Azofoska

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
reniusia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 3 kwie 2007, o 07:16

Azofoska

Post »

Witam. Mam pytanie: czy azofoskę można rozpuszczać w wodzie? Jeśli tak to w jakich proporcjach?
renia
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Azofoska nie jest nawozem przewidzianym do rozpuszczania w wodzie. Jeśli potrzebujesz nawozu w postaci płynnej to zastosuj Florovit, płynny nawóz wieloskładnikowy do oprysku i podlewania roślin. Rozcieńcza się go w proporcji 1:400.
Mietek.
Awatar użytkownika
xyz_123
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 25 lut 2007, o 19:15
Lokalizacja: wielkopolska

Post »

Witam :D
Postanowiłam dorzucić swoje"trzy grosze",może i Azofoska nie jest nawozem przeznaczonym do rozpuszczania,ale jeśli to służy kwiatom,to osobiście nie widzę przeszkód.Moja DATURA "bardzo sobie"chwali"taki nawóz,a co do proporcji to robię na oko,wiadomo,nie należy przesadzać,by nie przenawozić.
Pozdrawiam świątecznie. :D
Życie jest piękne.

xyz
Awatar użytkownika
Asikk
50p
50p
Posty: 61
Od: 28 cze 2006, o 15:28

do czego i ile dawać azofoski

Post »

Witam,

Prosiłabym o radę, do jakich kwiatów domowych i balkonowych stosować azofoskę. Czy można ją stosować do zasilania bukszpanu i choinki w doniczce.
I prosiłabym jeszcze o info ile trzeba jej podsypywać. Określenie na oko nic mi nie mówi, bo nie mam pojęcia ile ziarenek podsypać np. dla bukszpanu posadzonego w doniczce o średnicy 30 cm.

Pozdrawiam
Asikk
x_m-i
---
Posty: 2658
Od: 19 cze 2007, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Pod bukszpan możesz zastosować, dosłownie pół garści, nie powiem ci ile dokładnie. Rozsyp ja mniej więcej równomiernie w doniczce i lekko zroś wodą. Pod choinkę nie stosuję sie azofoski, przynajmniej ja tego nie prakrykuję. Pod choinkę zastosuj nawóz zakwaszający glebę, np. Substral do iglaków. Tym środkiem możesz opryskiwać roślinę rozrabiając go w opryskiwaczu (4 łyżeczki na 10 l wody). Możesz również podsypać nim roślinę. Jest to bardzo dobry nawóz, polecam go wszystkim. Pod iglaki można również stosować fusy z kawy. Bardzo dobrze zakwaszają glebę.

Pozdro
Mutari
michalp
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 10 kwie 2007, o 21:58

Post »

Witam!

Chciałbym się zapytać czy jako nawóz starczy mi tylko azofoska . Myślałem jeszcze nad obornikiem granulowanym, nie mam nigdzie dostępu do normalnego obornika. Chodzi mi oczywiście o nawóz na warzywnik. Kompost mam ale bardzo mało. Proszę o poradę. W moich regionach trudno o gnój i kompost. Wszystko wykupuje prywatne gospodarstwo.
old_I-s
200p
200p
Posty: 269
Od: 7 paź 2007, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

michalp razem z Tobą czekam na odpowiedź .
Dodam jeszcze czy azofoske mogę również dawać pod iglaki,trawę i kwiaty i to wystarczy?
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10364
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Azofoska N-13,6%, P- 6, K-19, Ca-1%, Mg- 4,5%, jest typowym nawozem wiosennym z dużą ilościa azotu na rozwój liści i potasu na wzoocnienie.
Można stosować na wiosnę, jako nawóz uniwersalny, pod większośc roślin ozdobnych i warzyw. Jest to nawóz mineralny, który w odróżnieniu od obornika - nie polepsza struktury gleby.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Michale i Zosiu, a może macie w okolicy pieczarkarnię? Albo stajnie z końmi? To świetne nawozy, na pewno bardziej naturalne, niż azofoska, a nie mniej skuteczne. W końcu te warzywa chcecie potem zjeść, więc im mniej w nich chemii, tym zdrowiej.

A pod iglaki, na trawę, czy inne rośliny ozdobne świetnie się nadaje, ale też nie za dużo i nie przez całe lato, żeby nie przenawozić azotem.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
old_I-s
200p
200p
Posty: 269
Od: 7 paź 2007, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Nalewka ,ja niestety nie znam miejsca gdzie mogłabym zakupić nawóz naturalny.Teraz nawet na wsiach o niego trudno.Bo jak już ktoś ma to dla siebie ewentualnie dla swoich znajomych.
Jeśli chodzi o warzywa to masz rację im mniej w nich chemii, tym zdrowiej. W moim wypadku pozostanie kompost .

Chodzi mi głównie o iglaki, trawę, i inne rośliny ozdobne .Ja nigdy dotąd nie stosowałam azofoski .Stosowałam saletrę albo saletrzak. Nie wiem który z tych nawozów najlepiej nadaje się na moją piaszczystą chyba najgorszą glebę.A może jest jeszcze inny nawóz? Kupowanie pudełek z nawozami do poszczególnych roślin trochę kłopotliwe.
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10364
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

tadeusz48 pisze:

Kod: Zaznacz cały

Trawa - tej to mam ho ho ho (około 1500 m), wiem że trzeba ją areatorem potraktować i nawóz tak?  
Co do nawiezienia trawy to nie zwlekałbym z zasileniem nawozem trawnika. Jaki nawóz zastosować to zależy od zasobności kieszeni. Wiem że "Osmocote" jest bardzo dobrym długo działającym nawozem lecz jest również drogim i z pewnością dużo go trzeba na 1500 m.2.

Ja na swój trawnik ( o podobnej powierzchni) za około 70 zł kupuję w punkcie sprzedaży nawozów dla rolnictwa worek ( 50kg.) wieloskładnikowa POLIFOSKĘ ( ( do wyboru 4,5,6,8,12,13,) lub POLIMAG i rozsiewam ją wczesną wiosną na trawnik- drugą dawkę o podobnej ilości rozsiewam przed końcem czerwca.

Na iglaki w ubiegłych latach kupowałem kupowałem nawóz w cenie 15 zł za 5 kg. Kupując w tym roku polifoskę 8 sprzedawca zaproponował mi bym zamiast nawozu na iglaki w cenie 15 zł za 5kg. kupić worek (50 kg za cenę ok.70zł.) Polifoskę M - która ma takie same składniki jak nawóz do iglaków w o połowę niższej cenie ( mam bardzo dużo iglaków i starczy mi na zasilenie ich wiosną i początkiem lata).

Co do"areacji " trawnika proponuję ją przeprowadzić po pierwszym koszeniu gdy trawa nabiera intensywności w rośnięciu.
greggis
50p
50p
Posty: 60
Od: 22 mar 2008, o 13:43
Lokalizacja: Jarocin

Post »

Poza azofoską mozna też stosowac Yara Mila Complex. Ma prawie taki sam sklad (tylko wiecej fosforu) a kosztuje kilka zł. mniej
nikodem
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 16 lut 2008, o 20:40
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Post »

Ja też czasami stosuję Azofoskę z braku innych nawozów. Oczywiście najbardziej sobie cenię kurzy obornik, no ale nie zawsze jest pod ręką.
Warto też raz na jakiś czas przekazać próbkę gleby do stacji chemiczno-rolniczej, aby przekonać się czego brakuje w glebie... no i żeby sprawdzić czy nie jest potrzebne gruntowane wapnowanie (ja, poza wapnem, polecam dolomit).
Pozdrawiam, Nikodem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”