Ogrodowe początki

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogrodowe początki

Post »

Ewuniu tylko nie rundapem ;:78 Masz wspaniałe dzieci i miejsce na świeże warzywka dla nich :heja Poczytaj troszkę forum to znajdziesz sposób na pozbycie się chwastów, a nawet jak troszkę ich urośnie to na kompost z nimi :tan
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogrodowe początki

Post »

Witaj Ewo!
Szczerze mówiąc jestem pod wrażeniem Waszej odwagi i pracowitości.
Możesz być pewna, że te 2-3 lata szybko miną i będziesz miała dom w pięknym ogrodzie. Pierwszy krok w tym kierunku już zrobiłaś - znalazłaś się na naszym Forum. Tu znajdziesz wiele dobrych rad i ludzi, którzy chętnie podzielą się ogrodowymi nadwyżkami. U mnie na pewno też coś się znajdzie :wink: A tak na marginesie na forum jest spora grupa osób z Trójmiasta i okolic. Zajrzyj do wątku http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =3&t=36401
Moja rada - jeśli chcesz mieć czysty kawałek ziemi na wiosnę przykryj go czarną folią. Tak można robić cały rok - odcinasz chwastom światło i wodę - padają. Roundap to ostateczność.
Awatar użytkownika
kwiaty_poli
500p
500p
Posty: 741
Od: 5 gru 2011, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogrodowe początki

Post »

drewutnia piękny domek i duży będzie piękny ogród. Będę to zaglądać, bo uwielbiam patrzeć jak powstają ogrody. Trzymam mocno kciuki
Awatar użytkownika
Lusia 57
1000p
1000p
Posty: 1429
Od: 8 sty 2011, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kociewie

Re: Ogrodowe początki

Post »

Tylko się przywitam i zmykam. :wit :wit :wit bo spóźnię się do pracy. A wpisuję się aby Twój wątek mi nie umknął. Wrócę wieczorem i wtedy poczytam.
Awatar użytkownika
Lusia 57
1000p
1000p
Posty: 1429
Od: 8 sty 2011, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kociewie

Re: Ogrodowe początki

Post »

Wróciłam :wit i doczytałam się, że jesteśmy sąsiadkami. Wiosną jak będę przesadzała swoje roślinki to postaram się pamiętać o Tobie. Pięć lat temu moje pierwsze roślinki podarowała mi sąsiadka i jestem jej bardzo wdzięczna. Jej roślinki już się tak się rozrosły, że mogę dzielić się z innymi.
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogrodowe początki

Post »

Witaj Ewo :wit
Obejrzałam Twoje zdjęcia i szczerze podziwiam ciężką pracę jaką wykonałaś. Masz piękny domek i duży teren do zagospodarowania. Twój upór i pracowitość sprawi, iż ogród za niedługo będzie piękny.
tu.ja pisze: Pierwszy krok w tym kierunku już zrobiłaś - znalazłaś się na naszym Forum. Tu znajdziesz wiele dobrych rad i ludzi, którzy chętnie podzielą się ogrodowymi nadwyżkami.
Jestem na Forum od niedawna ale już mogę z całą stanowczością potwierdzić, że panuje tu bardzo rodzinna atmosfera. Wszyscy tacy mili, życzliwi, nie krytykują a doradzają.
Pozdrawiam Hala
Awatar użytkownika
drewutnia
1000p
1000p
Posty: 3711
Od: 1 gru 2011, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogrodowe początki

Post »

jackB6 pisze:Cześć Ewo,
ciekawy jestem jak wygląda Twoje miejsce teraz, bo foto są chyba starsze.
Zaciekawił mnie ten mostek, czy to jest jakiś naturalny ciek wodny czy może jakiś rów melioracyjny.
Pewnie można to wykorzystać i wprowadzić wodę na działkę

Pozdrawiam
Jacek
Jest to rów którędy tylko wiosna płynie woda dlatego nie sadze
fotki sa z przed miesiąca,pewnie spojrzałeś na nieprzestawiona datę w aparacie na zdjęciach :roll:
Od tego czasu tylko próbuje wybrać posianą wcześniej trawę tam gdzie już coś chaotycznie posadziłam i próbuje również przekopać teren pod warzywka...masakra jest tam perz na perzu.
Czyli niewiele przez miesiąc zrobiłam;)

