Aeonium uprawa,pielęgnacja ,problemy

ODPOWIEDZ
staedt
50p
50p
Posty: 59
Od: 7 mar 2008, o 11:23

Post »

:idea: Zapomniałem się Was spytać - opryskałem właśnie Eonium Mospilanem...ale pytanie - czy mam go pryskać codziennie czy co jakiś czas? :roll:
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

No coś Ty? :roll: :)
Przecież masz podany na opakowaniu sposób użycia!!!!
Dla bezpieczeństwa tego pięknego okazu informuję,ze
zabieg opryskiwania należy wykonać dwu-trzykrotnie, w siedmiodniowych odstępach w pomieszczeniu niezamieszkałym.
Zaglądaj tam jednak i usuwaj padłe wełnowce a także przeglądąj wszystkie zakamarki np.rozety liściowe.
Dobrze,że zapytałeś ,łooo matko :D :D :D
staedt
50p
50p
Posty: 59
Od: 7 mar 2008, o 11:23

Post »

no właśnie się nie doczytałem na instrukcji co jaki czas pryskać - poważnie. Nie ma napisanego. Dzięki KaRo za odp. :roll: dopiero by było...
staedt
50p
50p
Posty: 59
Od: 7 mar 2008, o 11:23

Post »

czy mogę jednocześnie w czasie opryskiwania przesadzić Eonium czy też raczej poczekać aż wełnowce "padną" ? :roll:
tak przeglądałem sieć i są sprzeczne informacje - niektórzy radzą sadzić eonium w ziemi dla kaktusów i sukulentów a niektórzy w ziemi dla bonsai :roll: czytałem też o drenażu na dnie - czy ktoś wie jak on ma wyglądać? ;:149
misticart
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 12 lut 2008, o 19:59
Lokalizacja: Lublin

Aeonium - identyfikacja

Post »

Witam
jak się nazywa ta roślina? Wiem tylko, że to sukulent.

Pozdrawiam

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kruk
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 9 lut 2008, o 14:22
Lokalizacja: Poznań

Post »

Z "pierwszego strzału" stawiałbym na któreś Aeonium.
Może A. arboreum, ale głowy uciąć sobie nie dam. porównaj : http://www.wildchicken.com/nature/garde ... 00_001.htm
zrodziliśmy się we krwi, we krwi żyjemy, we krwi umrzemy, przez krew powrócimy
misticart
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 12 lut 2008, o 19:59
Lokalizacja: Lublin

Post »

Strzał w dziesiątkę:) Doszukałam się, że to dokładniej Aeonium haworthii 'Variegated'
Obrazek

Kolejny raz dzięki za pomoc:)
Pozdrawiam
armanii
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 24 cze 2009, o 11:36

Eonium

Post »

Witam wszystkich!

Jestem tu nowa i potrzebuję pomocy:) Przywiozłam z Anglii kwiaty Eonium (trzy rodzaje) i chcę je zakorzenić w doniczce:) Czytałam juz o tych kwiatach ale nie znalazłam informacji jak zakorzenić te roślinki. W jakiej glebie najlepiej zasadzić je i czy dodać jakieś pałeczki bakteriobójcze. Proszę o pomoc i czekam na odpowiedźi:)
Awatar użytkownika
Oscaruss
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 21 cze 2009, o 21:32
Lokalizacja: Bajkowy ogród

Post »

Eonium jest sukulentem o niewielkich wymaganiach, doskonale znosi zarówno suche podłoże, jak i suche powietrze. Jest rośliną długowieczną pod warunkiem, że zimuje w jasnym i chłodnym pomieszczeniu. Przycinana ładnie się rozgałęzia.

Pielęgnacja:
Podlewanie: latem dość obfite, ale rzadkie, tj. przed kolejnym podlewaniem ziemia powinna nieco przeschnąć. Zimą bardzo ograniczone.
Nawożenie: wiosną i latem co 2 tygodnie specjalnym nawozem dla kaktusów i sukulentów, np. POKON - CACTI FOOD.
Przesadzanie: co 2 lata do mieszanki ziemi kompostowej z gliną i piaskiem; bardzo ważny jest dobry drenaż na dnie doniczki.
Rozmnażanie: przez sadzonki wierzchołkowe, które obsusza się 3 dni, a następnie ukorzenia w mieszaninie torfu i piasku.
Szkodniki i choroby: raczej nie występują, jedynie nadmierne podlewanie może być szkodliwe, gdyż powoduje gnicie podstawy pędu.

Wyczerpująco :wink:
Smellycat
100p
100p
Posty: 153
Od: 16 mar 2009, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Nieznany kwiatek (Aeonium drzewiaste)

Post »

Obrazek

Jak się nazywa ten kwiatek? Czy ktoś wie?
Ania
Awatar użytkownika
eba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1242
Od: 22 lip 2008, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Sochaczewa
Kontakt:

Re: Nieznany kwiatek

Post »

Aeonium drzewiaste.
Awatar użytkownika
vita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 5 sie 2009, o 20:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Aeonium

Post »

Wątek został oczyszczony ze zdjęć usuniętych przez hosting.

Czy ta roślina może być Aeonium arboreum 'Atropurpureum'?

Ma trochę inną niż zielone, rozetę liści i łodygę niezdrewniałą. Bardzo trudno mi jest utrzymać je w dobrej kondycji, chociaż kupiłam je miesiąc temu. Gubi dolne liście i ciągle stają się wiotkie...
Jedno Aeonium już zalałam latem, teraz staram się tego błędu nie powtórzyć, a mimo to nadal nie umiem podlewać ;:223
Czy można je formować, tzn. w którymś momencie uciąć rozetę, by się rozgałęziło? O ile to nie jest Aeonium z tych jednorocznych...
Pomóżcie, proszę :lol:
Pozdrawiam, Wiktoria

Tak to się plecie...
Awatar użytkownika
Grzdyl
500p
500p
Posty: 694
Od: 8 gru 2008, o 00:12
Lokalizacja: Police

Re: Czy to może być Aeonium arboreum 'Atropurpureum'?

Post »

To Aeonium arboreum var. atropurpureum 'Schwarzkopf '. Zobacz tu http://tiny.pl/hg56d . Jest to sukulent, więc wymaga przepuszczalnego podłoża i oszczędnego podlewania. Ziemia między kolejnymi podlaniami musi przeschnąć. Zabarwia się na tak ciemny kolor rosnąc w słońcu. W zbyt ciemnym miejscu stanie się zielony.
Oczywiście możesz uciąć pęd, pobudzając w ten sposób rozkrzewienie się. Odcięty szczyt możesz ukorzenić w wilgotnym przepuszczalnym podłożu np. piasku. Jednak przed wsadzeniem go, miejsce cięcia musi zaschnąć. Dobrze jest też zasypać je sproszkowanym węglem drzewnym (takim z grilla). Zapobiega to infekcji.
Pozdrawiam,Władek.
Wykształcenie - coś, co mądremu mówi, jak mało wie, natomiast głupiemu, jak wiele potrafi. (J. Tuwim)
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”