Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nina1611
500p
500p
Posty: 833
Od: 27 mar 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

Post »

gdy trochę podrosną polecam dodać do sphagnum troszkę drobnych chipsów kokosowych oraz drobnej kory, wtedy zmniejsza się możliwość gnicia korzeni, a i maluszkom to pasuje ( metoda sprawdzona na moich maluchach ) :)
a gdzie będą maluchy przez zimę?
Pozdrawiam Małgorzatka :)
Niektóre z moich storczyków ...
natalkastl
100p
100p
Posty: 158
Od: 24 paź 2011, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: -------

Re: Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

Post »

nina1611 Dziękuję za informację bo są dla mnie naprawdę cenne i ważne. Dobrze,że ostatnio zakupiłam chipsy kokosowe ;:138 przydadzą sie jak widac :) A to gdzie będą na zimę to hmm... nie wiem może akwarium już dziś wyciagnę i zrobię taki mini orchidarium o którym myslę poważnie i zastanawiam się gdzie mozna takie cacko kupic bądź zrobic... :?:
Awatar użytkownika
nina1611
500p
500p
Posty: 833
Od: 27 mar 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

Post »

akwarium na takie maluchy to na pewno bardzo dobra rzecz i lepiej za wczasu o tym pomyśleć jeszcze przed mrozami :)
głównie chodzi o ciepło, żeby nie stały na zimnych parapetach i odpowiednią wysoką wilgotność powietrza.
Pozdrawiam Małgorzatka :)
Niektóre z moich storczyków ...
natalkastl
100p
100p
Posty: 158
Od: 24 paź 2011, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: -------

Re: Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

Post »

nina1611 A mam pytanko do Ciebie jeszcze czym to akwarium przykryc? I czy doswietlac go jakimś światlem?
Zaraz po niego śmigam!
Awatar użytkownika
Migotka
500p
500p
Posty: 869
Od: 22 mar 2011, o 00:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

Post »

Powodzenia w hodowli maluszków, będę tu do Ciebie zaglądać, żeby podpatrywać jak się miewają :)

Odnośnie MM pytałaś o pajęczynkę i czerwone robaczki - mnie pajęczynka kojarzy się od razu z przędziorkami, zaś czerwone robaczki - nie wiem czy słusznie z roztoczami - ale może wypowie się w tym temacie jakiś bardziej doświadczony hodowca...a może to jakiś zwykły pajączek, co oczywiście byłoby najbardziej pożądaną w tym przypadku odpowiedzią....czego Ci i Twemu MM życzę...
Mój zielony kącik - http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=48108" onclick="window.open(this.href);return false;,
Wymiana/sprzedaż - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=47934" onclick="window.open(this.href);return false;
- Joanna
Awatar użytkownika
nina1611
500p
500p
Posty: 833
Od: 27 mar 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

Post »

natalkastl można na dnie wysypać keramzyt i zalać go wodą, na to położyć taką siateczkę ogrodniczą, na której można poustawiać sadzonki, wtedy sadzonki stoją na tej siateczce i nie mają bezpośredniego kontaktu z wodą.
Wtedy zwiększy się wilgotność powietrza.
Górę można obojętnie czym zakryć, może być kawałek pleksy z dziurkami żeby była jakaś wentylacja.
Jeśli tam nie bedzie jakiegoś wentylatorka to trzeba bedzie wietrzyć dość często aby nic nie zaczęło pleśnieć, musi być wymiana powietrza.
A co do światła to też jest ono bardzo ważne przy rozwoju takich sadzonek, ja w orchidarium używam lamp do roślin, a jakie to akwarium ma mniej wiecej wymiary? i gdzie planujesz je postawić? :)
Pozdrawiam Małgorzatka :)
Niektóre z moich storczyków ...
natalkastl
100p
100p
Posty: 158
Od: 24 paź 2011, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: -------

Re: Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

Post »

nina1611 Aha...no to tak zrobię maa ten keramzyt więc coś wykombinuję :)
Akwarium ma gdzieś wymiary takie : szerokośc po bokach 50cm a długi z przodu 100cm wiec taki większy...
Na razie zamierzam go trzymac w kuchni poniżej okna na ziemi...
Migotka no tak niestety nie wiem co to są te drobne czerwone robaczki-ale na szczęscie juz ich nie ma ;:138 ale pajeczynka dalej jest... :( ale dobrze że z MM się nic nie dzieje ufff :D
Awatar użytkownika
nina1611
500p
500p
Posty: 833
Od: 27 mar 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

Post »

jeżeli poniżej okna to raczej trzeba będzie czymś je doświetlać, ja w orchidarium mam świetlówki do roślin HAGEN i jak na razie dobrze się sprawują :)
Pozdrawiam Małgorzatka :)
Niektóre z moich storczyków ...
Awatar użytkownika
dudus327
500p
500p
Posty: 788
Od: 23 cze 2011, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

Post »

Natalio, super wszystko opisałaś i zrobiłaś ;:138
Wielkie gratulacje za udany zabieg ;:138 ;:108
Pozdrawiam - Piotr
Moje storczyki
natalkastl
100p
100p
Posty: 158
Od: 24 paź 2011, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: -------

Re: Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

Post »

nina1611 - dziękuję zamówię sobie na necie:) czytałam,że to jedna z lepszych firm.
dudus327 - dziękuję-mam nadzieję,że zabieg się mi udał-jak na razie mają się super :)
Amator97 - tak,tak ma wysoki pęd-już się obawiałam,że to nie MM ale na szczeście jest to MM :) i jak na razie ma sie super i kilka pąków ma:) a co do szkodników to już je chyba wytępiłam bo od dwóch dni nic nie widac :D

Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Zuza_i_Tygrysek
200p
200p
Posty: 325
Od: 21 paź 2011, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

Post »

Tak sobie gaworzycie o tym orchidarium a ja na wzór tworzę swoje. Pozazdrościłam ci :tan . Mam takie akwarium 240 litrów i tam sa dwie świetlówki takie jak do rybek. Czy one mogą być czy trzeba wymienić na te do roślin? Czy może być zwykły mały wiatraczek biurkowy czy on się za szybko kręci i będzie za bardzo wiało?
Pozdrawiam Edyta :)
Zapraszam do obejrzenia mojej storczykowej kolekcji
Storczykowe szaleństwo w wydaniu Edyty :)
natalkastl
100p
100p
Posty: 158
Od: 24 paź 2011, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: -------

Re: Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

Post »

Edytko no ja niestety nie wiem czy do rybek lampa wystarczy....i czy ten wiatraczek biurkowy jest w ogóle potrzebny czy nie.
Awatar użytkownika
Zuza_i_Tygrysek
200p
200p
Posty: 325
Od: 21 paź 2011, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

Post »

no podobno musi być cyrlukacja powietrza, bo inaczej grzyb murowany. A ja mam głębokie akwarium (60cm) więc na bank muszę tę cyrkulację wspomóc.
Pozdrawiam Edyta :)
Zapraszam do obejrzenia mojej storczykowej kolekcji
Storczykowe szaleństwo w wydaniu Edyty :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”