Coś z niczego czyli Agaty i Kamila ogrodu początki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
goferek
500p
500p
Posty: 552
Od: 7 lis 2009, o 15:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Coś z niczego czyli Agaty i Kamila ogrodu początki

Post »

Witajcie :)

Wyprowadzamy się właśnie z blokowiska ;:138 i w ten sposób spełniamy swoje marzenia bo ja pierwszy raz uciekam z miasta a mój Kamil wraca na "stare śmieci". Wynajmować będziemy dom. Wokół niego kawałek ogrodu ;:138 ;:138 ;:138 Jeśli można nazwać ogrodem stary, zniszczony trawnik ( niedawno zakładali kanalizację i robili drenaż wokół domu). Do kompletu z trawnikiem mamy kawałek żywopłotu, tuję w ilości jednej sztuki, a w rogu ogrodu stoi duży orzech.
Nie wiem czy to dobrze, że właściwie nic tam nie rośnie. Żadnego doświadczenia niestety nie mam w projektowaniu zieleni, a marzy nam się ogród zielony, kolorowy, pachnący i przytulny przede wszystkim.
Ciężko tak zacząć od niczego. Ale oczyma wyobraźni już widzę małe wrzosowisko, lawendę, powojniki, wisterię itp itd. Mam nadzieje, że spacerując po Waszych ogrodach znajdę wiele inspiracji i wskazówek. Czasem też będę pewno pytać, pytać, pytać :)
Już niebawem wrzucę kilka zdjęć tego jak to teraz wszystko wygląda :)

pozdrawiam gorąco i lecę pozerkać do Was

Pozdrawiam Agata
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Coś z niczego czyli Agaty i Kamila ogrodu początki

Post »

No to ja witam Was Agatko i Kamilu jako pierwsza ;:7
Fotografujcie, opisujcie a my będziemy kibicowali :uszy
Awatar użytkownika
goferek
500p
500p
Posty: 552
Od: 7 lis 2009, o 15:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Re: Coś z niczego czyli Agaty i Kamila ogrodu początki

Post »

Witamy :)
I dziękujemy za miłe przywitanie!
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Coś z niczego czyli Agaty i Kamila ogrodu początki

Post »

Witajcie Agato , Kamilu podobnie jak Wy przeprowadziłam się z blokowiska do domu tylko że 5 lat temu.
Macie jakieś zdjęcia ogrodu ?
Genia
Awatar użytkownika
Izabela
100p
100p
Posty: 115
Od: 17 paź 2011, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Coś z niczego czyli Agaty i Kamila ogrodu początki

Post »

Witajcie :wit
życzę wam owocnej pracy i spełnienia waszych inspiracji ogrodowych ,które tak bardzo chcecie urzeczywistnić ,będe wam kibicować i zaglądać do was ,rób zdjęcia to potem miła pamiątka i udokumentowanie pracy :wink:
Pozdrawiam i zapraszam do mnie Izabela :):)
Na Piastowskim szlaku
Awatar użytkownika
goferek
500p
500p
Posty: 552
Od: 7 lis 2009, o 15:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Re: Coś z niczego czyli Agaty i Kamila ogrodu początki

Post »

W tym tygodniu podjadę zrobić kilka zdjęć. Na razie tylko się rozglądałam :) Nie mogę nadal uwierzyć, że będę miała kawałek swojego miejsca. Chodzę, oglądam ten przegrzebany trawnik, analizuję strony świata i wyobrażam sobie jak kiedyś będzie pięknie :) Myślę czy cokolwiek robić tam jeszcze teraz czy spokojnie poczekać do wiosny. Trawnik to chyba będzie trzeba od początku stworzyć bo to co jest to niestety chyba się nie nadaje już do niczego.

Dziękuje Wam za miłe słowa i trzymanie kciuków ;:180
Awatar użytkownika
Izabela
100p
100p
Posty: 115
Od: 17 paź 2011, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Coś z niczego czyli Agaty i Kamila ogrodu początki

Post »

Goferku,
Masz więc cała zimę żeby sie dobrze przygotować do wiosennych prac, jestem przekonana że znajdziecie tu wiele pomysłów i rad które pomogą wam w tworzeniu wszego wymarzonego azylu ;:108
Pozdrawiam i zapraszam do mnie Izabela :):)
Na Piastowskim szlaku
Awatar użytkownika
rico62
500p
500p
Posty: 675
Od: 19 lip 2010, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Re: Coś z niczego czyli Agaty i Kamila ogrodu początki

Post »

