Więcej niż hobby

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dyshia
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 17 lut 2010, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Więcej niż hobby

Post »

Witam serdecznie wszystkich gości i jednocześnie świadków moich zmagań z naturą. Może na wstępie krótki wstęp. :wink:

Mój ogród powstał ponad 20 lat temu. Założyła i pielęgnowała go mama mojego lubego aż do maja tego roku, kiedy to oficjalnie przejęliśmy "gospodarstwo" i ten zaszczyt przypadł skromnej mnie. :wink: Pole do szaleństw jest raczej niewielkie, z grubsza po kilka metrów z każdej strony domu, co pozwala mi mieć nadzieję, że dam radę zapanować nad każdym cm2 i nie złożę broni za kilka sezonów. :D Od maja więc bez skrępowania chodzę z łopatką, wykopuję, przesadzam, wyrzucam, dosadzam, dosiewam, kreślę w głowie projekty i je realizuję (wszystko oczywiście z czynnym udziałem lubego :wink: )... I chociaż jestem na forum prawie dwa lata i dużo się działo w ogrodzie przez ostatnie pół roku, to wątek zakładam dopiero teraz, ponieważ nie miałam aparatu, by te przemiany uwieczniać (dopiero pewne okoliczności uświadomiły mi, że aparat to nie taki głupi pomysł). Podejrzewam, że niewielkie grono forumowiczów byłoby zainteresowanych opowieścią o roślinkach bez obrazków, choćby nie wiem jak była opisowa. :) A teraz mam obrazki, to zaczynam opowiastkę. :wink:

Na początek może petunie własnej produkcji:

Obrazek

Obrazek

Pomimo przymrozków od kilku dni trzymają się bardzo dobrze, wręcz kwitnąco. :wink: Zastanawiam się, czy nie spróbować ich przechować przez zimę, bo nawet spodobało mi się zestawienie kolorystyczne, jakie uzyskałam.

-- 22 paź 2011, o 20:25 --

A to wrzosowisko (założone we wrześniu) w porannym szronie:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
agatka123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4201
Od: 23 sty 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Więcej niż hobby

Post »

Witaj Dyshio śliczne petunie :lol:
A wrzosowisko też mi się marzy ....
Awatar użytkownika
FxckTheRest
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 17 paź 2011, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Więcej niż hobby

Post »

Cześć Dyshio :wit

Ależ będzie fajne wrzosowisko jak to wszystko urośnie. Będę je śledził :)

Życzę Ci posłuszeństwa roślinkom :D
Paweł.
Nieodpoczywający leniuch :P
Awatar użytkownika
Dyshia
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 17 lut 2010, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Więcej niż hobby

Post »

Pierwsi goście. :wit

Agnieszko, wyściubiłam nosa do Ciebie i fakt, ogród wyglada na gotowy, trudno chyba będzie wcisnąć tam i wrzosowisko. :) Ja zarazerwowałam już w zeszłym roku miejsce, nie dopuszczając nowych pomysłów nawet do fazy rozważania. :wink: Oj, dużo roślin poszło na kompost w dniu, gdy się za nie wzięłam. ;:224

Pawle, dziękuję za odwiedziny. :D Relacja z rozwoju wydarzeń na wrzosowisku z pewnością będzie, więc juz teraz zapraszam. :wink: Z pewnością się okaże, ze posadziłam je za gęsto...

Tutaj przedstawiam celozję pierzastą, samosiejkę, która wysiała się w zeszłym roku.

Obrazek

Znalazłam ją juz kwitnącą (rośnie za cannami, więc miałam chyba prawo jej nie dostrzec :roll: ). Zdjęcie nie oddaje niestety koloru, jest intensywnie, hm, karminowa, nie przypomina moich zeszłorocznych, a tegoroczne do pióropuszu jej nie dorastają. :lol:

Dwie kwitnące ponownie prymulki:

Obrazek

Obrazek

To są jedne z "tutejszych", rosną i kwitną w ogrodzie od kilku lat. Posadziłam też sporo z własnej, tegorocznej produkcji z nasionek i jedna z nich miesiąc temu kwitła. :tan

Na koniec może jeszcze wspomnienia w postaci jesiennych widoczków z dzisiejszego spaceru. :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobrej nocy wszystkim. ;:19
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Więcej niż hobby

Post »

Dyshio :wit też wysiewałam sama petunie ale najlepiej rosły mi nie w doniczce tylko w ogrodzie ;:108 Czy zbierasz co roku nasiona z petunii czy kupujesz jakieś mieszanki :?: Zaciekawił mnie mostek, dokąd prowadzi :?: czekam na dalsze fotki.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marysiek
100p
100p
Posty: 185
Od: 15 sie 2011, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Więcej niż hobby

Post »

Piękne te jesienne zdjęcia!! Wrażenie zrobiła na mnie ta celozja pierzasta, w rzeczywistości musi być jeszcze ładniejsza :) Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Dyshia
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 17 lut 2010, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Więcej niż hobby

Post »

