Ogródek AGNESS- wspomnienia

Zdjęcia naszych ogrodów.
x-U-ie
---
Posty: 2777
Od: 23 cze 2009, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek AGNESS cz. 10

Post »

Nowego??? Mogę posadzić ale gdziekolwiek tylko nie na ogródkach działkowych chyba że na placu jeśli tam zechcą. U siebie już jak z choinek to tylko rosnące max do 3m o ile takowe istnieją
x-S-l
---
Posty: 2085
Od: 2 sie 2011, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek AGNESS cz. 10

Post »

aha a cyprysiki? są takie śliczne i dość wolno rosną....i można je kształtować :uszy
no choćby taki Cyprysik japoński Nana Gracilis? nie jest uroczy? ;:196
zresztą jakby co Ulko i Aguś zobaczcie też tutaj:
http://www.kurowski.pl/pl/katalog.php?a ... 23&nazwy=2
aleb-azi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3833
Od: 29 gru 2009, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krakowa okolice
Kontakt:

Re: Ogródek AGNESS cz. 10

Post »

Nie kojarzę , że Alebcia wycinała....
Wycinała wiosną i zadowolona... Mimo bólu serca i obaw wielkich... Nie wiem ile lat miały nasze świerki, ale miały koło 10 m wysokości, niestety zaczęły chorować, były wplątane w linie energetyczną i telefoniczną a kierunek wiatru prawdopodobnie zepchnął by je na nasz dom.... Gromadziłam argumenty, żeby sobie wytłumaczyć, że trzeba. Wcześniej u sąsiadki w czasie wiatru wywaliło pierwszego świerka- razem z korzeniami wyszedł im brukowany podjazd - drzewo położyło się w miarę spokojnie i poza tym, że nie mieli wjazdu na posesję ... wszystko odbyło się "bezszkodowo". Drugi świerk sąsiadki powaliło parę nocy później na ulicę... przyjechali strażacy i obcięli jeszcze jednego świerka w połowie wysokości, bo się pochylił na jezdnię. No i nasze drzewa po tej akcji zostały całkiem odsłonięte... Oj, nie było nam do śmiechu. Pozwolenie na wycinkę dostaliśmy niemal od ręki. Wycinki podjęli się prywatnie panowie z firmy utrzymującej zieleń i odśnieżającej pobliskie miasteczko - pertraktacje co do ceny nie były długie. Zapłaciliśmy 100 zł od drzewa ( razem z wywózką) - panowie nie połamali okolicznych nasadzeń ( byli dwaj i bardzo się nawzajem pilnowali pokrzykując "Jak Pani zobaczy..." ) i ładnie po sobie posprzątali. W tym samym czasie koleżanka w Krakowie wzięła firmę do wycięcia orzecha - 500 zł i zniszczone częściowo ogrodzenie...
I wiesz Agnieś, na prawdę, po całej akcji odczuliśmy ulgę - wcześniej była bardzo napięta atmosfera...
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS cz. 10

Post »

Martuś, Ulu.....niestety czasami trzeba sentymenty odsunąć na bok i zrobić to co trzeba, żeby nikomu nie zaszkodzić.....

Izuniu to mieliście naprawdę niezły problem z tymi świerkami.....normalnie mnie jeszcze bardziej nastraszyłaś, że sąsiadki świerki tak leciały :shock: To mocne i silne drzewa, ale system korzeniowy mają bardzo płytki....u mnie jakby leciały, to chyba podniosłyby połowę ogrodu :roll: Dzięki, że opowiedziałaś tę sytuację, jeszcze bardziej utwierdziła mnie w przekonaniu, ze trzeba odsunąć na bok sentymenty......skutki byłyby katastrofalne, ponieważ moje celują prosto w sąsiadki dok, który jest drewniany....byłoby niewesoło :roll: Świetnie, że udało wam się wyciąć tak bezboleśnie, bez żadnych szkód i niedrogo....mam nadzieję, ze mi się tak uda....