Witaj Agatko :D
Dziekuje za odwiedziny, działke 400m mam od 4lat jak kupiłem to była ruina!!pierwsze 2lata praca szła wolno ,mało czasu mialem (prowadze sklep) i wakacje wyjezdzałem,od tego roku duzo sie zmieniło,wyciołem 4 duze stare drzewa,wykopałem korzenie,instalacje wodna doprowadziłem do altany i do wc ,teraz mam jak w domu :D zasypałem basen ,zrobiony jest z niego skalniak z fontanna,nowa instalacja elektryczna,to tylko wieksze inwestycje 2011r
Posadziłem we wrzesniu Wisterie (glicenia) kupilem w obi na wyprzedazy ,Teraz tylko niemoge sie doczekac wiosny :D
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6316
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Coś z niczego czyli Agaty i Kamila ogrodu początki

Post »

Ja również Was witam Agatko i Kamilu. Też niedawno rozpoczęłam przygodę z FO. Napisz więcej o swoim ogrodzie i planach na przyszłość.
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
goferek
500p
500p
Posty: 552
Od: 7 lis 2009, o 15:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Re: Coś z niczego czyli Agaty i Kamila ogrodu początki

Post »

jackB6 - Pracy jest bardzo dużo i najgorsze, że nie wiadomo od czego zacząć, ale jest też zapał i chęć do pracy, a to najważniejsze myślę :)

rico62 - dziękuje za wizytę :) mam nadzieję, że i mój ogród za kilka lat będzie bardziej przypominał ogród :)
Także z niecierpliwością wielką czekam na wiosnę, ale to chyba jak każdy wielbiciel roślin i grzebania w ziemi :)

slila1 - O ogrodzie na razie niewiele więcej mogę napisać. Już niebawem będę tam to zrobię kilka zdjęć.
Co do planów to na pierwszy plan wychodzi założenie lub ożywienie trawnika, który na ta chwilę zajmuje 99% ogrodu. A że nikt tam kilka lat nie mieszkał i nie zajmował się ogrodem to będzie z nim trochę roboty. Najgorsze, że nie wiem czy wlaśnie próbowac go ratować czy zlikwidować i założyć od nowa. Potem będzie trzeba wytyczyć jakieś rabatki- bo marzy mi sie ogród pełen kwiatów.
Jak na razie więcej nie wiem. Nawet nie wiem jaka tam jest ziemia i co tam będzie dobrze rosnąć :)
x-d-a
---
Posty: 7092
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Coś z niczego czyli Agaty i Kamila ogrodu początki

Post »

Agato, witaj na forum ;:7
Ja również parę lat temu przeprowadziłam się z mieszkania w kamienicy do domku z ogrodem i zaczęłam swoja wielką przygodę z roślinkami :P Dlatego z zainteresowaniem będę śledzić Twoje ogrodowe zmagania ;:108
Awatar użytkownika
goferek
500p
500p
Posty: 552
Od: 7 lis 2009, o 15:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Re: Coś z niczego czyli Agaty i Kamila ogrodu początki

Post »

dala pisze:Agato, witaj na forum ;:7
Ja również parę lat temu przeprowadziłam się z mieszkania w kamienicy do domku z ogrodem i zaczęłam swoja wielką przygodę z roślinkami :P Dlatego z zainteresowaniem będę śledzić Twoje ogrodowe zmagania ;:108
Bardzo dziękuję :) Im więcej kibiców tym większa będzie presja, żeby pracowac ciężko ;:138
Już się nie mogę doczekac wiosny, żeby zanurzyć ręce w ziemi i grzebac, sadzić, siać :)
Pozdrawiam i zapraszam do zaglądania :)
Awatar użytkownika
KLEO1
1000p
1000p
Posty: 1483
Od: 12 paź 2011, o 08:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Coś z niczego czyli Agaty i Kamila ogrodu początki

Post »

Agatko, a może zrób szkic swojej działki w różnych wariantach aranżacyjnych i takie zdjęcia umieść na forum. Myślę, że łatwiej będzie Ci coś doradzić na podstawie takich szkiców - będzie widoczny cały ogród, a nie tylko jego fragmenty jak na zdjęciach. Rozrysuj sobie co i gdzie planujesz a forumowicze na pewno chętnie będą służyć radami.
Ja na pewno będę Ci kibicować i jestem pewna, że praca w odrodzie da Ci dużo satysfakcji, zwłaszcza gdy efekty będą już widoczne. Powodzenia. :wit
P.S. Co do glicynii to ja swoją hoduję w donicy i formuję z niej zwisające drzewko. Już nawet widć efekty. Posadzona w ziemi rośnie na ogromne pnącze i musi mieć mocne podpory. Jeśli rośnie przy domu to należy uważać na rynny, potrafi je zgnieść.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”