Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

ODPOWIEDZ
natalkastl
100p
100p
Posty: 158
Od: 24 paź 2011, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: -------

Re: Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

Post »

Jovanka:) ,

Słoiczek na razie czeka i czeka:)Więc dziś jadę do sklepu by zakupic dla nich podłoże (sphagnum) lub (sphagnum z dodatkiem drobniejszyej kory) Jak już to będę miała to:

-1-wyjmę je ze słoiczka wypłukam dobrze ich korzenie w letniej wodzie z dodatkiem fungicydu...
-2-przygotowane wcześniej pojemniczki dla nich(które mam już czyste wyparzone)z deserków Pauli wypełnię podlożem i będę je tam umieszczała:)
-3-na koniec podpiszę każdego z nich i jak na razie będą gdzieś staly na szafecze bo aktualnie szukam Orchidearium dla nich...i innych:)

Też się obawialam zanim je zamawiałam jak to będzie jak je uprawiac...
Jednak bardzo się już o nie staram i będę się starała i troszczyła:)
Nie mam ich po to by je zniszczyc:( Tego nie zamierzam!
Też nie chcę z nimi robic jakieś eksperymenty!
Po prostu chcę je chodowac i chodowac by w końcu mi się odwdzięczyły pięknymi kwiatuszkami:)


Idea storczykarstwa-dzięki-postaram się jej przestrzegac i jak będę mogła to przekarzę innym ludziom,którzy tak jak my kochamy Orchidee i nie pozwolimy nimi się "bawic"!

Później dopiszę resztę na temat Phalnopsis corningiana dużo czytałam na internecie więc muszę to sobie jakoś poukładac w glowie co i jak...Zobaczymy jak im bedzie u mnie?-Myslę,że dobrze:) :wink:

Hmm...za powodzenie nie dziękuję-aby nie zapeszac:) Będę co miesiąc pokazywała jak maluszki rosną:) Dziś też zamieszczę zdjęcia jak z nimi bedę postepowała:)
natalkastl
100p
100p
Posty: 158
Od: 24 paź 2011, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: -------

Re: Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

Post »

O kurczę a mialo byc tak dobrze:( Podłoża nie znalazłam zamówilam na allegro czekam teraz az przyjdzie...jednak nie wiem czy maluchy w tym słiczku wytrzymają do przyszłego tygodnia...


MM-chyba jutro pokaże swoje piękno :D

Obrazek

Obrazek


No i parę Phalenopsisów-keiki :)

Ten jak widac będzie kwitnąc:)
Obrazek

Obrazek

Ten też:) (rodzeństwo)

Obrazek

Obrazek

I inne rodzeństwo...I ich mama jak widac już wykończona nie wiem co się z nią dzieje co 3 miesiąc puszcza keika...ale z góry korzonki takie brzydkie a u samego dołu ma piękne zielone!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

mamusia,która ma kolejnego keika....

Obrazek

i moja hybrydka,która nie wiem kiedy ale wypuściła 2 pędy...

Obrazek

:)
natalkastl
100p
100p
Posty: 158
Od: 24 paź 2011, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: -------

Re: Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

Post »

No to mój Mini Mark mnie uszczęśliwił :)
Dziś pierwszy kwiatuszek :) ;:138

Obrazek

Obrazek


Filigranowa27 no niestety maluszki jeszcze nie zamieszkały w nowych domkach...a już mam wszystko przygotowane...sphagnum nie mam :cry: może popołudniu gdzieś dostanę kupic...oby!
Joane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 27 paź 2009, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

Post »

Witaj na forum. :wit
Widzę, że zaczynasz dość ciekawie.
Jeśli chodzi o sadzonki w pojemniku to nie martw się. przeżyją tylko trzymaj je w ciepłym miejscu i nie otwieraj tej foli.
Powodzenia w ich uprawie.
Awatar użytkownika
Zuza_i_Tygrysek
200p
200p
Posty: 325
Od: 21 paź 2011, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

Post »

witam ;)

sliczny ten mini mark ;) powiedz w czym on rośnie - obiecałam koleżance, że uratuję jej mini marka, którego znalazłam u niej na szafie (opuszczonego i zapomnianego, jak protest, że nie kwitnie... ;:14 ). Czy on może rosnąć w nieprzezroczystej osłonce (nie mam takiej małej na mini marka i nie mogę znaleźć) i podłożu do dużych falków? wcześniej żył w spagnum, ale ja osobiście tego nie znoszę, bo na dole korzenie gniją a na górze jest susza.

