Thuja orientalis "Aurea Nana"

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
piters
50p
50p
Posty: 88
Od: 5 paź 2008, o 11:45
Lokalizacja: małopolska

Re: Żywotnik wschodni 'Aurea Nana'

Post »

moje sześć sztuk z mrozem zawsze sobie dobrze radziły, chociaż rosną na nieosłoniętym miejscu;
dużo większym problemem jest za to rzeczywiście śnieg i wiatr - niszczą zwarty pokrój i np moje
iglaki są trochę "rozwichrzone"...
zuszka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 22 maja 2010, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Thuja orientalis " Aurea Nana"

Post »

Czy ktoś z forumowiczów może mi doradzić, czy dobrze będą wyglądały i czuły sie thuje aurea nana posadzone blisko siebie jako niewielki żywopłocik? Mam je posadzone w odległości ok. 45 cm od siebie, w lekkim półkolu. Najpierw myślałam żeby je rozsadzić, ale później pomyślałam, że może fajnie wyglądałyby tak gęsto?
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żywopłot z thui aurea nana

Post »

W jakim regionie mieszkasz zacznijmy od tego, bo ta odmiana lubi przemarzać a nawet czasem całkowicie wymarzać. :roll: Co do gęstości sadzenia, na moje oko troche za gęsto. Zależnie oczywiście jaka tam gleba, jakie będzie mieć warunki itp. bo może byc potem, że jedna na drugą bedzie nachodzić. Dodałbym optymalnie do tych 45 jeszcze 15 cm
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
zuszka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 22 maja 2010, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żywopłot z thui aurea nana

Post »

Dzięki robercie za zainteresowanie i chęć pomocy ;:196 . Mieszkam w ciepłym zakątku kraju, w zachodniopomorskim, Gleba nie należy do najlepszych - w zasadzie to piaski. Nie oczekuję więc po nich jakiegoś szalonego wzrosu, ale wiem, że kiedyś zejdą się przy tej odległości sadzenia. Chodzi mi o efekt wizualny, czy dobrze będzie wyglądał taki ścisły mini żywopłocik, czy lepiej je jednak oddalić krzewy od siebie.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żywopłot z thui aurea nana

Post »

Ja zawsze obstawiam te kilka cm na zapas. Co do piasków w sumie to nie jest źle, ponieważ niem a zalegania wody i lepiej się przebarwiają rośliny na piachu. Troszeczkę może/ ale nie musi/ być problemu w duże upały.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
zuszka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 22 maja 2010, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żywopłot z thui aurea nana

Post »

Wobec tego co piszesz, przesune je o te 15 cm :) . Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc!!!! ;:108
Awatar użytkownika
rednex
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 7 maja 2016, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Post »

Witam

Wzdłuż podwórza mam posadzonych 10 tui Aurea Nana. Posadzone w zeszłym roku w maju. Przyszedł kolejny maj i 9 z nich zrobiło się ładne jasnozielone widać, że puszczają nowe pędy. Tylko jedna cały czas jest ciemnozielona i nic na razie się nie zmienia. Obserwuje ją... nie schnie, nie robi się brązowa jest ciemnozielona, ale jakby usnęła :) Jaka może być przyczyna i czy jest szansa, że zacznie puszczać pędy, czy raczej mam kupić nową?

Rosną na pasie ziemi przykrytym agrowłókniną i zasypanym keramzytem. Co jakiś czas są podlewane roztworem gnojówki z pokrzyw w proporcjach:
1:10 [litr gnojówki na 10 litrów wody]

tak to wygląda dla porównania:

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Tomek :)
Tomtomek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 26 maja 2018, o 21:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Żywotnik wschodni 'Aurea Nana '

Post »

Witam, czy Aurea Nana dobrze reagują jeśli są obsypane dookoła białym kamieniem?

Pod warstwę kamienia dawać jeszcze agrowłokninę?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”