Ogród Ani :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gardener1987
500p
500p
Posty: 847
Od: 10 lip 2010, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Skarżysko Kościelne (świętokrzyskie)

Ogród Ani :)

Post »

Witam:) ;:7 jestem z Wami już parę miesięcy ale dopiero teraz zdecydowałam się ( po paru namowach :wink: ) założyć własny wątek. Roślinki interesują mnie od dawna, moja mam mówi, że jak byłam dzieckiem to tak lubiłam te kwiatki, że brakowało jej miejsca na nowe bukiety, a że łąkę też mamy to dostęp do świeżych kwiatków zawsze był :;230 Ponieważ wokół mojego domu w , którym mieszkam od zawsze, nie było nigdy żadnych kwiatów postanowiłam to zmienić. I tak z roku na rok przybywa nowych roślinek a miejsca coraz mniej :;230 Nie udało mi się znaleźć zdjęć, które przedstawiały stan "surowy" przyszłego ogrodu więc pokaże wam te, które obrazują początki kształtowania zieleni:)
"Młodość uśmiecha się bez powodu"
Pozdrawiam Ania
Ogród Ani :)
x-S-l
---
Posty: 2085
Od: 2 sie 2011, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród Ani :)

Post »

och nareszcie kochana, założyłaś własny wątek!!!! hurrra! ;:138 ;:138 ;:196
pokazuj co tam masz ;:196
a miejsca widzę jeszcze sporo - zawsze można kawałeczek trawnika gdzieniegdzie pobrać, zabrać, ukraść jak zwał tak zwał :;230 ;:224
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Ogród Ani :)

Post »

I nie ma problemu :tan
Witaj Aniu.
To poczatki Twojego ogrodomaniactwa :wink: ?
Jak długo masz już swój ogródek? Jaki jest duży?
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
gardener1987
500p
500p
Posty: 847
Od: 10 lip 2010, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Skarżysko Kościelne (świętokrzyskie)

Re: Ogród Ani :)

Post »

KaRo można tak nazwać, że to początki ogrodnictwa:) starszych zdjęć nie mam ale oprócz drzewek owocowych posadzonych przez dziadka to tam nie było żadnych roślin. Rośliny kolekcjonuje już od paru lat, pamiętam, że pierwsze dostałam od taty koleżanki jak jeszcze do podstawówki chodziłam :;230 Ogród mogę podzielić na dwie części, jedna to strona południowa, gdzie roślinki mają dużo światła a druga to północna, gdzie jest troszkę miejsc słonecznych a reszta to strefa cienia :) marzy mi się, żeby te dwie części połączyć, ze sobą ale na razie to nie ma to sensu ponieważ będzie u nas w miejscowości robiona kanalizacja (trochę się to opóźnia bo miało być już wszystko zrobione tej jesieni) i właśnie z tego powodu w tym sezonie bardzo mało zmieniło się w moim ogrodzie a plany są obiecujące :tan
Shirall miło, że mnie odwiedziłaś :) ten trawnik to tak na razie jest, po prostu jak robiliśmy porządki i miejsce na grilla to już zabrakło nam czasu na planowanie nasadzeń :;230 ale powoli już zabieram troszkę tego trawnika, z czego nie jest zadowolona moja siostra, która uwielbia kosić trawę :;230
Pokaże wam jak jest teraz w moim ogrodzie tzn. było bo teraz już prawie skończyłam pracę przed zimą, zostało tylko grabienie liści.


To takie wybrane zdjęcia z różnych miesięcy :) z niecierpliwością czekam do wiosny , bo kupiłam sporo roślinek właśnie od forumków i ciekawa jestem jak będą rosły i kwitły u mnie:)
na razie tyle zmykam grabić liście :wit
"Młodość uśmiecha się bez powodu"
Pozdrawiam Ania
Ogród Ani :)
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3424
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Ogród Ani :)

Post »

Aniu, masz już całkiem ładną kolekcję roślinek, ale wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia :;230 i listwa "chciejstw" stale się wydłuża, wiem to sama po sobie ;:223.
Ile by ich nie było i tak wciąż za mało, a jak jeszcze naoglądamy się ogrodów forumowiczów to czasami, aż głowa boli.
Już widzę jak te trawniki będą się zmiejszać :;230, a siostrę możesz podesłać do mnie, bo u mnie raczej nikt trawy kosić nie lubi.
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogród Ani :)

Post »

Aniu, witaj na Forum :D
Z przyjemnością pospacerowałam po Twoim ogrodzie, ale czuję pewien niedosyt... cieniste zakątki wcale nie musza być nudne!!
Pozdrawiam Cię serdecznie :wit
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Ogród Ani :)

Post »

Oooo,już całkiem, całkiem masz zarosnięty ogródek :wit :D
Sporo już rośnie u Ciebie Aniu.
Faktycznie,trudno cokolwiek robić skoro nad głową wisi konieczność przekopywania i pewnych zniszczeń jakie niesie za sobą ta inwestycja.
Ale planować,przymierzać się warto...potem ruszysz do pracy.
Czy siostra pomaga Ci również w innych pracach w ogrodzie czy tylko koszenie jest jej hobby :D :wit
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
gardener1987
500p
500p
Posty: 847
Od: 10 lip 2010, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Skarżysko Kościelne (świętokrzyskie)

Re: Ogród Ani :)