Co do Twojego storczyka, w czarnej/ciemnej (tego, o którym piszesz, że coś z nim nie tak) osłonce to ja bym go przesadziła. Jak na moje oko to siedzi w korze do storczyków o drobnych korzeniach, takich jak Miltoniopsis czy Brassia, i po prostu nie ma powietrza. W Leroy Merlin jest takie dobre podłoże w przezroczystych woreczkach składające się z bardzo grubych kawałków kory i czegoś na kształt białego keramzytu. Niestety nie pamiętam nazwy, a wiem że mają w sklepie kilka firm do wyboru, więc trzeba pomacać. W Obi nie ma tego podłoża, bo dziś szukałam. Firma, która dostarcza podłoże, o którym mówię, ma w ofercie też gotowce w postaci przezroczystych osłonek z korą i drenażem w środku. Trzeba tylko przeczytać do jakich storczyków jest przeznaczone, bo są dwa rodzaje.
Pozdrawiam Edyta :)
Zapraszam do obejrzenia mojej storczykowej kolekcji
Storczykowe szaleństwo w wydaniu Edyty :)
natalkastl
100p
100p
Posty: 158
Od: 24 paź 2011, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: -------

Re: Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

Post »

Zauza_i_Tygrysek- Wiesz tego Mini Marka zakupiłam na allegro i nie jest w zbyt dobrym podłożu...jakieś kawałki gąbek czy czegos tam jest(będę go przesadzała...) dziś sobie kupiłam keramzyt jutro zaś świeże podłoża i oczekuję na sphagnum do małych falków....
Co do Mini Marka,że nie kwitnie nie wiem co może byc tego przyczyną...czytałam też o słabych Phalenopsisach,które raz zakwitną a później z tym ciężko...
Posadź go w jakiejś mniejszej donicze-przed posadzeniem wypaż w gorącej wodzie...zmień podłoże i postaw gdzieś na oknie-mój zaś na oknie się ma super!
Wypróbuj parę miejsc-sama zobaczysz gdzie będzie mu najlepiej!

Co do mojego Falka,z którym coś się dzieje jest on w przeźroczystej doniczce-nie tak jak pisalaś w ciemnej:) w ciemnej mam młode keiki,które też bedę przesadzała...na razie maja się dobrze i super rosną:)

P.S ja używam teraz małych kubeczków do małych falków z deserków Pauli:)

Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Zuza_i_Tygrysek
200p
200p
Posty: 325
Od: 21 paź 2011, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

Post »

sprawdziłam i rzeczywiście coś mi się przewidziało :) Dalej jednak podtrzymuje hipotezę o zbyt ciasnym podłożu. Przesadziłam mini marka do białej osłonki i czekam. Zapraszam również do odwiedzenia mojego wątku, który rozpoczęłam dziś w nocy. Pozazdrościłam Tobie i innym forumowiczom, którzy mogą podzielić się z innymi swoją kolekcją.
Pozdrawiam Edyta :)
Zapraszam do obejrzenia mojej storczykowej kolekcji
Storczykowe szaleństwo w wydaniu Edyty :)
Awatar użytkownika
Zuza_i_Tygrysek
200p
200p
Posty: 325
Od: 21 paź 2011, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

Post »

OOOO właśnie zobaczyłam, że 20 minut temu już mnie odwiedziłaś :D Dziękuję i zapraszam ponownie
Pozdrawiam Edyta :)
Zapraszam do obejrzenia mojej storczykowej kolekcji
Storczykowe szaleństwo w wydaniu Edyty :)
natalkastl
100p
100p
Posty: 158
Od: 24 paź 2011, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: -------

Re: Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

Post »

hmmm...troszkę mnie coś zaniepokoiło na moim MM...a mianowicie delikatne pajęczynki na kwiatku z takimi pici czerwonymi robaczkami co to jest :( :twisted: ?? Ja oczywiście z wsciekłością sciągłam to z niego palcami ale czy to trzeba czymś opryskac czy co?