-- 7 gru 2011, o 21:43 --

Witam sąsiadkę Lusie:)
Słabo jeszcze znam te rejony,nie orientuje się nawet z jakiej strony mnie mieszkasz :lol:
na pewno tez będe zbierać roślinki skąd sie da,bo na razie mnie nie stać.
Ale na pewno tu coś kupię i jak zwykle na allegro będę siedzieć godzinami szukając okazji.
Opiekowałam sie z Gdańsku działką ROD,może mi sie uda coś wiosną uszczypnąć za zgoda oczywiście obecnej lokatorki.
Wiesz może gdzie można w okolicy kupić świerki w doniczce oczywiście w rozsądnej cenie?Najchętniej srebrny okaz tak aby na święta wylądował ustrojony w salonie a potem siup do gruntu.
Awatar użytkownika
Lusia 57
1000p
1000p
Posty: 1429
Od: 8 sty 2011, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kociewie

Re: Ogrodowe początki

Post »

Witaj Ewo, :wit przeczytałam równieżTwój blog budowlany a właściwie ostatni wpis. Podziwiam Cię. Ja też tak zaczynałam ale nie dokończyłam, los i inne "czynniki" nie pozwoliły mi na ukończenie budowy. A ogródek, czyli moje pierwsze nasadzenia rośną. Chodzę przy nich co roku i staram się w miarę moich, skromnych funduszy utrzymać. Od października zbieram kasę na kamienie, które wiosną kupię w żwirowni. Myślałam podobnie jak Ty, że nazbieram. Ale potrzebuję ich bardzo dużo, na obrzeża, na ścieżki, na skalniak i tp. Jeżeli uda mi się coś uzbierać to mój ogród a przynajmniej część ogrodu będę porządkowała.
Mieszkam w linii prostej od Ciebie około 20km na południe, niedaleko Skarszew. Czasami wracamy ze wsi przez Mierzeszyn ale najczęściej przez Gołębiewo Wielkie.
W tym roku, pod wpływem tego Forum spróbowałam ukorzenić niektóre krzewy. Udało mi się to z forcysją, tawułą, krzewuszką. Jeżeli te ukorzenione patyczki przezimują to mogę Ci kilka sprezentować. Mam też irysy, liliowce i różowe piwonie, które wiosną mogę podzielić. Wierzę, że uda Ci się zrealizować wszystkie Twoje pomysły. Życzę Ci tego z całego serca. ;:167
Awatar użytkownika
drewutnia
1000p
1000p
Posty: 3711
Od: 1 gru 2011, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: kupiłam dzis cyprysiki świąteczne

Post »

Kupiłam bo są śliczne ale czy potem mogą zamieszkać w ogrodzie czy są ciepłolubne i zostaną w domu w jakieś kompozycji-nie mam zielonego pojecia....
Obrazek
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Ogrodowe początki

Post »

Witaj Ewo!
Trafiłam do Ciebie prosto z Kaszubskich pogaduch :lol:
W pięknym miejscu mieszkasz. Okolice Mierzeszyna - to piękne i pełne grzybów lasy a i jeziorek też nie brakuje!! A w stronę Blizin (Trzepowa) masz całkiem przyjemną szkółkę, czy nie mają tam świerków w donicach?
Czasem jeżdżę przez Mierzeszyn na moją działkę. Pozdrawiam i zapraszam do siebie :wit
Awatar użytkownika
drewutnia
1000p
1000p
Posty: 3711
Od: 1 gru 2011, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogrodowe początki

Post »

Dziś kupiłam zwykłego świerka w doniczce w Jagatowie za 25 zł i dokupiłam jeszcze dwa inne iglaki.Niestety srebrnych nie było.Szkółkę w Mierzeszynie mamy, ale uważam że ceny tam są powalające(jak dla mnie) np róże po 25zł,chodzę tam jedynie po cebulki bo można na sztuki kupić co się chce.Trochę boje się już kupować większych iglaków w marketach,kupione w Obi za 200zł tuje pomimo pryskania i chuchania padły:(
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogrodowe początki

Post »

200zł za tuje :shock: :shock: :shock: Nie warto,tuje szybko rosną,takie czekanie też cieszy,czekasz, ile to w tym roku przyrośnie :wink: Ogrodnik musi być cierpliwy ;:108 Ja na zakwitnięcie swojego tulipanowca czekam już trzy lata a zostało mi tylko piętnaście :;230 :;230 :;230
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
drewutnia
1000p
1000p
Posty: 3711
Od: 1 gru 2011, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogrodowe początki

Post »

To chyba nad ta cierpliwością muszę popracować :oops:
Jesienią posadziłam glicynie i magnolie a teraz będę czekać do kwitnienia ile 5-8 lat?
Ukorzenienie azali 3 lata!Chyba będę wybierać rośliny szybko rosnące i kwitnące już w pierwszym roku co by szybko moje chwastowisko zmienić w ogród :lol:
a z tym tulipanowcem to szybciej bym osiwiała albo sie wnuków doczekała haha
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”