Ogródek Przemka - cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
ida74
---
Posty: 4357
Od: 10 kwie 2008, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad stawem

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Przemek kuriera Ci wyślę jak coś służbowego :arrow: Zapłacę 15 zyla za 30 kg.

Ta dynia zagości i mnie już na stałe .Fakt krojenie :roll: ,ale jakie zupy z tego wychodzą.Ładna jest ,taka jakaś interesująca ,ma takie ładne kształty w łupinie :D Pomroziłam kawałki na zupki ,myszy też podjadły porządnie :evil: .Ciasteczka robiłam i dzemiki.

Co do Twoich wysiewów -to już za nimi tęsknię :!: Wykłady takie łopatologiczne .Dla mnie na 6 ;:333
Co do pory -pamiętasz :?: Okazała się beznadziejna :? Nie zagości u mnie już :!:
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Przemku - mam dostęp do dużej ilości takich długich tub kartonowych, średnica 4 cm i zastanawiam się do czego ich użyć.
Na pomidorki czy ogórki, odpada bo za mała średnica.
Podpowiesz coś ?
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Nie wiem Mariolu co mam Ci odpowiedzieć. Rozmiary wskazują, że można spróbować z cebulą, porem być może sałata, kapustne czy seler, może jakieś kwiatki? Problem w tym jak będą się później rozkładać w glebie oraz czy do ich produkcji nie użyto jakiś klejów lub innych chemikaliów. Proponuję wykorzystać raczej tylko do kwiatów np. szałwia.
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2814
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Przemku nie dochowałam się Mariny, 2 razy siałam i nie wzeszły :( Może w tym sezonie coś z tego będzie. Ale jak patrzę na jej skorupę to nie do końca jestem przekonana czy na pewno jest to odmiana dla mnie. Pamiętam jak walczyłam z American Tonda. :roll:
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

MagdaMisia Nie poddawaj się!!! Ja nasiona kupowałem w Franchi Sementi i przysłali mi przeterminowane nasiona. Nawet było widać, że ktoś próbował zetrzeć datę przydatności do wysiewu na opakowaniu. Wysiewałem do pierścieni i nasionka wykiełkowały. Jestem z tej dyni zadowolony chociaż nie ukrywam, że obierając ją porobiłem sobie odciski na palcach. Nikt nie każe Ci jej obierać. Poproś ładnie M. albo powiedz mu, że poprosisz o pomoc sympatycznego sąsiada. Możesz też zagrozić szlabanem na gary lub użyć innych argumentów. Ta dynia jest warta uprawy!
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2814
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Przemku dla mnie hitem jest Jumbo Pink Banana. W smaku to mój ideał, obiera się w miarę dobrze. Tylko ten rozmiar :roll: Poszukuje jakiejś kompaktowej wielkości Hokkaido o smaku Jumbo Pink Banana bo Hokkaido mączysta za bardzo :)
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Jak na razie to tylko sadzonkuję koleusy. Z wysiewami jeszcze czekam, choć nasiona, ziemia i doniczki w pogotowiu. Lada moment dotrą nasiona bobu i lobeli lśniącej a w połowie lutego do roboty. Nasiona koleusów rokoko podrożały o 2zł. Dzisiaj kupowałem po 4,10zł.

Obrazek Obrazek
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek Obrazek

Jeszcze wstrzymuję się z wysiewami ale ponieważ teść alarmuje, że nasiona cebuli nie chcą mu wykiełkować nastawiłem próbkę do skiełkowania.
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

O! Ale koleusów. Ja właśnie zastanawiam się nad pobraniem sadzonek ze stojącego przy oknie koleusa, który pozostał mi z ubiegłego roku, próbowałam rok temu, ale coś mi nie wychodziło, tylko mała część sadzonek się udała. Przemku proszę napisz jak sadzonkujesz koleusy?
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Witajcie roza333 i Olu! Teraz jest właśnie dobry czas na sadzonkowanie koleusów. Ścinam czubki roślin długości 5-10cm tuż poniżej międzywęźla ( miejsca z którego parami wyrastają liście). Obrywam dolne liście (zostawiam tylko 2-6 górnych liści i wsadzam roślinki po kilka do słoika po dżemie. Oczywiście do słoika wlewam wodę. Czasami wodę trzeba dolewać ale przeważnie roślinki bardzo szybko wypuszczają korzonki. Do sadzenia lepiej by korzenie nie były zbyt długie. Można też od razu sadzonkę włożyć do ziemi w doniczce i podlać a następnie nakryć sadzonkę szklanką lub słoikiem by nie więdła (bo bez korzeni oddaje bardzo dużo wody a słabo ją pobiera). W szkole mam jedną roślinkę do rozmnożenia więc w poniedziałek mogę wkleić fotorelację.
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Dziękuję za szczegółowy opis :) Chętnie obejrzę fotorelację z tego zabiegu.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dzisiaj pierwsza partia bobu trafiła do ziemi. Łącznie 88 pierścieni 8x9cm po 2 nasionka. Torf po otwarciu worka okazał się zbyt suchy więc sporo czasu straciłem na jego odpowiednie nawilżenie. Odmiana Figaro-śmiesznie wyglądają nasiona zaprawione na niebiesko. Po podlaniu tace trafiły na regał. Wysiałem też por Golem, szałwię błyszczącą Torreador i lobelię Blue Carpet.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Muszę przyznać, że zawiodłem się na Hiszpanach (firma Semilas Fito). Opakowania hermetycznie zamknięte a w każdym brakuje po 50g nasion. Dobrze, że nie zważyłem opakowania z odmianą holenderską-przynajmniej się nie zdenerwowałem dodatkowo. Kiepsko kiełkuje cebula. Jak na razie na 31 nasionek wykiełkowały zaledwie 3sztuki.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”