Koty kontra rośliny

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
dorcia
1000p
1000p
Posty: 1039
Od: 19 lut 2008, o 19:20
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Czytałam kiedyś w jakimś piśmie, że można poukładać kamienie, aby kotu utrudnić grzebanie w ziemi. Może mu się znudzi i pójdzie sobie do... :lol: :lol: :P :lol:
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Przejdźmy do trochę bardziej rzadkich sposobów. Koty nie nienawidzą zapachu pomarańczy. Postaraj się w tym miejscu postawić naczynko z wodą pomieszaną z olejkiem do aromatoterapii o zapachu pomarańczy. Możesz też spróbować z octem zamiast ojejku z pomarańczy, ocet podobnie działa na koty drażniąco. Myślę, że te metody okażą się skuteczniejsze od polewanie rabatki wodą.
Awatar użytkownika
leosta
500p
500p
Posty: 993
Od: 29 sty 2008, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stargard

Post »

Polubić kota, karmić go a wtedy on będzie chodził się załatwiać do sąsiada.

Pozdrawiam leszek.
damia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 2 mar 2008, o 16:49
Lokalizacja: Warszawka

Post »

Skoro o kotach mowa... Czy sierść, która osiada w doniczce może zaszkodzić kwiatom? Nie mówię to o gigantycznych kłaczkach, ale zawsze trochę włosków d doniczek się dostanie. Zwłaszcza jak zwiesz buszuje po parapecie;>
Awatar użytkownika
kasama
100p
100p
Posty: 164
Od: 9 wrz 2007, o 11:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

Temat kotów już kilkakrotnie się tutaj przewijał, o kocimiętce też było (zdania są podzielone :D ) i jakoś nikt nic nie wymyślił. A koty? I tak łażą własnymi ścieżkami.... I nigdy ich nie polubię, właśnie za to.....

Siatka? Chyba najlepszy pomysł.... :roll:
Pozdrawiam
Kasia

"Zielonym do góry!"
Awatar użytkownika
asiula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 27 mar 2008, o 10:18
Lokalizacja: mazury

Post »

ja niedawno kupiłam jakiś proszek, ale jeszcze nie zdążyłam użyć. ale skoro nie działają.... :( :cry: :cry: a już miałam nadzieje że pozbedę się kłopotu :cry: :cry:
szkoda mi moich rybek :cry: :cry:
Obrazek
wiewiora
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 25 mar 2008, o 17:15
Lokalizacja: warszawa

Post »

z mojego doswiadczenia(mieszkamw kociej okolicy) najlepiej sprawdzily sie moje dwa wlasne koty nie wpusz a same szkod nie robia i rybek tez nie lowia ale jeśli juz polubilas tego co przychodzi i dajesz mu jesc tomoze zainwestuj i ja wysterylizuj bo jeśli to kocur to problemu z potomstwem nie bedzie ale instynkt znaczenie terenu silniejszy i jeśli odstraszacze nie zadzialaja to tez tylko kastracja moze zalagodzic sytuacje tak ze najlepiej oswoic i wychowac
Awatar użytkownika
mike1
100p
100p
Posty: 120
Od: 21 sie 2007, o 21:12

Post »

Koty trzeba polubić, zresztą jak inne zwierzaki, najważniejsze aby tylko były zachowane proporcje liczebności.
Dzięki okolicznym kotom pozbyłem się nornic (tych nadliczbowych) i wszystko jest OK :)

Teraz od czasu do czasu przychodzi sobie kocur (?), siada na głazie wystającym ponad kserotermiczne murawy i obserwuje swój rewir. Widok jest wspaniały - niczym lampart na sawannie (w skali mikro) :D
Awatar użytkownika
E-M
100p
100p
Posty: 131
Od: 18 sty 2008, o 11:20
Lokalizacja: małopolskie

