Ogródek Przemka - cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6621
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Kontynuacja wątku Ogródek Przemka cz.2

Obrazek

Właśnie rozpoczyna kwitnienie cyklamen dyskowaty. 2 bulwy mają się dobrze ale trzecia chyba już będzie do spisania na straty. Witam serdecznie wszystkich w Nowym Roku!
Awatar użytkownika
Sylwek-zx
1000p
1000p
Posty: 1810
Od: 8 lut 2009, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Melduję się w nowej części ;) kwiat cyklamena widzę, że został ;:136 ;:136
ida74
---
Posty: 4357
Od: 10 kwie 2008, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad stawem

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Bardzo się cieszę ;:138

Wiesz ,że to Ewa kusiła Adama ,czy Adam Ewę , a ja Ci tylko składam propozycję :D
Dziękuję za propozycję wyłopatkowania Twojego ogrodu ,może kiedyś skorzystam .
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6621
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

promyk Sylwio część roślin faktycznie rosła w 5 litrowych opakowaniach po wodzie mineralnej (ale to w tunelu u teścia) a moje sadzę w gotowe pierścienie. Producent pierścieni jest z Warszawy ale on nie rozmawia z detalistami. Interesują go zamówienia powyżej 500zł. I dlatego sprawą zainteresowałem właściciela sklepu ogrodniczego pana Sagana (Lubartów, sklep przy stacji PKP) Ceny pierścieni od 10gr do 1zł w zależności od wielkości.

Sylwku i Ido witajcie!
Awatar użytkownika
zuzia55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2993
Od: 24 kwie 2008, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Parczew

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

:wit Jak widzę nowy sezon wiosenny rozpoczęty,cyklamen zakwita a jak z krokusami,bo moje mają już bardzo duże pąki i boję się aby nie zmarzły.Kiedyś czytałam chyba u Ciebie ,że uprawiałeś stewię czy nadal będziesz ją wysiewał i jak udała się uprawa.Powiększasz warzywniak kosztem kwiatów,że chcesz się pozbyć ciekawych roślinek?Ten sklep o którym piszesz jest przy samym dworcu?Czyli jadąc do Lublina główną trasą od strony miasta muszę skręcić w prawo?Nigdy w nim nie byłam,znam ten przy dawnym ryneczku i Biedronce a szukam nasion fioletowej datury jednorocznej a może jeszcze coś ciekawego "przy okazji"
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4548
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Dziękuję za podpowiedź na temat sałaty, nie mniej inne odmiany sałaty nie sprawiły mi dotąd takich problemów jak ta. Rozsady warzyw zawsze robię w specjalnym podłożu do tego przeznaczonym.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6621
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Witajcie dziewczyny!
zuzia55 Na szczęście moje krokusy chyba jeszcze nie powychodziły ale gromadzę gałązki świerkowe do ew. przykrycia. Stewia w tunelu rosła rewelacyjnie ale nikt jej nie chce jeść. Zawiozę susz tacie do Wrocławia. Przesadziłem nawet kilka roślin do donic i ładnie rosły ale zanim przeniosłem zdążyły zmarznąć. Nie będę płakał i nie będę już uprawiał. No chyba, że tato będzie jadł to świństwo (słodkie ale w smaku ohydne).Roślin mam za dużo. Po prostu rośliny rosną już po kilka lat w jednym miejscu i się rozrosły. To są olbrzymie kępy i jak ich nie rozdzielę to się zmarnują. Do sklepu, dobrze kombinujesz, trzeba skręcić w prawo a przed samą stacją PKP w lewo (sklep jest zaraz za Starą Wieżą Ciśnień-ok.50-100m od budynku stacji). Wieżę dobrze widać od stacji. Właśnie dostali jakieś nasiona ale dopiero metkują. To jedyny w Lubartowie sklep mający dużą ofertę Vilmorin.
Awatar użytkownika
basow@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3858
Od: 5 gru 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

I ja zgłaszam swoją obecność w nowym wątku.
Ściągę zrobiłam , ale i tak będę na bieżąco śledzić Twoje poczynania w dziedzinie siewu. :D Jak przeglądałam Twój wątek od początku w celu zrobienia gotowca- zwróciłam uwagę na pięknie porozrastane kępy bylin i nawet zastanawiałam się ile lat rosną w tych miejscach ,że tak pięknie wyglądają...
Kusisz w wątku warzywnym skorzonerą....i teraz się biję z myślami : kupić , nie kupić nasiona...
Ech, ci faceci to zawsze w głowie namieszają... :twisted: :;230 Idę czytać wątek o skorzonerze.
Pozdrawiam,Małgorzata
Awatar użytkownika
promyk
200p
200p
Posty: 470
Od: 18 kwie 2011, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Witaj Przemku i ja się dopisuję w nowym wątku żeby być na bieżąco, a co do tych pierścieni - butelek to rzeczywiście dałam plamę ;:223 ale tu wychodzi tylko moja niewiedza i brak doświadczenia, ale to nic dzięki forum podszkolę się. Fajnie że można je kupić w tym ogrodniczym, na pewno zajadę przy okazji kupna nasion i innych drobnych bylinek na pierwsze wiosenne kompozycje.
A u mnie nie zmiennie od jesieni kwitną bratki i róże powypuszczały już swoje pierwsze młode listki, oj zmarzną mi zmarzną ;:185 bo podobno zima idzie....
Staraj się dojrzeć promyk światła tam, gdzie inni widzą tylko ciemności.
Pozdrowienia z Doliny Wieprza - Sylwia
Promyczkowy przed ogródek
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4548
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Świeża stewia mi też nie smakowała za bardzo, a suszona leży w torebce zapomniana..
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
ida74
---
Posty: 4357
Od: 10 kwie 2008, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad stawem

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

No właśnie :roll: stewię też kupiłam :!:

Przemku jeżeli będziesz chciał pozbyć się nadmiaru host ,juki i tawułek to ja się piszę.Powiększyliśmy ,znacznie staw ,i będę potrzebowała dużo ziela na obsadzenia bajora .Z jednej strony chciałabym właśnie cieniolubnymi .Gesiówkę białą u Ciebie widziałam :shock: :oops:
Rozejrzyj się po moim ogrodzie może sobie coś upatrzysz ,choć wątpie ,ale ,a nóż widelec?Może coś z krzewów owocowych?
Koszty oczywiście pokryję !

...i tak przekładam i przekładam te nasiona ... :wit
andrzejek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2777
Od: 17 sie 2010, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kwidzyn

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

melduję się w nowym watku .cyklameny długo masz w ogrodzie?
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6621
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek Obrazek

Ostatnia Marina Di Chioggia poszła dzisiaj pod nóż. Jest bardzo smaczna ale obieranie jej nie należy do przyjemności.
ida 74 Nie wiem czy tak duże rośliny da się wysłać (będą sporo ważyć) ale możemy spróbować.
andrzejek Witaj! Z cyklamenami moja przygoda trwa od kilku lat. Niestety 1 dyskowaty padł 2 lata temu a i cyklamen neapolitański na jednym stanowisku padł. Te na zdjęciu mają 2-3 lata a już widzę, że z jednym dyskowatym dzieje się coś niedobrego. W tym roku obiecałem im, że zrobię im amerykę ale czy dotrwają?
MagdaMisia Witaj! Póki co to na razie nigdzie nie umykam chociaż wątek zapewne rozkręci się po moim powrocie z Wrocławia, czyli gdzieś w połowie lutego. Zacznę wtedy swoje wysiewy.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”