Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Siberia
---
Posty: 2313
Od: 5 lut 2010, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

U mnie biało, cudnie, nareszcie :-)
Portulaka... mówisz... Może to i niezły pomysł ;:224
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

iZO,TEŻ KUPIŁAM LEWKONIĘ,CZY BEDZIESZ JA SIAC BEZPOŚREDNIO DO GRUNTU CZY WCZESNIEJ W DOMU?
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Izuniu Ty kupujesz nasionaka ...
Przecież Ty nie lubisz siać i wolisz sadzonki - czyżby coś się zmieniło ?
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

No i mamy zimę :(
Izuś zakupów zazdraszczam w szczególności wilca :oops: jak woziłam moje dziecię kawał świata na praktyki , po drodze widziałam płot obrośnięty właśnie nim , masa kolorowych kwiatków wyglądało to nieziemsko :roll: portulakę siałam u siebie w ogrodzie , bywało różnie pewnie nasionka czasami były nie teges ale jak już wzeszła to nic tylko oglądać kolorki ma nieziemskie :D
W sumie to ja jestem ciekawa co z pozostałymi nasionkami które chomikujesz ?
Awatar użytkownika
basiac
100p
100p
Posty: 180
Od: 20 lut 2011, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

wpisuję się do nowego wątku ,żeby nie zgubić.
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

W końcu zima przypomniała sobie o nas :tan Mrozów nie ma, ale śniegu napadało. Zrobiło się czysto, biało i puchato.
Małgosiu podziwiam Twoje warzywnicze zacięcie. Mnie warzywa jakoś nie kręcą. Może gdybym miała ogród przydomowy to pewnie i warzywniak bym zrobiła. Miałam mały epizod pomidorowy w swoim ogrodniczym życiorysie. Dostałam od forumek-Agape i Ida74 nasiona różnych odmian i wyhodowałam z nich kilkanaście krzaczków pomidorowych. Pomidory z nich były pyszne, ale sporo zachodu z tym było. Łącznie z zarazą :evil: Może kiedyś znów się porwę na pomidory lub inne warzywa - mniej wymagające. Mówisz "tumiwisizm"...dobrze to znam. Czasem mnie też dopada.
Siberio portulaka jest Ok. Pamiętasz fotki u Oranii. Gdzieś na wschodzie robione, miejskich klombów chyba.
Małgocha - szczerze mówiąc jeszcze nie czytałam o terminach siewu lewkonii. Znając siebie wysieję raczej do gruntu jeśli jest taka opcja. Moje wysiewy parapetowe to w dużej mierze porażka. Lepiej wychodzi mi siew późniejszy np. balkonowy.
Krysiu - w zasadzie nic się nie zmieniło. Nadal wolę kupić sadzonkę niż siać. Mój problem polega na tym, że ja nie lubię siać, ale lubię kupować i mieć nasiona :oops:
Elu - nareszcie mamy. Ponoć jednak na długo nie przyszła. Wilca miałam już kilka razy, ale kolorowego. Posiałam go przy siatce od parku. Tam słońca nie ma zbyt wiele i słabo mi kwitł. A marzyła mi się zarośnięta, kwitnąca siatka. Tak się zastanawiam gdzie tego posiać. A może chcesz takiego czerwonego wilca? Mogę kupić i wysłać. Z portulaką jest tylko chyba jeden problem - nie lubi nadmiaru wody. Z nasionami to mam tak - kupuję, rozdaję, wysiewam, sprzedaję, a niektóre tylko po prostu mam i już ;:224
Witaj Basiu! Miło wiedzieć, że bywasz na Forum i czasem zaglądasz do mnie. Odezwij się czasem. Trzeba pomyśleć o jakimś spotkaniu elblążanek.

Byłam wczoraj i dziś na działce podkarmić ptaki. Zimowe widoki obłędne. Zrobiłam kilka zdjęć ku pamięci, bo nie wiadomo jak długo potrwa ta zima.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Wcale nie pragnę, aby długo trwała :D Mam nadzieję, że wkrótce się skończy i wreszcie będę mogła wyjść do ogrodu. Nasion jeszcze nie kupowałam, ale plany siewu mam, a jakże :D Niech tylko dzień się trochę wydłuży.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Iza dzięki za chęć zakupu ;:196 poczekamy toż i ja się kiedyś ruszę z chaty ;:224 szczerze mówiąc nie pamiętam czy w ubiegłym roku był dostępny bo wtedy szukałam innych, ale skoro sklep był naprawdę porządnie zaopatrzony liczę na to że bez problemu dostanę . Co prawda do maja jeszcze daleko i do targów w Olsztynie ale już mogę napisać że w tym roku wiosenne będą nieciekawe bo przy hali Urania a nie w lesie przy Jagielońskiej :( tu szykują się do prac drogowych więc będa objazdy , dopiero jesienne będą warte grzechu
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4530
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Iza melduję się w nowym wątku :D . Częściej odwiedzam niż coś piszę .
Czekam na wiosnę - nie lubię zimy.
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Dobrze, że się dowiedziałam o targach w Olsztynie. Może wiosną wybierzemy się do Starego Pola :D W oba miejsca raczej finansowo nie dam rady, ale na zmianę-czemu nie? Dziś cały śnieg płynie, oby to był koniec zimy.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
izaziem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4178
Od: 22 sty 2008, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

No to mamy drugie życie pani Izy :wit
Ja też bym chciała żeby jednak ten śnieżek trochę poleżał. Kołderka przyda się naszym kwatuchom. U mnie niestety już chlapa. Nie zdążyłam nawet pójść na sanki 8-)
Mam dla Ciebie pomysł na nie wykorzystane nasionka - może nadadzą się na korale :lol: Mam też mały zapas z zeszłego roku... Lobelia raczej się nie nada, ale może jakiś groszek ;:3
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Ewo - widzisz jak to jest - Ty masz plany wysiewu, a ja kupuję nasiona na żywioł i potem zastanawiam się grzie to ewentualnie posieję ;:224 Twój zamiar wypadu do Starego Pola jak najbardziej popieram ;:108 To chyba jeszcze nie jest koniec zimy, ale mam obawy że taka pomieszana pogoda będzie do samej wiosny.
Ela wiem, że samodzielne kupowanie daje większą satysfakcję - ale jakby co to mów. To Olsztyn wiosenny z czystym sumieniem można sobie odpuścić. Dobrze mieć "swoich" Ludzi wszędzie ;:196
Witaj Danusiu! Wiem, że mało piszesz. Najważniejsze, że jesteś. To do Ciebie też dotarła zima? :shock:
Miło gościć imienniczkę :wit Wiesz te korale to niegłupi pomysł :wink: Ładne byłyby ze słoneczników i nasturcji np. Tych akurat mam sporo. Po kilka odmian nawet. Z tą kołderką może być kiepsko. O pierzynce to chyba nawet nie ma co marzyć, a fakt faktem żeby się przydała.

Zostając w temacie zimy...
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Zimy mam naprawdę dosyć :evil: Zaplanowałam, że tania siła robocza zajmie się przygotowaniem rabaty na nowe róże w lutym. W śniegu nie poryje :evil:
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”