Jak wyrównać teren pod rekreację i wjazd samochodem

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak wyrównać teren pod rekreację wjazd samochodem z kempingi

Post »

Ufff.... :lol:
Przeczytaj to, co Ci wytłuścilem :wink: (jedno czy niepotrzebnie)
farmkam
50p
50p
Posty: 51
Od: 18 lut 2011, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Jak wyrównać teren pod rekreację wjazd samochodem

Post »

A czy próbowałeś już jeżdzić autem po tej działce, czasem jak się trawa dobrze zakorzeni to w sprzyjających warunkach przeciętny samochód sobie poradzi,byle tylko robić to mądrze i nic nie na siłę.Przeszkodą jednak mogą być te rowki,(jak to nazwałeś) czyli zapewne pozostałości po orce. Najlepiej byłoby wymienić podłoże tak jak to pisał Mirek, ale mógłbyś tymczasowo tylko wyrównać działkę i zasiać trawkę, a gdyby się okazało ze są notoryczne kłopoty z wyjazdem/wjazdem to wtedy przystąpić do bardziej radykalnych działań,tylko wtedy od nowa czeka cię równanie czyli 2 razy ta sama robota.
Pozdrawiam Kamil
burnster
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 2 gru 2011, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak wyrównać teren pod rekreację wjazd samochodem

Post »

Witam i serdeczne dzięki za odpowiedź.
Miło mi czytać tak rozwiniętą odpowiedź, która przekazuje, uzmysławia możliwości, rozważa za i przeciw. ;:180

Wjeżdżając w tym roku (wrzesień/ październik) na działkę samochodem osobowym grunt nie zapadał się pod kołami. Byłem w stanie wjechać i wyjechać bez problemów. Po przejechaniu VAN-em (Chrysler Voyager z bambetlami (ok.2tony) pozostały ślady. Myślę że głównie po wygniecionej trawie i perzu...
Jak bym zostawił na dłużej może było by gorzej.... Nie wiem... Biorąc taką możliwość pod uwagę czekam do wiosny.

Myślę nad takim planem:
Zamierzam na razie (bez większych zamachów) spróbować zdjąć wierzchnią część organiczną (ręcznie) na małej (eksperymentalnie) powierzchni działki.
Przywieźć przyczepką bagażową pospółkę z okolicznej żwirowni (ok 1 tony piachu ze żwirem) i rozprowadzić. Na to nałożyć malutką warstewkę ziemi i posiać najtańszą trawę (może sportową?)
Sprawdzić jak to działa... ;)

pytanka:
Po jakim czasie sprawdzać? Czy piach trzeba ubijać? Czy wspomniana przeze mnie kratka (plastikowa lub betonowa) ma sens? Ile może rosnąć trawka...?

Jeżeli się sprawdzi eksperyment, pójść za ciosem ;)

Tak czy inaczej proszę o więcej cennych uwag, pomysłów, opinii, doświadczeń... !

Miłych i spokojnych Świąt oraz dobrego Nowego Roku :)
Pozdrawiam
"burnster" ;)
Awatar użytkownika
Ogrodnik88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1427
Od: 17 cze 2010, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jak wyrównać teren pod rekreację wjazd samochodem

Post »

Piachu nie da się ubić,jest zbyt sypki.
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Jak wyrównać teren pod rekreację wjazd samochodem

Post »

Jak pisał MirekL, to będą duże koszty, 20 cm piasku czy żwiru nic ci nie da, trzeba dużo więcej materiału, i to grubego i ciężkiego, na taki fundament dopiero żwirki i piaseczki i płyteczki. Sam piasek czy żwir, po kilku godzinach deszczu w miękkiej ziemi sam się zapadnie pod swoim ciężarem...
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”