Moje kaktusy - echinopsis

ODPOWIEDZ
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Moje kaktusy - echinopsis

Post »

Pawle,ale kwiatkami to ci się w roku kaktusiki odwdzięczyły :-P
poz.Leszek
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Awatar użytkownika
ROBERTOBORO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 13 lis 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stryków
Kontakt:

Re: Moje kaktusy - echinopsis

Post »

przemo1413 pisze:rebutia :shock: muszę ją mieć :lol:
też bym taką chciał
Awatar użytkownika
echinopsis
200p
200p
Posty: 381
Od: 2 mar 2011, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje kaktusy - echinopsis

Post »

Dzięki za miłe słowa :wink:
Co do Super Apricot ma się na razie dobrze jak by coś się działo to go zetnę z podkładki i ukorzenię.A tak poza tym jeszcze znalazłem te fotki.
Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
ROBERTOBORO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 13 lis 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stryków
Kontakt:

Re: Moje kaktusy - echinopsis

Post »

;:138
Awatar użytkownika
bartii9512
500p
500p
Posty: 858
Od: 30 mar 2010, o 18:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Moje kaktusy - echinopsis

Post »

Jakie piękności nam tu pokazujesz :D Aż miło się patrzy jak za oknem tak ponuro :wink:
A co to za sulka ta w środku o zółto-czerwonych kwiatach?
Moje kaktusy | Pozdrawiam, Bartosz.
Awatar użytkownika
moritius
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 30 sie 2010, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Moje kaktusy - echinopsis

Post »

Przemo, Robercie - hybrydki rebucji można kupić np tutaj: http://cactusshop.co.uk/acatalog/Online ... A_115.html lub (strona podana kiedyś przez Pawła) tutaj: http://cactusland.co.uk/shop.php?genus=43
A dla przypomnienia link z kaktusowych rozmówek (Robert to chyba widział): http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... a#p2094534

Pawle - rośliny prezentują się wspaniale ;:215
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Moje kaktusy - echinopsis

Post »

Oryginały rebucji mają kwiatki wystarczająco ładne. Mimo, że to nie kolorki sulek czy wielkość lobiwek to i tak wystarczy. Kundlenie rebucji uważam za zbędnie. Kilka fotek niewielkiej mojej ich kolekcji poniżej.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

To oczywiście tylko niewielka próbka rebucjowych możliwości. Na wiosnę powinno być tych kwiatków u mnie znacznie więcej, bo roślinki cały czas rosną i coraz więcej z nich zaczyna kwitnąć.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
ROBERTOBORO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 13 lis 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stryków
Kontakt:

Re: Moje kaktusy - echinopsis

Post »

W zasadzie to popieram zdanie Tomka i też staram się mieć te naturalne , ale nie ukrywam że kwiatki hybrydek też mnie się podobają. Jest u ciebie Tomku jedna rebutia WR 680 której nie mogę nigdzie wypatrzeć ale może na wiosnę w Czechach :D
Awatar użytkownika
echinopsis
200p
200p
Posty: 381
Od: 2 mar 2011, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje kaktusy - echinopsis

Post »

Witam :wink:
Bartii rebutia czerwono -żółta to S.tarabucoensis aureiflora WR479
Tomku tak się składa że nie wszystkie z pokaznych przeze mnie rebutie to kundle;)Gdyby wszyscy hodowali to co Ty to by było nudno...
Nie widzę powodu do krytykowania każdy hoduje to co lubi...Skoro tak nie lubisz kundli (hybryd poprawna nazwa)to nie musisz odwiedzać mojego wątku..
Jeszcze kilka fotek dla zainteresowanych
Obrazek

Obrazek

Obrazek

I moja ulubiona Mammillaria albiflora w trzech odsłonach wiekowa i mam z niej sporo siewek.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

I jeszcze jedna Lobivia cv.Anemone dla miłośników hybryd.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

POZDRAWIAM ;:3
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Moje kaktusy - echinopsis

Post »

echinopsis pisze:Tomku tak się składa że nie wszystkie z pokaznych przeze mnie rebutie to kundle;)Gdyby wszyscy hodowali to co Ty to by było nudno...
Nie widzę powodu do krytykowania każdy hoduje to co lubi...Skoro tak nie lubisz kundli (hybryd poprawna nazwa)to nie musisz odwiedzać mojego wątku..
Nie krytykuję Twojej kolekcji tylko wyrażam swoją opinię na temat tworzenia mieszańców wewnątrz rodzaju Rebutia. Moim zdaniem u tych roślin gatunków i form stanowiskowych jest wystarczająco dużo i nie potrzeba dodatkowo tworzyć nowych. Oczywiście dla mnie kolekcje, w których brakuje mieszańców nie pochodzących z natury nie należą do nudnych. Naturalnie postaram się w przyszłości ograniczyć liczbę swoich wpisów w Twoim wątku.
ROBERTOBORO pisze:W zasadzie to popieram zdanie Tomka i też staram się mieć te naturalne , ale nie ukrywam że kwiatki hybrydek też mnie się podobają. Jest u ciebie Tomku jedna rebutia WR 680 której nie mogę nigdzie wypatrzeć ale może na wiosnę w Czechach :D
Mam tylko jedną sztukę WR680. Pochodzi ona z nasion ze SuccSeed'u wysiewanych w roku 2003. Kiepsko one wtedy kiełkowały. Nie wiedziałem, że to trudno dostępna roślinka. Muszę się za nią rozejrzeć.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
echinopsis
200p
200p
Posty: 381
Od: 2 mar 2011, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje kaktusy - echinopsis

Post »

Kolejnym razem wyrażaj swoją opinie na swoim wątku......Bo nic oprucz krytyki do mojego wątku nie wnosisz..
Wesołych Świąt
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
chromat
1000p
1000p
Posty: 1317
Od: 29 gru 2010, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Moje kaktusy - echinopsis

Post »

trochę się wtrącę :wink:
Odkąd "człowiek" zajął się jaką taką uprawą roślin "tworzył" mieszańce( rolnictwo, ogrodnictwo) dla uzyskania konkretnych cech. Mogę docenić świadomą hodowlę i selekcję roślin dla uzyskania np. jakiegoś ciekawego koloru kwiatów, nawet przypadkowego mieszańca też docenię. Warunek? zarejestrowana odmiana lub wiarygodna szkółka/hodowca, a nie np. na jak czasem widzę różne aukcje z nazwami z kosmosu w stylu ( niech będzie) Rebutia sp.aff. cv. "Super Hiper White" :lol:

Choć patrząc po sobie to z czasem wolę "stanowiskowe" bo na cv'ry mam za mało miejsca by mieć wszystko :lol: ( ostatnio zrezygnowałem z kolorowych gasterii, wolę jednak zielone - jest ich tak mało, że w jednej kuwecie wszystko się zmieści )
echinopsis - jetem ciekaw twoich variegat jak po pełni sezonu 2012 będą rosły ( trzymam kciuki!)

Wesołych Świąt :wit
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
ROBERTOBORO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 13 lis 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stryków
Kontakt:

Re: Moje kaktusy - echinopsis

Post »

Kupiłem sobie w tym roku nasiona Lobivia jajoiana z białymi kwiatkami (a przynajmniej tak była opisana ) bo spodobała mi się jak zobaczyłem te zdjęcia u ciebie jakoś wiosną czy latem ale nie wiem co z tego wyjdzie .Pewnie z jedną zaszczepię aby się przekonać co do koloru kwiatków a resztę o ile mi kilka wzejdzie przetrzymam kilka lat :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”