A oto mój MM dziś:)

Obrazek
natalkastl
100p
100p
Posty: 158
Od: 24 paź 2011, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: -------

Re: Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

Post »

Oto moje 3 nowości:

krzyżóweczka:

Obrazek



Obrazek

Obrazek

i wszystkie 3 z góry :)

Obrazek


-Mini fotorelacja z sadzenia Phalaenopsis corningiana

Zamiast fungicydu zakupiłam topsin środek grzybobójczy,w którym to moczyłam młode roslinki
Obrazek

Zakupiony sphagnum na allegro i falki z OG:
Obrazek

Przygotowana czysta woda i woda z topsinem-W czystej wodzie płukałam roslinki potem suszyłam i znowu plukałam w topsinie i znowu suszyłam....
Obrazek

-roślinki płukane w czystej wodzie-czyszczone z żelu,który był w sloiczku-jak widac cztery roslinki duże i 4 małe pici...
Obrazek
i suszenie....
Obrazek

-niestety w wodzie maluszków nie widac więc pokazuję zdjęcia z żelu...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
-roślinki są dwie=4 są razem złączone...

-moczenie roślinek w roztworze topsinu małe i duże...
Obrazek
Obrazek
i oszuszanie na ręczniku papierowym...
Obrazek

-przygotowanie sphagnum oraz pojemniczków z deserków Paula (robienie dziurek nożem było masakryczne :evil: )
Obrazek
Obrazek
Obrazek

-no i sadzenie falków do pojemniczków ze sphagnum,zostawiłam mini słoiczek z roślinek na te 4 drobinki dałam tam sphagnum i zobaczymy może się uchowią-będę trzymała je w cieplym miejscu zamkniete...
Obrazek
Obrazek
-maluchy-Obrazek

-no i efekt koncowy ;:138 moje kochane maluchy ;:196 jeszcze sobie je tylko opiszę :)
Obrazek
Awatar użytkownika
nina1611
500p
500p
Posty: 833
Od: 27 mar 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

Post »

ładna fotorelacja :)
widzę że maluszki od p. Basi :)
jeśli maluszki są tylko w samym sphagnum to musisz uważać z wilgotnością, podłoże musi być wilgotne ale nie za wilgotne, żeby korzonki nie zaczęły gnić, bo często jest tak że z wierzchu sphagnum jest suche jak wiór a w wewnątrz jeszcze dość mokro.
A dziurki w pojemniczkach/doniczkach dobrze wypala się rozgrzanym śrubokrętem :D
Mam nadzieje że maluszki będa zdrowo i szybciutko rosły :)
Pozdrawiam Małgorzatka :)
Niektóre z moich storczyków ...
Awatar użytkownika
Zuza_i_Tygrysek
200p
200p
Posty: 325
Od: 21 paź 2011, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

Post »

Ależ skomplikowany zabieg. Pełen profesjonalizm ;:180 moje nigdy nie mają ze mną tak dobrze... Ciekawa jestem czy te maluchy się przyjmą. Ile było roślinek w takim kubełku?
Pozdrawiam Edyta :)
Zapraszam do obejrzenia mojej storczykowej kolekcji
Storczykowe szaleństwo w wydaniu Edyty :)
natalkastl
100p
100p
Posty: 158
Od: 24 paź 2011, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: -------

Re: Storczyki Natalii-poczatki kolekcji...

Post »

nina1611 Tak,tak maluszki od Pani Basi :) Śliczniutkie i zdrowe-zamierzam jeszcze pare u niej zakupic....
Tak maluszki są w samym sphagnum-bardzo mocno go w rękach wyciskałam-więc jest lekko wilgotne nie za bardzo.
Dzięki za radę dot. dziurek następnym razem tak zrobię-myslę,że bedę miała okazaję :)
Zuza_i_Tygrysek Roslinki były 4 duże i 4 pici pici co widac na zdjęciu :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”