Moje kwiatki, początkująca

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Agusia86zg
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 27 mar 2008, o 12:09
Lokalizacja: Nottingham

Moje kwiatki, początkująca

Post »

Witam Was wszystkich bardzo serdecznie i pozdrawiam :D

Musze powiedzieć, że moja wiedza na temat ogrodnictwa, na tym etapie jest zerowa ale chciałabym żeby się to zmieniło. Dlatego, że odkryłam, ze kocham kwiatki i dlatego ze mam miejsce żeby sie w tym bawić. Mam maleńki kawałek ziemi do zagospodarowania i chciałabym na nim coś zasadzić. Problem w tym, że nie wiem jak się do tego zabrać. Mieszkam też w Anglii ( z tego względu przepraszam za brak poprawnej polszczyzny)
i nie wiem, czy tamtejszy mokry, wietrzny klimat da sobie rade z takimi kwiatkami jak np. Maciejka :cry: Myślałam tez o bratkach, irysach i różach, ale nie znam sie na tym i dlatego proszę o rady:
- jakie kwiatki najlepsze dla amatorów zaczynających na wiosnę?
- jak przygotować ziemię?
- kiedy siać? itd itd :lol:

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Dynka
500p
500p
Posty: 520
Od: 4 sty 2008, o 22:14
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Angli to kraj ogrodników i raj dla roślin, masz duże pole do popisu. Klimat duż łgodniejszy od naszego pozwala uprawiać rośliny o których my możemy tylko pomażyć !!! :lol:
Nie zawsze to co jest lżejsze jest przyjemniejsze!
Mój ogród...
Moje donice
Awatar użytkownika
Agusia86zg
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 27 mar 2008, o 12:09
Lokalizacja: Nottingham

Post »

W takim razie biore sie dziarsko do roboty :wink: tylko od czego zaczac? i co z ta moja upragniona Maciejka? Jest szansa ze mi wyrosnie? :D
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21720
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

W jaki sposób udało Ci sie jednak napisać kilka razy "ę"???? :shock:
Agnieszko zechciej jednak używać polskiej czcionki :D :D :D
Awatar użytkownika
Agusia86zg
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 27 mar 2008, o 12:09
Lokalizacja: Nottingham

Post »

Wybacz moderatorze i choć to może wydać się dziwne- szczerze to ja też nie mam pojęcia jak to się stało, postaram się jednak coś wykombinować, żeby móc pisać poprawnie. Wiem, że da się to zrobić. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21720
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Będziemy wdzięczni ... :D
Tutaj jest podpowiedź jak to zrobić http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=10597
Dziękuję.
Awatar użytkownika
Agusia86zg
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 27 mar 2008, o 12:09
Lokalizacja: Nottingham

Post »

Nie było to jednak takie trudne, jak wydawało mi się to na początku, Polska czcionka zrobiona, dziękuję za pomoc.
Teraz mogę zająć się ogródkiem :D Bardzo proszę o rady dla zapalonej amatorki. Pozdrawiam serdecznie :lol:
x_B-a
---
Posty: 675
Od: 14 lip 2006, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Myślę, że pierw musisz pokazać teren, który chcesz zagospodarować. Wtedy będzie łatwiej.
Awatar użytkownika
Daisy
1000p
1000p
Posty: 1757
Od: 11 lut 2008, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Agnieszko napisz w jakiej części Anglii mieszkasz, bo jeśli w Kornwalii to masz duże pole do popisu:D tam rosna nawet palmy!
W ogrodach angielskich widziałam piękne żywopłoty z laurowiśni, budleje Dawida, hortensje, mnóstwo lawendy i róże, róże i jeszcze raz róże :) :) :) :)
Napisz coś więcej :)
Pozdrawiam serdecznie :) Ewa
Ogródek Daisy, cz.1, cz.2, cz.3,
aktualny
Awatar użytkownika
Agusia86zg
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 27 mar 2008, o 12:09
Lokalizacja: Nottingham

Post »

Dziękuję za odpowiedzi, mieszkam w centralnej cześci Anglii, w Nottingham. Palmy mają moi sąsiedzi :D Ale ja chciałabym zacząć od takich kwiatków jak Maciejki, Lwie Paszcze, Bratki, Tulipanki, Goździki i inne takie pospolite kwiatuszki :wink: Zdjęcia poletka zrobię i pokażę w następnym tygodniu, bo dopiero we wtorek się przeprowadzam :) :) :)
Pozdrowionka
Awatar użytkownika
Agusia86zg
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 27 mar 2008, o 12:09
Lokalizacja: Nottingham

Post »

Witam ponownie, a oto moje skromne miejsce na kwiatki :D :D :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Agusia86zg
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 27 mar 2008, o 12:09
Lokalizacja: Nottingham

Post »

Zasiałam Chabry do doniczek. Nie wiem czy dobrze :?
Po prostu nasypałam ziemi, wrzuciłam nasionka, posypalam troszeczkę ziemią i podlałam. Wiem, że dla Was to dziecinnie proste ale ja nigdy wcześniej tego nie robłam :P

Chcę zasiać też: Astry chryzantemowe, Goździki i Portulakę wielokwiatową ale do tego może tym razem kupię te maleńkie pudełeczka które można wsadzić prosto w ziemię później?

Pozdrawiam :)
x_B-a
---
Posty: 675
Od: 14 lip 2006, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Agusiu myślę, że zanim coś wysiejesz musisz pomyśleć co chcesz mieć w swoim ogródku. Może jakiś zakątek do odpoczynku, jakąś pergolkę. Zacznij od tego, a później będziesz planować kwiaty. Wysiać można wszystko tylko fajnie jest jak ma się miejsce, z którego można to podziwiać ;:113. Może jakieś krzewy czy drzewka przy płocie, które będą cię oddzielać od sąsiada. Stworzy to nastrój intymności.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”