Bananowiec - choroby i szkodniki

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
kajka11
50p
50p
Posty: 73
Od: 26 cze 2007, o 20:49
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Bardzo dziękuję.
Wyjmę roślinę. Jak będzie korzeń przerośnięty, to przesadzę do większej doniczki i przy okazji oddzielę starszą roślinę (jak się da) i przesadzę do innej doniczki. Jak się okaże, że doniczka w porządku, to zetnę "matkę" z góry i wyrzucę. Nie lubię tak postępować, ale trudno, roślina powinna być również ozdobą - a ta starsza, nie jest.

Pozdrawiam :D
marika

Post »

Od paru dni posiadam młodą roślinkę bananowca owocującego- niestety wygląda jakby powoli usychała liśćie śa takie tempe pomocy - co robię źle. Stoi w jasnym miejscu ma wilgotne podłoże!!!
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21735
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Wilgotne podłoże to za mało dla bananowca .
Roślina ta potrzebuje wręcz ogromnej (80-90%) wilgotności powietrza wokół.Zrasza się ją nawet zimą więc może tutaj popełniłaś błąd?

:(
marika

Post »

Kurcze ale ja słyszałm że rośliny się nie zrasza tylko przemywa liśćie wilgotną szamtką, bo woda została by w kącikach liści. :roll:
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21735
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Może poczytaj o uprawie bananowca tutaj
marika

Post »

Dzięki fajna stronka i dużo pożytecznych informacji.
marika

Post »

Mam jeszcze pytanie część liści jest popękana i lekko usycha kiedy należy odciać lisć i czy można to robić względem dolnych czy górnych też. :?:
Awatar użytkownika
Caro
100p
100p
Posty: 198
Od: 17 wrz 2008, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głowno

Post »

Posiadam dwa bananowce, mają już około 3 lata. Wczoraj jak im obcinałam zeschnięte ogonki po starych liściach, zauważyłam czarne plamy jak w temacie http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... bananowiec oraz biały osad, który jest bardzo łatwo zetrzeć. Na liściach nie ma żadnych szkodników. Mam złe przeczucie, że to oznaki gnicia a ja nie chcę stracić moich kochanych bananowców. Jak było gorąco podlewałam je 2 razy w tygodniu i zraszałam. Ostatni raz podlewałam je 8 dni temu, ziemia jest lekko wilgotna. Co robić?
Obrazek Obrazek Obrazek
x--A-4
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1148
Od: 27 mar 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

U mnie cały pień jest czarny.
Myślę, że nie jest to objaw choroby.

Biały nalot jest wytwarzany przez roślinę i ja go nie usuwam.
Awatar użytkownika
Caro
100p
100p
Posty: 198
Od: 17 wrz 2008, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głowno

Post »

To uspokoiłam się bo ogólnie one wyglądają dobrze, liście mają ładne i nie wyglądają na chore. Ale zawsze lepiej się zapytać :D
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Dziś przyszła przesyłka z Passiflorą i Bananowcem. Obie roślinki w doskonałym stanie. Bananowiec ma ok. 30 cm i 4 maleńkie roślinki. I teraz nie wiem, rozdzielić, czy zostawić?
Awatar użytkownika
Caro
100p
100p
Posty: 198
Od: 17 wrz 2008, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głowno

Post »

Z tego co czytałam, to małe bananowce powinno się oddzielać od rośliny matecznej jak już mają około 20 cm.
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Główna roślinka ma ok 30 cm, a te pozostałe cztery nie mają nawet 5 cm.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”