychały chociaż codziennie je zraszałam wodą....
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Tak ale zauważ, że Dorotka hoduje swoje w... Grecji
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”