Witaj Aniu. :) Póki co petunie wysiewałam dwa razy kupując nasionka. W tym roku była to mieszanka (z której otrzymałam wyłącznie różowe i fioletowe - to te z ciemnym oczkiem w drugiej i trzeciej skrzynce), multiflora nana (fioletowe z białym brzegiem) i surfinia (wyrosła wyłącznie różowa). Na pewno w ciągu najbliższych dni zbiorę trochę nasion i wysieję w lutym , chociaż i tak zamierzam kupić paczuszkę lub dwie. :wink: Co do stanowiska to wszystkie rosną w donicach (i skrzynkach :wink: ), ale zdecydowanie lepiej wygladają te, którym nie żałowałam nawozu do surfinii. :)

Mostek o który pytasz, prowadzi do pobliskiego parku, gdzie m.in. czekają takie oto widoczki:

Obrazek

Obrazek

Marysiek, witam w moim ogródku. :wit Mamy naprawdę piękną jesień, więc da się uchwycić ładne co nieco. Cieszę się, że zdjęcia Ci się podobają. :)
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Więcej niż hobby

Post »

No pewnie,że więcej niż hobby.....miłość czuć od pierwszego zdania :D Witaj,będę śledzić twoje poczynania.A mi petunie wysiewają się same,co roku czekam ,jaki odcień dominował będzie w tym sezonie,bo różnie bywa.
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
imer
1000p
1000p
Posty: 1430
Od: 29 lip 2011, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Więcej niż hobby

Post »

Witaj :wit

Ale ładnie tam masz, wrzosowisko będzie śliczne jak porośnie, a i okolice piękne. Będę zaglśdał i podziwiał.

Serdeczności
Awatar użytkownika
agatka123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4201
Od: 23 sty 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Więcej niż hobby

Post »

Śliczna okolica .
Zdradz Swoje imię , będzie milej :lol:
Awatar użytkownika
Dyshia
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 17 lut 2010, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Więcej niż hobby

Post »

Miriam, imer, witajcie! :wit

Nie znalazłam w tym roku chyba żadnej przypadkowej siewki petunii, bo w zeszłym sezonie starałam się na bierząco usuwać przekwitnięte kwiaty, co nie było trudne, bo zajmowałam się jedynie nimi. :wink: W przyszłym roku może coś gdzieś wyskoczy, bo musiałam podzielić swoją uwagę pomiędzy szersze grono roślin. :D

Agnieszko, fakt, zapomniałam się przedstawić. :oops: Mam na imię Edyta. ;:128

Pokażę może nasze pierwsze majowe przedsięwzięcie - trejaż (który z uporem nazywamy pergolą :wink: ).

Obrazek

Można powiedzieć, że prawie całkowicie "handmade". :) Projekt oczywiście własny, kolejny "moduł" w fazie powstawania czeka w garażu. :tan Konstrukcja została całkowicie opanowana przez kobeę, która przymrozków się, póki co, nie boi.

Obrazek

Najbardziej jesienna hosta w ogrodzie:

Obrazek

Aż mam wątpliwosci, czy wszystko z nią ok, dwa tygodnie temu sadziłam blisko 60 host i żurawek i mogłam jakąś posadzić troszkę niedbale... Mam nadzieję, że sobie poradzi.

Sasanki z tegorocznego siewu (Aniu, rozmawiałyśmy o nich kiedyś u Ciebie :wink: ):

Obrazek

Wszystkie są dość mizernych rozmiarów, ponieważ trochę się nad nimi znęcałam. ;:131 Jak nad większością wysiewanych bylin, wszystkie musiały się wykazać sporą cierpliwością, zanim dostały swój kawałek ziemi, by rozprostować korzonki.

Piwonia:

Obrazek

Teraz jest właśnie pora, gdy jest ozdobą ogrodu, ponieważ pomimo płytszego posadzenia nie zakwitła w tym roku. Był jeden pąk, ale się nie rozwinął. Jeśli w przyszłym sezonie nie zakwitnie, to się pożegnamy.

Ostatni bratek w tym sezonie:

Obrazek

Wysiewałam mieszankę w zeszłym roku i byłam z nich naprawdę zadowolona, bo chyba nie było dwóch takich samych. Hm, na wysianie czekają rokoko, chyba powinnam zrobić to jak najszybciej. ;:224

Szałwia tricolor:

Obrazek

I na koniec szafirki:

Obrazek

Teraz niestety pada, może później coś jeszcze dorzucę. ;:7
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Więcej niż hobby

Post »

Hosty tak mają, może trafiła się wrażliwsza odmiana, Niektóre z moich tak wyglądają, a niektóre kwitną (Stiletto). Piwonii daj szansę, zawsze możesz ją jeszcze przesadzić :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
agatka123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4201
Od: 23 sty 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Więcej niż hobby

Post »

Edytko ja też myślę , że piwonia jak się zadomowi to zakwitnie .
Moja nie kwitła chyba ze dwa lata , a teraz kwitnie , a ja przecież nic więcej przy niej nie robię .
Podoba mi się Twój trejaż :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”