Moje małe królestwo

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
piku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1948
Od: 12 lip 2007, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk / Podkarpacie

Post »

Witaj Emilu- jak na początek to piękne wejście, dorodne i piękne roślinki, to może teraz coś więcej o Twoim ogrodzie, gdzie jest położony i jaki duży :P
pozdrawiam Wiesia :wit
ogród / siedlisko / sukulenty / inne roślinki
em
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 731
Od: 26 mar 2008, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam !
Ogród jak pisałem wcześniej ma jakieś 20 x 30 metrów. Powstał zaraz przy domku jednorodzinnym w podkrakowskiej (malutkiej) miejscowości... Działka jest położona na sporym wzniesieniu więc wieje jak w górach.Wszędzie wokoło ziemia jest żyzna i wilgotna, tylko u mnie nie :? Żeby coś posadzić czekam na deszcz, by nie złamać łopaty... potem kopie, dosypuje piachu, kompostu, obornika... i wkońcu sadzę :wink: A żeby tego było mało -wpadają moje futrzaki/szkodniki i wylegują się łąmiąc wszystko dookoła :evil:
Ale dośc tego marudzenia :D Teraz troszkę autoreklamy :wink:
2 lata temu zrobiłem wrzosowisko w najbardziej nasłonecznionym i suchym miejscu, zaraz po nim spory skalniaczek, a w zeszłym roku ocienione rabaty w leśnym stylu oraz kilka grządek dla lilii i liliowców. W tym roku dosadzę jeszcze sporo tych ostatnich i chciałbym jeszcze trochę powiększyć wrzosowisko...
Zobaczymy co z tego wyjdzie :wink:
Pozdrawiam ciepło!
Mirabilis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1001
Od: 27 maja 2006, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Witaj Emilu. Roślinki cudowne. A z Twojego opisu wnioskuję, że będzie co oglądać. Z niecierpliwością czekam na kolejne fotki.
Pozdrawiam.
Dziel się swoją wiedzą. To sposób na osiągnięcie nieśmiertelności.
Awatar użytkownika
giga45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4110
Od: 28 lut 2008, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnica

Post »

WITAJ Emilu. ciekawie zapowiada sie Twój ogród. Cieszymy sie, że dołączyłes do nas. czekamna następne fotki. pozdrawiam serdecznie. :) :) :) :) :) :) :)
Moje Gigulinki
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - GIGA
em
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 731
Od: 26 mar 2008, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Jeszcze kilka zdjęc z zeszłego roku ... jutro, jeśli pogoda dopisze, zrobię kilka fotek i zamieszcze je na Forum.
Pozdrawiam ciepło!
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Post »

Jaka radosna atmosfera , a u mnie w ogrodzie śnieg :evil: - może jutro zacznie sie topić ? Na pewno jeszcze zajrzę do twojego ślicznego ogródka . Pozdrawiam :wink:
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

Witaj ;:100
Świetnie, że postanowiłeś dołączyć do tego forum. Czekam na dalsze zdjęcia z ogródka. Pewno wiosna i u Ciebie się już zameldowała. Masz ładny ogródeczek - jak jest duży ?
Czy możesz napisać co już rośnie a co zamierzasz posadzić / oprócz lilii i liliowców / i jakie masz plany ?
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
leosta
500p
500p
Posty: 993
Od: 29 sty 2008, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stargard

Post »

Witaj Emilu. Bardzo mi się podoba Twój ogródek. Szczególną uwagę zwrócił ten podłóżny skalniak i jego naturalny charakter. Podoba mi się to że nie jest zrobiony pod sznurek i nie jest wyrażnie oddzielony od trawnika. Masz kawałek prawdziwej natury w ogrodzie. W takim, moim zdaniem, najlepiej się odpoczywa. Pokazuj większe fragmenty swojego królestwa bo wtedy widać jego charakter.





Pozdrawiam Leszek. Obrazek Obrazek
moje wątki

"Prawo jest jak płot: lwy przeskakują, płazy ślizgają się dołem, tylko bydło zostaje."
em
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 731
Od: 26 mar 2008, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam serdecznie! :D
Grażynko Ogród na początku wydawał się olbrzymi, a teraz robi się ciasny :cry: A ja zawsze upoluję coś ciekawego ,co koniecznie musi u mnie rosnąć :wink:
W tym roku postawie też na jednoroczne. Już kupiłem dwie paczuszki ostróżek, opakowanie dziwaczka, ratibidy, czerwonego lnu, ketmi południowej, ozdobnych dyni... w poniedziałek jadę po miłka letniego...
W kietniu szykuje się kiermasz roślin ozdobnych w Krakowie więc na pewno wróce z niego obładowany roślinami :wink:
Tylko gdzie to wszystko posadzić :?:
Leszku Dziękuję za miłe słowa :wink:
Wolę mieć ogród " na pół dziko" niż placyk z kostki brukowej i parę iglaków, bo dla mnie takie założenie jest nudne... Staram się żeby rośliny czuły się u mnie dobrze, a nasadzenia do siebie pasowały. Cy mi się to udaje, czy też nie - to już kwestia gustu :wink:
Awatar użytkownika
leosta
500p
500p
Posty: 993
Od: 29 sty 2008, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stargard

Post »

Tak trzymaj Emilu. Bo takie rozumienie ogrodu jest jak najbardziej prawidłowe i zgodne z moim. Zapraszam.

Pozdrawiam Leszek.
moje wątki

"Prawo jest jak płot: lwy przeskakują, płazy ślizgają się dołem, tylko bydło zostaje."
Awatar użytkownika
reniazt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 6 wrz 2007, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

Miło powitać kogoś nowego na tym forum. Emilu i ty piszesz, że u ciebie miejsca brak - zajrzyj do mnie - co ja mam powiedzieć. A tu tyle nowości, które chciałoby się mieć - tylko, że niestety ogród nie z gumy, a sąsiad nieodstąpi swojego i klapa.
świetenie wyglądają u ciebie te kamienie - super wkomponowane pomiędzy roślinki.
Obrazek
Pozdrawiam, Renia
W moim ogrodzie cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
E-M
100p
100p
Posty: 131
Od: 18 sty 2008, o 11:20
Lokalizacja: małopolskie

Post »

Witam Cię serdecznie Emilu - miło jest w Twoim ogrodzie :lol: i sympatyczny "szkodnik" :wink:
em
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 731
Od: 26 mar 2008, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Dziękuje wszystkim za miłe powitanie!!! :D
Pozdrawiam serdecznie!!!
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”