Post »

mike1 pisze:Koty trzeba polubić, zresztą jak inne zwierzaki, najważniejsze aby tylko były zachowane proporcje liczebności.
Dzięki okolicznym kotom pozbyłem się nornic (tych nadliczbowych) i wszystko jest OK :)

Teraz od czasu do czasu przychodzi sobie kocur (?), siada na głazie wystającym ponad kserotermiczne murawy i obserwuje swój rewir. Widok jest wspaniały - niczym lampart na sawannie (w skali mikro) :D
Całkowicie podzielam Twoją wypowiedź, mnie też odwiedzają koty na działce i pozostajemy ze sobą w wielkiej przyjaźni. Szkód nie odnotowałam natomiast widzę, że nornice i krety źle czują się w ich towarzystwie!
Awatar użytkownika
mike1
100p
100p
Posty: 120
Od: 21 sie 2007, o 21:12

Post »

Szkoda mi tylko jaszczurek :( ale trudno taka jest przyroda :/
Zamiast walczyć z kotami staram się stworzyć jaszczurkom w miarę naturalne warunki, ze skrytkami i miejscami trudno dostępnymi (dla kotów).
chwaścik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 643
Od: 28 maja 2007, o 07:22
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

Koty sąsiadów to mały pikuś, podlane iglaki czy bukszapny też przeboleję ale ja mam własnego kota, który niczemu co się rusza nie przepuści, ptak, szczur, mysz, motyl, pszczoła dosłownie nic nie jest w stanie się ostać. Miałem w tym roku piękne krokusy co z tego, za dużo pszczół się kręciło, istna masakra! :cry: Cały drżę co się będzie działo jak na dobre zakwitną hiacynty tulipany czy narcyzy. Zapowiada się rzeź ;:145 I tak jest non stop, jeżówki, rozchodniki i mnóstwo innych kwiatków połamanych bo albo siądzie na nich jakiś owad albo są na drodze ataku. Lawendę wprasował mi w ziemię nieustannie urządzając sobie 'pady' na owady podobnie z azaliami japońskimi. Koronę cesarską objadł, serduszkę objadł, zabiję bydlaka! Nie mam siły...

Tylko w tym roku siedział już na oknie z myszą, szczurem a żywą sikorkę przyniósł w paszczy do domu żeby się pobawić. . . szczęśliwie uratowałem ptaszynę. Cała inteligentniejsza przyroda wyprowadza się z mojej okolicy oczywiście są też i zalety, żadnych kretów nornic czy innych takich tam nie widziałem w ogródku od momentu pojawienia się tego kota. W tamtym roku cudem udało mi się uratować pazia królowej, furczaki parę razy uchroniłem przed zgubą. Niestety one są głupie to przylecą pewnie i w tym roku na pewną śmierć. Miałem już wiele kotów ale takiego bezwzględnego łowcy to jeszcze nie widziałem, żeby jeszcze miał pustą michę w domu to bym zrozumiał. Żeby tylko ograniczało się to do łowów to bym przebolał ale z ogródka robi się pobojowisko.

P.S.
A co do kocimiętki... to owszem zainteresował się nią gdy wystawała spod śniegu, w końcu w zimie nie ma innych atrakcji.
Awatar użytkownika
E-M
100p
100p
Posty: 131
Od: 18 sty 2008, o 11:20
Lokalizacja: małopolskie

Post »

No to masz aktywnego kota. Mój zaprzyjaźniony wyrasta natychmiast (chyba spod ziemi) jak pojawimy się na działce. Wylewnie się wita i domaga śniadania. Po śniadaniu należy go "pomiziać" a on z leniwym mru, mru usadawia się w słoneczku:Obrazek zmienia co najwyżej pozycję leżenia: Obrazek i tak mija mu dzień do obiadu, po którym trochę się udziela towarzysko: Obrazek
Awatar użytkownika
mike1
100p
100p
Posty: 120
Od: 21 sie 2007, o 21:12

Post »

Ale rozleniwione kocisko, nawet bawi sie na leżąco, :D super
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”