Zapraszam na dalszą prezentację lilii :wit

CITRONELLA
Obrazek

Obrazek

COTE D,AZUR
Obrazek

Obrazek

DIABORA
Obrazek

Obrazek

DOLCETTO
Obrazek

Obrazek

FLASHPOINT
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
FRAGOLA
1000p
1000p
Posty: 3378
Od: 4 cze 2010, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogródek AGNESS cz. 10

Post »

Citronnella wygląda ślicznie,Flashpoint również :uszy
FRAGO-linki
w 'powężowym'
Pozdrawiam-Grazia
Awatar użytkownika
dodad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5860
Od: 21 cze 2009, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska Gorlice

Re: Ogródek AGNESS cz. 10

Post »

Można wiedzieć gdzie zamawiałać cebule Dolcetto? Moje też były takie ogryzione od góry i zastanawiam się czy to wina deszczów a może cebul?
Ogród - moje miejsce na ziemi
Zapraszam serdecznie - moje linki
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS cz. 10

Post »

Grażynko, wymieniłaś te odmiany które i mi najbardziej sie podobają z tej serii 8-) :lol:

Dorotko, cebule zamawiałam w Lilypolu. Piękna lilia.....kwiaty ma takie ogromniaste, że aż napatrzeć się nie mogłam a i bardzo długo kwitła....mimo, że trafiła na ciągłe deszcze, które na pewno zaszkodziły kwiatom.
Awatar użytkownika
dodad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5860
Od: 21 cze 2009, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska Gorlice

Re: Ogródek AGNESS cz. 10

Post »

Ja też tam. Pewnie rzeczywiście deszcze ją wymordowały bo ja niestety kwiatami się nie nacieszyłam :(
Może też coś się do niej dobrało :? No nic zobaczymy w przyszłym roku.
Bo piękna to ona jest bez dwóch zdań ;:108
Ogród - moje miejsce na ziemi
Zapraszam serdecznie - moje linki
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS cz. 10

Post »

Dorotko mam nadzieję, ze w przyszłym roku będzie można nacieszyć się tymi wielkimi pachnącymi kwiaciorami......Ja trochę w tym roku się zawiodłam na Lilypolu, poprzednie zakupy- cebule były wielkie i piękne, tej wiosny, były bardzo różne, niektóre piękne, ale sporo było niewielkich....niestety kilka nawet nie zakwitło. Nawet zrezygnowałam z jesiennego zakupu u nich....ale chyba wiosną znów się skuszę, bo wcześniej byłam naprawdę zadowolona.....mam nadzieję, ze to taka jednorazowa wpadka....
Awatar użytkownika
dodad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5860
Od: 21 cze 2009, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska Gorlice

Re: Ogródek AGNESS cz. 10

Post »

Ja zamawiałam u nich po raz pierwszy i niestety też nie byłam zbyt zadowolona. Równocześnie kupiłam lilie przez jedną z naszych forumowych dziewczyn i te to były olbrzymy ;:138
Ogród - moje miejsce na ziemi
Zapraszam serdecznie - moje linki
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS cz. 10

Post »

Dorotko podejrzewam, ze przez Urszulkę 8-) :D
Awatar użytkownika
FRAGOLA
1000p
1000p
Posty: 3378
Od: 4 cze 2010, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogródek AGNESS cz. 10

Post »

Dziewczyny a drogie tam te lilie mają :?:
Ja kupowałam w cebule.pl zestawy...cebule były różne...trąbkowe najmniejsze,ale te wszystkie zakwitły.
Z pozostałych chyba 3 nie zakwitły :?
FRAGO-linki
w 'powężowym'
Pozdrawiam-Grazia
Awatar użytkownika
lemka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 30 cze 2009, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS cz. 10

Post »

Ojej jak fajnie- lato wróciło :lol:
Ale miłe widoczki dla oczu - te kolory, ta soczysta zieleń -jejku już bym chciała zeby był maj no dobra chociaż kwiecień :D
Czytam o Twoich rozterkach z wycinką drzew. Na pewno cieżko podjąć taką decyzję. My w tym roku wycinaliśmy stare drzewa owocowe - wiesz jak mi ich żal- tyle lat rosły. No i jest potwornie łyso. Ale cóż jak trzeba to trzeba. :roll:
Pozdrawiam Ida
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”