Różany ogród Moniki

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Różany ogród Moniki

Post »

Nowy wątek miał powstać dopiero wiosną, bo prawdę powiedziawszy czas mnie tak goni, że bywam tu tylko z doskoku, ale liczę na to, że jak założę ten wątek teraz, to zima ustąpi i przyciągnę wiosnę wspomnieniami lata.
Dzień już stał się wyraźnie dłuższy niż miesiąc temu, luty za dwa dni, a często w lutym odwilż przychodzi. Gdzieś tam pod śniegiem czekają zielone wypustki cebulowych kwiatów, które chcą tak jak ja powitać kolorami wiosnę.
Na razie jednak śniegu jest tyle, że trudno okna otworzyć, bo zalega nie tylko na parapetach, ale i na szybach.
Obrazek

Rabaty i cały ogród zatopione w puszystej pierzynie :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podoba mi się taka zima - nie za długa, a puchata :)
Z tęsknoty za ciepłem i słonkiem kupiłam sobie wiosnę w konewce:) Ciekawa jestem jaki kolorek tego hiacynta zakwitnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Różany ogród Moniki

Post »

W oczekiwaniu na wiosnę kilka wspomnień z tworzenia ogrodu i z ubiegłego lata...
Wykopałam starą fotkę, gdzie sadzę pierwsze cisy na żywopłoty :D Oczywiście zrobiłam to wtedy niewłaściwie i później wszystkie wykopywałam ;)
Obrazek

I zdjęcia ubiegłosezonowe - widać jak zmienił się ogród od czasu sadzenia cisów - jest już bardziej dojrzały i przypomina nareszcie ogród ;:3 :
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wiejskie floksy - uwielbiam je sadzić między różami, więc gromadzę wszelkie odmiany :)
Obrazek

razem z różami
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Różany ogród Moniki

Post »

Wciąż przekopuję rabaty, przerabiam, przesadzam. Mój M. czasami jest osłabiony moimi pomysłami. Wynika to głównie z tego, że wiele pomyłek popełniło się na początku, a teraz, gdy w miarę upływu czasu zdobywa się doświadczenie, zaczynają pewne rzeczy wkurzać i trzeba to poprawiać.
Cały czas się zastanawiam jak Wy-ogrodniczki to robicie, że ani pół chwaścika na rabatach nie ma, a trawa bez brzydkich liści chwastów. U mnie to po prostu niemożliwe :( Na początku po zakupie całość była zabronowana, potraktowana glebogryzarką, grabiona, a mimo to jest masę chwastów, nie mówiąc o koniczynie, która w dużej części trawnik zdominowała. Chyba to niemożliwe, żeby mieć angielski trawnik wśród pól, jak u mnie :(
No, ale jak tu nie mieć takich cudów, skoro ogród nie ma ogrodzenia z fundamentem, który by ograniczył przerost chwastów,a dookoła taki busz z wydeptanymi jedynie ścieżkami przez sarny:
Obrazek

Obrazek

Taką roślinnością + jeszcze mimozy (nawłocie) rozsiewające swoje piękne sadzonki po całych rabatach, mam otoczony cały ogród dookoła. Mój ogród też taki był, dlatego tyle tego pozostało, mimo, że wszystko po zakupie było zaorane, a chwasty wyjmowane. Po prostu za dużo tego wkoło.
To nowa rabata, którą skomponowałam w ub.sezonie. Bardzo jej jestem ciekawa jak będzie w tym roku ;:65
Obrazek

Tu też rabaty, które wciąż są niedokończone. W tym roku mam zamiar dokończyć.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z przodu budynku też mnóstwo do zrobienia. Zaczęłam w tamtym roku tworzenie rabat cisowo-bukszpanowo-hortensjowych. Wszystko w odcieniach zieleni, limonki i bieli.
Obrazek

Jeżówki...
To następne po floksach kwiaty, które absolutnie mnie pochłonęły ;:167 Mam dopiero dwie odmiany, ale już czekam na dwie kolejne dokupione niedawno. A tu NN kupiona rok temu:
Obrazek
Awatar użytkownika
katik
1000p
1000p
Posty: 1174
Od: 2 sty 2011, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie ok/Legionowa

