Ogród działkowy w Maksie

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Mirabela
1000p
1000p
Posty: 1899
Od: 30 wrz 2011, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Ogród działkowy w Maksie

Post »

Rozpocznę swoje przedstawianie działki na bieżąco. Przedstawię rośliny, które do tej pory jeszcze kwitną. To jest pierwszy rok gdzie tak długo mam kąciki z kwitnącymi kwiatami takimi jak powojniki, różyczki.

Obrazek


Obrazek

Jeszcze poziomki zebrałam w ostatnią niedzielę

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Jesień 2011r.

Post »

Piękny powojnik, mam podobny na podobnej kratce :D
Awatar użytkownika
sangwinaria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3545
Od: 9 lip 2011, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Re: Jesień 2011r.

Post »

Witaj wśród nas :wit
czekamy na jesienne fotki , to lubimy najbardziej
Awatar użytkownika
Marysiek
100p
100p
Posty: 185
Od: 15 sie 2011, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Jesień 2011r.

Post »

Powojnik bardzo ładny, na wiosnę dostanę podobny od babci :D Czekam na więcej zdjęć i zapraszam do siebie. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Mirabela
1000p
1000p
Posty: 1899
Od: 30 wrz 2011, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Ogród działkowy w Maksie

Post »

Cieszę się bardzo ;:138 , że ktoś mnie zauważył. Witajcie :wit Mam na imię Mirka. Muszę się rozkręcić aby to wklejanie zdjęć było sprawne. Do usłyszenia.
Awatar użytkownika
Mirabela
1000p
1000p
Posty: 1899
Od: 30 wrz 2011, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

To już było.

Post »

Przedstawię początki przygody z działką. W skrócie bo nie chcę zanudzać Was brzydotą jaką kupiłam pod koniec roku 2001 jesienią, a dokładnie w listopadzie. Jest to działka 520mkw. 100 działek posiada nasz Rodzinny Ogród Działkowy. Samochodem mam 45 min.
Musicie sobie wyobrazić jak poganiałam zimę, aby już nastała wiosna. I od kwietnia 2002r. rozpoczęliśmy spełniać swoje marzenia. Plany już były przygotowane, wyrysowane gdzie co będzie rosło. Wcześniej mieliśmy działeczki, ale to nie było to. Sąsiedzi ucieszyli się, że wreszcie ktoś zajmie się działką. Rósł na niej mlecz, wiekowe już drzewa owocowe (zaniedbane) i chaszcze starego agrestu. Był i plus. Dom murowany z pokojami, kuchnią i łazienką. Byłam szczęśliwa. I od tamtej pory od maja do września spędzamy na niej każdą chwilę. Odwiedzają i spędzają z nami wakacje i urlopy nasi synowie z rodzinkami.

Obrazek Obrazek Obrazek




Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
imer
1000p
1000p
Posty: 1430
Od: 29 lip 2011, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: II- To już było.

Post »

Witaj :wit , pięknie opowieść się zaczyna i z niecierpliwością będę czekał dalszej części. Sam mam działkę w ROD (2 sezon) i wszelkie doświadczenia mile widziane.
Awatar użytkownika
Mirabela
1000p
1000p
Posty: 1899
Od: 30 wrz 2011, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: II- To już było.

Post »

Witaj :wit . Tak sobie myślę i zastanawiam się czy tą przygodę jeszcze raz bym rozpoczęła :?:

-- 15 lis 2011, o 14:22 --

No dobrze. Brnę dalej z tymi wspominkami. Przyszła upragniona wiosna ;:3 Pierwsze nasadzenia iglaków, które dwa razy miały zmieniane miejsce docelowe.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

W następnym roku

Obrazek Obrazek

Już pierwszy owoc pojawił się - czereśnie

Obrazek

-- 15 lis 2011, o 14:35 --

Kolejne lata wnosiły coś nowego. Pergole, ława i siedziska własnoręcznie wykonana przez M.

Obrazek Obrazek Obrazek

balustrada i poręcz na tarasie

Obrazek Obrazek Obrazek

kompostowniki

Obrazek

pierwszy zbiór orzechów włoskich ( mam 2 drzewa)

Obrazek Obrazek Obrazek

przedstawiam naszego pieska Dino. Już go z nami nie ma. Miał 13 lat.

Obrazek
Awatar użytkownika
Mirabela
1000p
1000p
Posty: 1899
Od: 30 wrz 2011, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

To już było

Post »

Przedstawię początki przygody z działką. W skrócie bo nie chcę zanudzać Was brzydotą jaką kupiłam pod koniec roku 2001 jesienią, a dokładnie w listopadzie. Jest to działka 520mkw. 100 działek posiada nasz Rodzinny Ogród Działkowy. Samochodem mam 45 min.
Musicie sobie wyobrazić jak poganiałam zimę, aby już nastała wiosna. I od kwietnia 2002r. rozpoczęliśmy spełniać swoje marzenia. Plany już były przygotowane, wyrysowane gdzie co będzie rosło. Wcześniej mieliśmy działeczki, ale to nie było to. Sąsiedzi ucieszyli się, że wreszcie ktoś zajmie się działką. Rósł na niej mlecz, wiekowe już drzewa owocowe (zaniedbane) i chaszcze starego agrestu. Był i plus. Dom murowany z pokojami, kuchnią i łazienką. Byłam szczęśliwa. I od tamtej pory od maja do września spędzamy na niej każdą chwilę. Odwiedzają i spędzają z nami wakacje i urlopy nasi synowie z rodzinkami.
andrzejek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2777
Od: 17 sie 2010, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kwidzyn

Re: To już było

Post »

Witam na forum .Jak masz na imię ? Po opisie zapowiada się bardzo ciekawie .Czekam na jakieś fotografie.Chyba każdy z ogrodników nie może doczekac się wiosny
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: To już było

Post »

Witaj,Mirabelo.Pokaż nam od jakiej brzydoty zaczynałaś,żeby móc się pochwalić efektami :D Czekam na zdjęcia i...byle do wiosny :heja
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
Lusia 57
1000p
1000p
Posty: 1429
Od: 8 sty 2011, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kociewie

Re: Ogród działkowy w Maksie

Post »

Mireczko, witaj zapomniałaś jednego nawiasu kwadratowego po słowie Maksie. Powinno być Ogród działkowy w Maksie

-- 15 lis 2011, o 20:16 --

Udało się. Skopiuj

-- 15 lis 2011, o 21:00 --

Udało Ci się z podpisem to teraz jeszcze raz się przywitam :wit :wit :wit . Ogromnie się cieszę , że założyłaś swój wątek. Pooglądam Twoje ogrodowe zmagania od początku. I na bieżąco. Będę zaglądać do Ciebie prawie codziennie.
Awatar użytkownika
Izabela
100p
100p
Posty: 115
Od: 17 paź 2011, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród działkowy w Maksie

Post »

Witaj Mirabelo :wit


O takich początkach jak twoje, coś wiem z autopsji ,miałam podobny start ,gratuluje zapału ,efekty są widoczne ;:138
Pozdrawiam i zapraszam do mnie Izabela :):)
Na Piastowskim szlaku
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”