Post »

ilona2715 całkowicie zgadzam się z Tobą apetyt rośnie w miarę jedzenia :;230 jak tak pooglądam zdjęcia z ogrodów forumków to to bym jeszcze chciała i tamto i tak myślę gdzie to posadzić :;230 moja lista jest już dość długa a ciągle coś dopisuje :D te nasionka ostróżki od Ciebie to kiełkują jak szalone i mam już spore sadzoneczki, chyba dobrze im na tym parapecie a na pewno cieplutko :;230

dangar1 dziękuje za odwiedziny :tan cieszę się, że Ci się podoba mój ogródeczek:0 fotki na pewno bedą :D

Monia68 ja też czuję pewien niedosyt bo mój plan zrobienia rabaty w cieniu w tym sezonie się nie powiódł:( za dużo zajęć i jeszcze pisanie pracy magisterskiej zajęło mi strasznie dużo czasu i moje roślinki musiały się radzić sobie same. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło i już sobie dużo poczytałam o roślinkach do cienia i mam nadzieję, że jeszcze dużo cennych rad dowiem się z forum a ekspertów tu nie brakuje :;230

KaRo nawet nie biorę się z nic poważniejszego bo jak patrze co robią z ogrodami i płotami w sąsiedniej miejscowości to normalnie mam takie mieszane uczucia co do tego projektu:( już sobie wyobrażam mój trawnik:( już po części zaplanowałam co gdzie ma być i z jakiego materiału ma być wykonane :D Co do mojej siostry to ona uwielbia kosić tylko trawę do innych prac w ogrodzie jak to ona mówi "nie jest stworzona" i nie odróżnia kwiatków od chwastów :;230
"Młodość uśmiecha się bez powodu"
Pozdrawiam Ania
Ogród Ani :)
andrzejek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2777
Od: 17 sie 2010, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kwidzyn

Re: Ogród Ani :)

Post »

Aniu sporo u ciebie już tej zieleni i ładnie się rozrosła.Jak skończą kanalizację to wtedy można poszaleć ,bo tak to szkoda roślinek ,bo by poniszczyli przy zakladaniu
Awatar użytkownika
Aancyk
1000p
1000p
Posty: 1155
Od: 20 lis 2010, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród Ani :)

Post »

Witaj :wit , masz wiele pięknych zakątków w ogrodzie. Bardzo podoba mi się obrzeże z tych dużych płaskich kamieni, wygląda bardzo efektownie.
Miłego dnia
piwoy
200p
200p
Posty: 239
Od: 12 lis 2010, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warszawa

Re: Ogród Ani :)

Post »

witaj - wpadłem z rewizytą ;:7
jakie ładne fotki!!!
a co to za cudo pomarańczowe w cętki? czyżby to była balamkanda? Znam ją tylko ze zdjęć. napisz coś więcej jak ci to rośnie i od kiedy?
a ten liliowy z białymi pręcikami? triteleia może? Masz oryginalne rzeczy...
akcidanterę mam nadzieję wykopałaś na zimę?
suchy murek z tych dużych szarych kamieni wyglada super!
pozdrawiam Piotr
piwoy - mój ogródek
Awatar użytkownika
gardener1987
500p
500p
Posty: 847
Od: 10 lip 2010, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Skarżysko Kościelne (świętokrzyskie)

Re: Ogród Ani :)

Post »

piwoy to pomarańczowe w cętki to belamkanda chińska, kupiłam ją od naszego Janusza (drozd) w tamtym roku i bardzo chciałam, żeby mi zakwitała bo kwiatki ma urocze a i długo kwitnie :D niektórzy w pierwszym roku okrywają ją na zimę ale ja nie okrywałam a ładnie przezimowała mi i w tym roku kwitła a ostatnio to zauważyłam, że wypuszcza nowe liście z ziemi :D
a to liliowe to Hiacynt kalifornijski Brodiea laxa ,kupiłam wiosną cebulki i bardzo długo kwitnie bo ostatnie kwiatki jeszcze w sierpniu były :) akcidantera już dawno wykopana , już drugi raz nie popełnię tego błędu bo kiedyś po prostu o niej zapominałam i niestety musiałam kupić znów cebulki, ale w tym roku to tylko dwa kwiatki miała może lepiej będzie w następnym sezonie:) co do tych kamieni to pomysł był mój a wykonanie wspólne z narzeczonym bo te kamienie zwoziliśmy z lasu :D na wiosnę to chciałabym ten murek przedłużyć i posadzić tylko hosty i rośliny lubiące cień :wink:
andrzejek miło, że mnie odwiedziłeś ;:108 oj jak skończą to dopiero sobie poszaleje :tan chyba, ze ktoś sprowadzi mnie na ziemie :;230
Aancyk miło mi, że mnie odwiedziłaś :wit murek też mi się podoba a szczególnie jak mogę sobie na nim odpocząć po pracy w ogrodzie :D
"Młodość uśmiecha się bez powodu"
Pozdrawiam Ania
Ogród Ani :)
Awatar użytkownika
tulipanekkk
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 8 lis 2011, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród Ani :)

Post »

Wow, jestem pod wrażeniem, szczególnie jak porównuje najnowsze zdjęcia z tymi starszymi. Kwitniesz Aniu :)

Ja mimo wielkiej miłości do roślinek, przy zakładaniu ogrodu skorzystałam z pomocy profesjonalnego projektantaze strony groupon.pl. Teraz trochę tego żałuję, bo jednak nie ma to jak samemu, własnymi rękami wszystko zrobić..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”