Re: Różany ogród Moniki

Post »

Jak zwykle śliczne widoczki , a te pergole , trejaże to ja uwielbiam :wit
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Różany ogród Moniki

Post »

:wit Moniczko. a jednak już jesteś. Masz rację wiosna musi się pośpieszyć. :;230
Awatar użytkownika
dodad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5860
Od: 21 cze 2009, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska Gorlice

Re: Różany ogród Moniki

Post »

Jestem. Pamiętam jak pierwszy raz oglądałam twój ogród pomyślałam sobie: szalona kobieta, różankę wśród pól zakłada.
Teraz widać, że jak sie chce to można wszystko ;:108 Wspaniale prezentuje sie twój ogród już teraz, a za kilka lat bedziesz wycieczki oprowadzać :wink:
Ogród - moje miejsce na ziemi
Zapraszam serdecznie - moje linki
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Różany ogród Moniki

Post »

Kasiu :wit

Majeczko, tak, jestem i liczę na szybką wiosnę ;:3

Dorotko, masz rację - szalona, bo jak zaczęłam przygodę z tym ogrodem to nie byłam chyba w pełni świadoma na co się porywam ;:108 Prawdę powiedziawszy mam czasami chwilę rezygnacji, gdy nie nadążam z plewieniem, ale wszystko rekompensują kwiaty gdy do słońca wystawiają główki i przyciągają wzrok kolorami tęczy :uszy

U Wandzi porównywanie Chopinów, więc zostawiam swojego starego Chopina - niestety już tylko wspomnienie ;:170
Obrazek
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Różany ogród Moniki

Post »

Pięknie Moni rozwija się ten Twój ogród. Chopina niestety żal ale zauważyłam że u Was jest śnieg - macie dobrze. Zapowiadają u nas w nocy temperaturę na - 20 stopni a śniegu brak.
Mam jednak nadzieję, że ta zima będzie dobra i nie będzie wypadniętych róż wiosną. Podobno po 10 lutym ma już być cieplej.
Awatar użytkownika
roots23
500p
500p
Posty: 798
Od: 23 sie 2010, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa/Myślenic

Re: Różany ogród Moniki

Post »

piękny masz ten ogród. Widać, że dużo pracy w niego zostało włożone. Lubię takie klimaty :) pozdrawiam
Pozdrawiam wszystkich ogrodników Renata :)
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Różany ogród Moniki

Post »

Moniczko, przyszłam za Chopinem, a tu widzę nie tylko on, ale i wszystkie pozostale cudowności, które można smakować małymi kąskami i każdym z osobna się delektować :D :D
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Różany ogród Moniki

Post »

Pięknie rozwija się Twój ogród Moni ;:63 Niełatwo jest zagospodarować,a później pielęgnować spory kawałek ziemi.
Każdy kwiatek cieszy,a chwasty być muszą,taka natura,nie zmienimy jej.
Widzę,że u Ciebie śnieg,zazdroszczę,ponieważ u nas zimno i sucho.Martwię się o róże,nie mają pierzynki :cry:
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Różany ogród Moniki

Post »

Ja też przydeptałam ;:65
I do Ciebie muszę w końcu dojechać podczas pierwszego kwitnienia. Nie mogę przegapić takiego widoku.
Marzy mi się tak duży ogród jak Twój, Twoje rabaty to są rabaty ;:108 moje to tylko zwykłe rabatki. Bo na większe nie ma miejsca :( . Pięknie masz ;:196

Ta biała jeżówka, o ile się nie mylę - popularna alba ;:24
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5841
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Różany ogród Moniki

Post »

:wit
I ja się witam w nowym wątku.
Świetnie jest obserwować rozwijający się i piękniejący z roku na rok ogród.
Podziwiam naprawdę ogrom pracy, jaki włożyłaś w powstanie tego miejsca ;:63
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”