Moje kaktusy- Bartii9512

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

W tej chwili nie mam już jak powiększać swojego tunelu więc za jakiś czas będę chciał postawić kilka inspektów na nogach, Czesi nazywają to parzeniskami. Dobrze w tym czują się górale, ale starsze rośliny. Wolno rosną ale mają bardzo naturalny wygląd, mają fantastyczne ciernie i pięknie kwitną. To chyba jest dla mnie perspektywa i sugeruję coś takiego i Tobie przemyśleć.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
Farel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2504
Od: 22 lip 2009, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

Trudno powiedzieć bo materiał został mi z budowy domu, a pręty miałem 12m. Zresztą stal kupuje się na kg. O cenę popytaj w jakimś składzie budowlanym w sąsiedztwie, ale śmiało możesz przyjąć 3zł/kg.
Awatar użytkownika
bartii9512
500p
500p
Posty: 858
Od: 30 mar 2010, o 18:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

Tomku, na razie chyba jednak postawie foliak bo mówisz że w parzenisku dobrze czują się dorosłe rośliny, a u mnie na razie nie ma wielu dorosłych roślin, większość siewek. Na wiosnę planuje największy dotychczas wysiew, parapet już tego nie pomieści więc foliak będzie potrzebny
Sebastianie, łatwo gnie sie te pręty?
Moje kaktusy | Pozdrawiam, Bartosz.
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

Wie wysiewaj roślinek w tunelu, bo je ugotujesz i wypalisz. Upchaj je na parapecie. Do foliaka możesz przenieść roślinki o średnicy nie mniejszej niż 3mm a najlepiej takie o średnicy 5mm i więcej. I tak cały pierwszy sezon muszą być cieniowane. Cieniowanie możesz sobie odpuścić tak od połowy września. Wtedy słonko nie jest już takie silne i siewek nie usmaży.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
Farel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2504
Od: 22 lip 2009, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

Tych prętów nie trzeba giąć, wystarczy wsadzić jeden koniec w ziemię ok 0.5 m i następnie drugie 0,5 m, pręt sam wygnie się w łuk. To jest odkształcenie w zakresie sprężystym, a nie plastycznym.
Awatar użytkownika
bartii9512
500p
500p
Posty: 858
Od: 30 mar 2010, o 18:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

Czyli moją szklarenke całkowicie użyje do siewek, w niej sie raczej nie ugotują.
Tych prętów nie trzeba giąć
Dzisiaj właśnie zobaczyłem na budowie jakie są giętkie, myślałem że będzie się trzeba nagimnastykować a one lekutko się zginają.
Jak myślicie, fi8 starczy?
Moje kaktusy | Pozdrawiam, Bartosz.
Awatar użytkownika
Farel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2504
Od: 22 lip 2009, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

Jak dasz podpórki na środku, to myślę, że będzie ok.
Awatar użytkownika
bartii9512
500p
500p
Posty: 858
Od: 30 mar 2010, o 18:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

No środku u góry na całej długości foliaka dałbym z fi10 albo fi12 i po bokach 2 razy fi8 i myślę że by stykło
Moje kaktusy | Pozdrawiam, Bartosz.
Awatar użytkownika
bartii9512
500p
500p
Posty: 858
Od: 30 mar 2010, o 18:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

Spapugowałem po Arturze i też zrobiłem regał do zimownia :D Zimuje w nim siewki, badyle, rośliny szczepione i ciepłoluby. na jedną półke wchodzi 40 doniczek 7x7. Półki maja wymiar 70x30 cm a regał ma 120 cm wysokości. regał od tyłu będzie odizolowany od pokoju folią.
A wygląda on tak:
Obrazek
Moje kaktusy | Pozdrawiam, Bartosz.
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

Coraz więcej nas "regałowców" :wink:
Czy to już jest stałe jego miejsce? Artur ma wbudowany nawiew, ja mam regał na parapecie i mogę wewnątrz otwierać okno. A jak u Ciebie z dostępem powietrza? Czy ja dobrze widzę, że za oknem masz już śnieg?
Awatar użytkownika
bartii9512
500p
500p
Posty: 858
Od: 30 mar 2010, o 18:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

Śniegu jeszcze nie ma, był szron i światło się tak jakoś odbiło co dało efekt śniegu :wink: .
Tak, to już stałe miejsce tego regału, stoi w oknie balkonowym, jeśli będzie potrzeba to mogę rozszczelnić okno.
Pokój w którym stoją na parapetach siewki jest od strony południowej, w zimę się najszybciej wychładza i długo nagrzewa, ponieważ jest to duże pomieszczenie więc stwierdziłem że będzie to najlepszy pokój do zimowania siewek, ciepłolubów, szczepionych i badyli. Żeby utrzymać odpowiednią temperaturę zimą muszę zakręcać w tym pokoju grzejniki (niekiedy tylko przy dużych mrozach lekko odkręcałem jeden z dwóch grzejników) zakręcając grzejniki zaburzam trochę obieg i w pokojach na dole grzejniki nie grzeją pełną mocą a jeden z nich nieraz nie grzeje wcale. Rodzina zaczęła się "burzyć" i musiałem coś wykombinować żeby kaktusy miały zimno a w pokoju grzały grzejniki i stwierdziłem że spróbuje z regałem :D Mam nadzieje że sie sprawdzi
Moje kaktusy | Pozdrawiam, Bartosz.
Awatar użytkownika
ROBERTOBORO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 13 lis 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stryków
Kontakt:

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

ale naszczepiłeś :roll: i ten na kolorowym też już spory :D
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moje kaktusy- Bartii9512

Post »

Bartek, a nie boisz się, że w słoneczny dzień temp w folii podniesie się za bardzo? U mnie przy 10*C na zewnątrz i słoneczku, w folii było nawet do 22*C. Tyle, że mam tam wciąż otwarte okno. Gdyby było zamknięte, przypuszczam, że ta byłaby jeszcze wyższa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”